مشاور منتحلیل و برنامه ریزی دروسکنکور سراسری

 آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی

تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که صحبت از آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی می‌شود، بسیاری از افراد و داوطلبین گوش‌هایشان تیز خواهد شد. در حقیقت این دروس از مواردی است که همه افراد برای خواندن به صورت امتحانی بدون مشکل هستند، اما وقتی که به نتایج اولین آزمون تستی نگاه می‌کنید، ورق برمی‌گردد.

برای بررسی بیشتر بهتر است که برخی از موارد را خدمت شما بیان کنیم تا با اشرافی دقیق‌تر بتوانید نسبت به مطالعه این درس و زیر و بم آن آشنا شوید. حواستان باشد که همه چیز، همواره درس خواندن نخواهد بود و باید بتوانید همه چیز را از یکدیگر تشخیص دهید و با مدیریت زمان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو همراه شما تا موفقیت در کنکور انسانی.

آنالیز درس فلسفه و منطق در کنکور 1400

برای آشنایی بهتر در مورد این درس بهتر است که ابتدا از اهمیت آن برای شما صحبت کنیم و ببینید که درصد آن در کنکورهای دو سال گذشته یعنی 1399 و 1400 چه میزان بوده است.

در این دروس، اول از همه باید بیان کرد که از سؤالات مفهومی کنکور خواهند بود. این به چه معنا است؟ یعنی اینکه قبل از زدن تست آن، باید از 100 درصد حواس خود استفاده کنید و کلمه به کلمه اقدام به خواندن مطالب کنید.

با همین توصیف کوتاه به این نتیجه خواهید رسید که این درس چالش زیادی در زمان کنکور برای شما خواهد داشت. در حقیقت باید بتوانید علاوه بر تست بر مسئله مهم زمان و مدیریت آن نیز خیلی هوشمندانه عمل کنید.

میزان پاسخ دانشجویان به سوالات فلسفه و منطق کنکور انسانی

جالب‌تر زمانی خواهد بود که به جدول میانگین پاسخ فلسفه و منطق سال 1400 نگاه می‌کنید. به تفکیک رتبه و همچنین سهمیه منطقه در سال 1400 به شرح زیر خواهد بود.

رتبه منطقه درصد فلسفه درصد منطق
280 2 80 86
652 1 69 72
1245 2 60 57
1812 3 61 48
2458 1 51 38

همان طور که در جدول مشاهده کردید، این موارد همگی نشان می‌دهد که برای بهترین بودن باید درصد بالایی را در کنکور از خود به جای گذاشت. حتی جدول درصد فلسفه و منطق کنکور سال 1399 نیز موارد متشابه را نشان خواهد داد که به شرح زیر است.

رتبه منطقه درصد فلسفه درصد منطق
235 2 86 91
795 1 73 71
1310 2 55 62
1910 3 50 46
2980 1 43 30

از مقایسه دو جدول مشاهده خواهد شد که رقابت در سال 1400 بیشتر شده است. البته هر ساله این موضوع اهمیت رقابت بالاتری در بین داوطلبین پیدا می‌کند و رقابت افراد برای به دست آوردن کرسی بهتر، پیش از پیش سخت تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1401

شاید از خودتان بپرسید که آیا این درصد بالا امکان‌پذیر خواهد بود؟ آیا می‌توان به آن دست پیدا کرد؟ واقعیت این است که در این درس همه چیز امکان‌پذیر خواهد بود. بستگی به خود شما خواهد داشت.

البته در مورد پراکندگی درصدها نیز باید اعلام کرد که زمانی که از 50 درصد به بالاتر گام برمی دارید، به سرعت تعداد داوطلبینی که پاسخ می‌دهند، کاهش پیدا خواهد کرد و به اصطلاح آسانسور پدید خواهد آمد.

آنالیز بودجه بندی سوالات فلسفه و منطق  کنکور 1400 انسانی

بهتر است که در ادامه شناخت بهتری نسبت به سؤالات فلسفه و منطق کنکور انسانی 140 و سطح آنها داشته باشید تا بتوانید بهتر برای مطالعه آن برنامه ریزی کنید. این درس 25 سؤال در کنکور دارد. به این ترتیب که این سوالات در دفترچه اختصاصی به عنوان آخرین بخش‌ها محسوب می‌شود. با توجه به خستگی ذهن، خود به خود چالش‌برانگیزتر از قبل خواهد شد و باید تمرکز بیشتری کنید.

سوالات فلسفه و منطق شامل 2 دسته سوال خواهد بود. اولین گروه سوالاتی از دسته فلسفی هستند که شما باید به مقصود پی ببرید و عموماً سوالات فلسفه هستند که از این سبک پیروی می‌کنند. در سوالات منطق نیز همه چیز به سمت روابط عقلانی پیش خواهد رفت.

در مورد سوالات باید بیان کرد که هر کدام طبق قانون دارای 60 ثانیه زمان برای پاسخگویی هستند، در حالی که برای پاسخگویی به برخی از آن‌ها نیازمند زمان بیشتری هستید. دو راه در انتظار شما خواهد بود. اول اینکه می‌توانید با توجه به خواندن خود، به سرعت به نتیجه عالی برسید یا اینکه در هنگام آزمون مدیریت زمان کنید.

بخش فلسفه شامل 3 قسمت فلسفه 1، 2 و 3 خواهد بود. سوالات این بخش عموماً آسان بوده ولی باید دقیق باشید. باید کلمه به کلمه کتاب را بلد باشید. بسیاری از مواقع تنها با تعویض یک کلمه از حالت مثبت به منفی پاسخ را تغییر می‌دهند.

هنگام پاسخ به سوالات فلسفه و منطق کنکور حواستان باشد که به سادگی متن را را نخوانید، زیرا چیزی برداشت نخواهید کرد یا اینکه به اشتباه متوجه مقصود سوال خواهید شد. در ادامه بهتر است که به صورت تفکیکی در این باره صحبت کنیم.

فلسفه یازدهم و دوازدهم در کنکور انسانی

در فلسفه یازدهم و دوازدهم در کنکور انسانی تقریباً از 13 سوال فلسفه ، 6 سوال مربوط به کتاب های یازدهم و دوازدهم خواهد بود. در کنار آن قسمت دوم که شامل فصل های منطق این کتب خواهد بود، 7 پرسش را در کنکور خواهد داشت. حالا که متوجه اهمیت و نحوه قرار گرفتن سوالات شدید، بهتر است که شروع به برنامه ریزی و مطالعه اصولی کنید.

آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی 

فلسفه دارای حجم بسیار کمی خواهد بود، اما نباید به یک بار مطالعه بسنده کنید. البته در این درس بهتر است که بیان کنیم که در قسمت دوم هر دو کتاب 11 و 12، سوالات که مرتبط با بخش دوم کتاب است، کاملاً تحلیلی خواهد بود و عموماً سوالات عیناً شبیه متن کتاب نخواهد بود. در حقیقت از هر کتاب شما باید انتظار 4 سوال را به طور متوسط داشته باشید.

سوالات کنکور انسانی منطق دهم

یکی از دروس سال دهم این درس است. البته بسیاری از افراد بعد از گذشت یک الی دو سال از آن مقطع راحت‌تر آن را هضم خواهند کرد. درست است که منطق بخش‌های زیادی دارد، اما از هر بخش کتاب یک الی دو سوال خواهد آمد. این نشان از اهمیت یکسان تمامی قسمت‌ها می‌دهد.

البته یک نکته در مورد این درس که در تست‌ها نیز رعایت شده است، سلسله وار بودن تست ها خواهد بود. یعنی اینکه شما با خواندن فصل 3 نمی‌توانید به تست مربوط به آن پاسخ دهید. در حقیقت این سوال نیازمند پیش نیازی است که قطعاً از دروس اول و بعد از آن نشئت می‌گیرد.

این درس نیز همانند فلسفه از دو بخش تعاریف و استنباط تشکیل شده است. بخش تعاریف را باید کاملاً به صورت کلمه به کلمه مطالعه کنید که شامل 5 بخش اول کتاب خواهد بود. در ادامه بخش‌های تحلیلی خواهد بود. این قسمت شامل 6 تست دوم منطق خواهد بود که باید کاملاً با آنالیز کردن سوال به پاسخ مدنظر دست پیدا کنید.

پس از آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی مشخص شده است که در مجموع در این دو درس چیزی به نام حذف کردن وجود نخواهد داشت. در حقیقت شما باید به صورت تمام و کمال همه کتاب را مطالعه کنید تا بتوانید در این بخش به پاسخ برسید.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور

منطق کنکور 1400 انسانی

برنامه ریزی برای مطالعه فلسفه و منطق کنکور

اولین و مهم‌ترین چیز برای هر فردی منابع است. در حقیقت هر چقدر مطالعه کنید یا برنامه ریزی خوبی داشته باشید، اما اصلی‌ترین مورد که همان جزوات و منابع مطالعاتی است را فراهم نکنید، همه چیز بیهوده خواهد بود. پس برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوب برسید، بیایید نگاهی دقیق‌تر به منابع خود بیندازیم. کتاب درسی را بیشتر بخوانیم یا از کتاب های کمک درسی برای خواندن فلسفه و منطق کنکور انسانی استفاه کنیم بهتر است؟

در حقیقت هر دو این موارد نیاز است. اما اولویت کدام است؟ قطعاً کتاب درسی، اولین و اصلی‌ترین مورد خواهد بود. برای این موضوع چند دلیل وجود دارد. اول از همه آن که کتاب به شما تصویر ذهنی خواهد داد. در حقیقت این موضوع در جلسه امتحان بسیار کمک کننده خواهد بود و شاید جواب درست را به شما برساند.

موضوع دوم این است که سوالات از خود کتاب است. در حقیقت باید یکبار هم که شده، رفرنس یا همان مرجع اصلی را بخوانید تا بدانید که از چه موضوعاتی در آن صحبت شده است.

در داخل کتاب بخش‌هایی به نام پاورقی وجود دارد که پس از آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی مشخص شده است که این قسمت نیز مورد توجه طراحان سؤال بوده است.

بیشتر بخوانیم: کتاب درسی ، کتاب کمک آموزشی یا جزوه برای هر درس

بهترین کتاب های کمک آموزشی برای خواندن فلسفه و منطق کنکور

منابع آموزشی در کنار کتاب کمک درسی به شما در درک مفاهیم کمک ویژه خواهد کرد. با درسنامه های کتاب های کمک درسی قادر هستید که نکات مختلف و مد نظرتان را سریع‌تر یاد بگیرید. در منابع آموزشی بیشتر از کتاب به توضیح قسمت‌های مختلف پرداخته شده است که به کمک آنها قادر هستید به عمق مطالب پی ببرید.

البته توضیحات بیشتر تنها دلیل استفاده از کتاب های کمک آموزشی نخواهد بود. بلکه با مطالعه این منابع جدید شما با یک ورژن دیگر از ادبیات آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کند با لحنی جدید قبل از روز کنکور آشنا شوید.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت برای استفاده از کتب کمک آموزشی تست خواهد بود. البته توصیه می‌کنیم که کتبی را تهیه کنید که تست و درس‌نامه را با یکدیگر داشته باشد. در مورد منابع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کتاب تست فلسفه و منطق خیلی سبز

یکی از بهترین منابع مطالعاتی برای هر فردی خواهد بود که در کنار درس نامه بسیار قوی، دارای میزان تستی مختلف خواهد بود. این کتاب در بیان مفاهیم شیوه جدیدی را در پیش گرفته است.

آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی و انتشارات خیلی سبز

کتاب کمک درسی فلسفه و منطق کنکور انتشارات مشاوران

کتابی تخصصی برای داوطلبین کنکور انسانی خواهد بود. بهترین مرجع برای مطالعه که در کنار سطح بندی تست‌ها توانسته است از درس نامه قوی نیز بهره ببرد و خیال شما را در مورد داشتن منبع قوی برای مطالعه راحت کند.

 فلسفه و منطق کنکور انتشارات مشاوران

بیشتر بخوانید: توضیحات بیشتر درباره کتاب فلسفه و منطق جامع انتشارات مشاوران

نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای فلسفه و منطق کنکور

دومین رکن از بین ارکان سه‌گانه روش مطالعه است. برای این که بتوانید درس بخوانید، ابتدا بهتر است که یک دورنمایی از هر بخش را داشته باشید و سپس شروع به مطالعه کنید. در مرحله بعدی باید پاراگراف به پاراگراف مطالعه کنید و تحلیل را انجام دهید. به این ترتیب قادر هستید که به کتاب تسلط پیدا کنید. در پایان هر درس بهتر است که حتماً تست بزنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. پس از انجام هر دوره تست، بهتر است که غلط‌ها را جدا کرده و در زمان‌های دوره مجدد آن‌ها را تست بزنید.

بیشتر بخوانید: انواع روش های صحیح مطالعه برای کنکور

برنامه ریزی برای خواندن فلسفه و منطق

برای برنامه ریزی باید هوشمندانه عمل کنید. باید برنامه ریزی شما به صورتی باشد که ابتدا منطق و سپس فلسفه مورد مطالعه قرار گیرد. در گروه آموزش آکو، پیشنهاد می‌شود که حتماً هفته‌ای 1 الی 2 بار را در برنامه مطالعاتی خود به این دو درس اختصاص دهید. تست‌های دوره‌ای از مهم‌ترین موارد است.

در مورد خواندن کتب، پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن پراکنده کتاب خودداری کنید. در حقیقت این دروس به یکدیگر متصل هستند، پس بهتر است که تک‌تک اقدام به مطالعه نکنید. آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی نشان می‌دهد که اکثر افراد نتیجه را قبل از روز کنکور رقم زده‌اند و مطالعاتشان سهم بزرگی در این موفقیت خواهد داشت.

مشاور در طول برنامه ریزی بسیار اهمیت دارد. در حقیقت آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی نشان می‌دهد که داوطلبانی که برنامه ریز در کنار خود داشتند، توانسته‌اند زمان خود را بهتر مدیریت کنند و به نتیجه مطلوب به راحتی دست پیدا کنند. مشاور همان شخصی است که در پیچ‌های خطرناک درسی در کنار شما خواهد بود و به نتیجه مطلوب شما را خواهد رساند.

سخن آخر مرکز مشاوره تخصصی کنکور انسانی آکو درباره فلسفه و منطق انسانی 1400

آنالیز فلسفه و منطق کنکور 1400 انسانی نشان می‌دهد که باید بیشتر از گذشته نسبت به مطالعه مفهومی کتاب اهتمام بورزید. در حقیقت این دروس شاید چالش‌برانگیز باشد، اما قادر هستید که با مطالعه خوب و تمرکز عالی در روز کنکور به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. خبر خوش دیگری که میخواهیم بدهیم ، سورپرایز ویژه شروع از بهمن ماه برای دانش آموزان کنکور است. کافی است با ما تماس بگیرید تا با بهره مندی از برنامه ریزی های دقیق و اصولی کارشناسان مشاور آکو، عید را طوری درس بخوانید که از رقبا جلو بیوفتید.

مرکز تخصصی مشاوره کنکور آکو

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
فهرست