کنکور سراسریمشاور من

آزمون های شبیه ساز کنکور

آزمون های شبیه ساز

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

شبیه سازی کنکور به چه معناست؟ شبیه سازی کنکور به این معنا می باشد که شرایط کنکور را کاملا در یک محل برای خودمان شبیه سازی می کنیم، این شرایط از سوالات کنکور گرفته تا پوشش و طرز نشستن می تواند باشد، برای داوطلبان کنکور عمدتا شبیه سازی کنکور به شدت پیشنهاد می شود زیرا که داوطلب در شرایط کنکور قرار گرفته و می تواند کمی از استرس خود باهد، در ادامه با مرکز مشاوره تخصصی آکو همراه باشید تا با آزمون های شبیه ساز کنکور بیشتر آشنا شوید.

آزمون های شبیه ساز کنکور

قرار گرفتن در شبیه سازی کنکور در تمام موارد بسیار حائز اهمیت می باشد، در جلسه کنکور ممکن است اتفافات پیش بینی نشده ای بی افتد، ممکن است داوطلب در شرایطی قرار بگیرد که اگر قبلا آن را تجربه نکرده باشد نتواند آن را مدیریت کرده خود را با آن وقف دهد تا بتواند به درستی از اطلاعات خود استفاده کنند، حال در این راستا موسسه های مختلفی وجود دارند که این شرایط را برای داوطلبان فراهم کرده تا بتوانند در شرایط روز آزمون قرار گرفته و اتفاقات پیش بینی نشده را تجربه کنند، در ادامه شما را با این آزمون های شبیه سازی کنکور آشنا می کنیم.

نوشته های مشابه

بهترین آزمون شبیه ساز کنکور

آزمون های شبیه سازی کنکور در چند موسسه در کل ایران برگزار می شود، در این آزمون ها داوطلبان موسسه مورد نظر ثبت نام کرده و در ماه های پایانی مانده به کنکور این موسسات به برگزاری آزمون های جامع شبیه ساز کنکور می پردازند و داوطلب را در شرایط کنکور قرار می دهند.

  • آزمون های شبیه ساز کنکور قلمچی
  • آزمون های شبیه ساز کنکور گزینه دو
  • آزمون های شبیه ساز کنکور سنجش
  • آزمون های شبیه ساز کنکور گاج

بهترین آزمون شبیه ساز کنکور

فواید آزمون شبیه ساز کنکور و ویژگی های آن

یک ویژگی بسیار مهمی که باید آزمون های شبیه ساز کنکور داشته باشند طراحی سوالات استاندارد می باشد، طراحی سوالات بسیار سخت باعث می شود اعتماد به نفس داوطلب تحت شعاع قرار گیرد و به این نتیجه برسد که تا به الان هرچه تلاش کرده است بی فایده می باشد و اگر هم سوالات از سطح استاندارد ساده تر باشد باعث می شود داوطلب بسیار به خود مغرور شده که همه چیز را به خوبی مطالعه کرده است، بنابراین طرح سوالات استاندارد می تواند بسیار موضوعی حائز اهمیت تلقی شود.

سوالات یک آزمون جامع یا شبیه ساز کنکور باید به شکلی باشد که تا حد امکان با کنکور سراسری امکان مقایسه را داشته باشد، بنابراین طراحان سوالات آزمون های شبیه ساز باید به این موضوع دقت داشته باشند که در هر درس باید سوالات به همان ترتیب و تعدادی که در کنکور وجود دارد طرح شود.

آزمون شبیه ساز کنکور رایگان

جامعه آماری بالا از دیگر ویژگی های یک آزمون جامع می باشد، اگر جامعه آماری یک آزمون خوب باشد می توانید خود را در مقایسه با دیگر داوطلبان مقایسه کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در آزمون های جامع، جامعه آماری بالاتر می رود.

از فواید شرکن در آزمون های شبیه ساز کنکور می توان قرار گرفتن در شرایط آزمون را نام برد، همچنین وقتی داوطلب در این آزمون ها شرکت می کند می تواند نقاط ضعف خود را پیدا کرده و مشکلات خود را برطرف نماید.

آزمون های شبیه ساز قلمچی

موسسه قلمچی فعالیت خود را از سال 1372 شروع کرد و توسط آقای کاظم قلمچی تاسیس شد، آزمون های این موسسه از جامعه آماری بسیار بالایی دارد، همچنین این موسسه کارنامه و پاسخ تشریحی سوالات را به موقع در اختیار داوطلب قرار می دهد، همچنین والدین را در جریان شرایط دانش آموز قرار می دهند.

حال به چند نکته در مورد نقاط ضعف آزمون های قلمچی اشاره می کینم: سطح سوالات قلمچی بالاتر از کنکور می باشد و باعث تضعیف اعتماد به نفس داوطلب می شود و همچنین بحث تقلب نیز در این آزمون ها وجود دارد، هزینه بالای آزمون های قلمچی باعث شده بسیاری از افراد از ثبت نام در این آزمون ها صرف نظر کنند.

داوطلبانی که از نظر مالی مشکلی ندارند و سرعت مطالعه بالایی دارند و جامعه آماری بالا مساله بسیار پر اهمیتی برایشان می باشد می توانند قلمچی را در اولیویت خود قرار دهند، آزمون های جامع قلمچی که شبیه ساز کنکور می باشد در 3 مرحله انجام می گیرد که داوطلب با شرکت در این آزمون ها می تواند نقاط ضعف خود را پیدا کرده و آن ها را تا حد امکان برطرف کند.

آزمون شبیه سازی کنکور رایگان

آزمون های شبیه ساز گزینه دو

گزینه دو فعالیت خود را چند سال پس از قلمچی یعنی در سال 1379 شروع کرده است، این موسسه پس از قلمچی بیشترین جامعه آماری را دارد، صدور کارنامه در این آزمون ها نیز سر وقت و منظم می باشد، سوالات این آزمون ها بیشترین تطبیق را با کنکور سراسری دارد، هزینه این موسسه بسار مناسب تر از موسسه قلمچی می باشد، افرادی که سرعت مطالعه نسبتا پایین نتری داردند و در جامعه آماری بالا مضطرب می شوند می توانند در آزمون های گزینه دو شرکت کرده و این موسسه را در اولویت خود قرار دهند.

همچنین تعداد آزمون های شبیه ساز کنکور در این موسسه بیشتر می باشد، گزینه دو آزمون های جامع خود را در 5 مرحله در فاصله های 3 یا 4 روزه برگزار می کند، داوطلبان پس از شرکت در آزمون می بایستی حتما به تحلیل آزمون بپردازند تا نقاط ضعف خود را حل کنند.

آزمون های شبیه ساز گاج

متاسفانه این موسسه با این از سطح سوالات نسبتا خوبی برخوردار است جامعه آماری پایینی دارد و باعث می شود بسیاری از داوطلبان برای شرکت در آزمون های آزمایشی به سراغ این موسسه نروند، این موسسه در سال های اخیر به فعالیت پرداخته و به همیت دلیل تا به الان نتوانسته در رقابت شدیدی با دیگر موسسات قرار بگیرد، این موسسه همچنین هزینه هنگفتی از داوطلبان دریافت نمی کند و از این نظر بسیار مقرون به صرفه می باشد، همچنین این موسسه برنامه دقیقی در اختیار داوطلبان قرار نمی دهد.

این موسسه نیز مانند قلمچی 3 مرحله آزمون شبیه ساز یا جامع برای داوطلبان خود ترتیب داده است که در فاصله یک هفته ای برگزار می شوند.

فواید آزمون شبیه ساز کنکور

آزمون های شبیه ساز سنجش

سنجش نیز هر ساله برای داوطلبان کنکور به برگزاری آزمون های آزمایشی می پردازد، کیفیت و سطح سوالات آزمون های شبیه ساز یا جامع سنجش در مقایسه با دیگر موسسات بسیار قابل توجه می باشد، همچنین جامعه آماری این آزمون های جامع بسیار بالا می باشد، هزینه این آزمون ها در مقایسه با دیگر موسسات پایین تر می باشد، تنها مشکل آزمون های آزمایشی سنجش فاصلع بسیار زیاد آزمون ها با یکدیگر می باشد، برنامه نظام مند و دقیقی در اختیار داوطلب قرار نمی گیرد.

اما اگر تنها در آزمون های جامع سنجش شرکت می کنید باشد بدانید ک این آزمون ها از بعد از عید یعنی فروردین ماه شروع می شود، در واقع سنجش تا اخر اسفند دروس را به جمع بندی می رساند، سنجش 4 مرحله آزمون شبیه ساز یا جامع برای داوطلبان برگزار می کند که فاصله این آزمون ها حدودا 3 یا 4 هفته می باشد.

مشاوره تخصصی کنکور سراسری با مرکز مشاوره تخصصی آکو

برخی از موسسات تازه تاسیس اقدام برگزاری آزمون های شبیه ساز کنکور رایگان می کنند اما به صورت اینترنتی، حال باید توجه داشته باشد به برگزاری شرکت در آزمون های شبیه ساز کنکور می تواند برای داوطلب بسیار مفید فایده واقع شود، شرکت در این آزمون ها می تواند شرایط پیش بینی نشده ای که ممکن است داوطلب با آن مواجه شود را تداعی کند.

اما شرایط هر دانش آموز با دانش آموز دیگر متفاوت می باشد و انتخاب شرکت در اینم آزمون ها گاهی می تواند ذهن داوطلب را آشفته کند بنابراین مشورت با یک مشاور که تسلط کافی بر روی این آزمون ها دارد می تواند بسیار کمک کنند باشد، مشاوران ما در مرکز مشاوره تخصصی آکو می توانند به تمام سوالات داوطلبان عزیز در این زمینه پاسخ دهند.

مرکز مشاوره تخصصی آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا