خبر

آزمون هوشمند

کنکور الکترونیکی از جمله تغییرات کنکور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

پيروي اتفاقات و تغييراتي که در کنکور 1402 رقم خورد بحث بدون کاغذ بودن کنکور نيز اتفاق افتاد که البته پيش بيني براي اين طرح به کنکور  1403 بر ميگردد که طبق گفته سازمان سنجش آموزش کشور از سال 1403 قرار بر اين شده که کنکور تماما الکترونيکي برگذار گردد، در ادامه با مرکز مشاوره تخصصی آکو همراه باشید تا در جریان روند آزمون هوشمند و تغییرات کنکور در سال های بعد قرار گیرید.

وزير علوم به اين نکته تاکيد کرد که آزمون های استاندارد کشوری در غالب آزمون هاي سازمان سنجش آموزش برگزار می شود ، پس بهترين راه براي برقراري اين آزمون ها شيوه الکترونيکي است. هدف از برگذاری آزمون هوشمند به این صورت است که هر ماه یک آزمون آنلاین طراحی می شود و بارگذاری می شود.

آزمون هوشمند

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مروتی آزمون هوشمند و برگزار آزمون بدون کاغذ را از برنامه‌های سازمان سنجش برای سال ۱۴۰۳ مطرح کرد اما برای تحقق بخشیدن به این امر باید نظرات و پیشنهادهای همه دانشگاه های کشور را دریافت کرد و عملا همه دانشگاه های کشور در این مورد باید اعلام آمادگی کنند.

آزمون هوشمند

وی  افزود: نمونه‌ای از آزمون های هوشمند الکترونیک درحال حاضر در برخی از بخش ها در حال اجرا می باشند مثلا برگذاری برخی از آزمون های زبان خارجه که در حال حاضر به صورت الکترونیکی برگذار می شود در این دسته آزمون های هوشمند قرار دارد.

رئیس سازمان سنجش اعلام کرد: عبدالرسول پور عباس رئیس سازمان سنجش در نشستی که در قم داشتند در پاسخ به سوال بدون کاغذ بودن کنکور 1403 اعلام کردند: از تغییرات کنکور سال 1403 می توان به این نکته اشاره کرد که هر داوطلب کنکور می تواند یک ماه یا دو ماه یک بار در آزمون آزمایشی شرکت کند و شانس خود را برای حضور در دانشگاه امتحان کند.

وی معتقد است که برگذاری هوشمند آزمون ها این امکان را برای داوطلبان کنکور 1403 فراهم می کند که در آزمونها شرکت کنند و هرکدام از نمرات آزمون که بهتر بود و داوطلب با آن مشکلی نداشت به عنوان آزمون اصلی تایید شود و نمره آن آزمون به عنوان نمره اصلی برای انتخاب دانشگاه و رشته اعلام شود.

هدف از کنکور الکترونیکی

هدف سازمان سنجش در تصویب قوانین کنکور: هدف اصلی و مهم سازمان سنجش جمهوری اسلامی ایران این است که آرامش را به جوامع کنکوری برگرداند و افراد از دوران کنکور به خوبی یاد کنند و عملا این دوران به دورانی به دور از اضطراب و استرس تبدیل شود و داوطلبان و خانواده های آنها به آرامش نسبی برسند ، به همین دلیل است که هر ساله برای رسیدن به این امر قوانینی تصویب و اجرا می شود که این هدف را میسر کند و به نظر میرسد که  در سال های اخیر اقداماتی خوبی در این زمینه انجام شده است که توانسته تا حدی اضطراب را در داوطلبان کاهش دهد.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا