خبر

افزایش ظرفیت پزشکی

افزایش ظرفیت رشته پزشکی راهکاری برای ارائه خدمات درست به مناطق محروم کشور

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

در سال ۱۴۰۱ ظرفیت رشته پزشکی افزایش یافته است و از ابتدا این طرح به این دلیل برقرار شد که خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم بسیار سطح پایی می باشد، بسیاری از مردم و به خصوص نمایندگان مجلس بر این اصل برقرارند که افزایش ظرفیت پزشکی و به دنبال آن افزایش نیروهای درمان می تواند برای مناطق محروم بسیار راهگشا باشد، در ادامه این خبر با مرکز مشاوره آکو همراه باشید تا در جریان افزایش ظرفیت پزشکی قرار گیرید.

افزایش ظرفیت پزشکی

افزایش ظرفیت پزشکی ۱۴۰۱

در این بین گویا وزیر بهداشت مخالف این موضوع می باشد و افزایش ظرفیت پزشکی در دانشگاه ها را راهکار مناسبی برای خدمات بهداشتی مناطق محروم نمیداند، زیرا افزایش ظرفیت پزشکی باعث ارائه خدمات کمتر به دانشجویان و شاید تحصیل نادرست و کیفیت پایین اراده خدمات تدریسی به آن ها شود، وزیر بهداشت بر این اصل معتقد می باشد که باید کیفیت و تجربه پزشکان افزایش یابد تا بتوانند به ارائه خدمات بیشتر در مناطق محروم بپردازند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با انتخاب ظرفیت پزشکی بیان کرد که اگر ظرفیت پزشکی افزایش یابد و در ادامه تعداد پزشکان افزایش یابد محدودیت انتخاب برای منتخصصان در سطح کشور برداشته خواهد شد و افرادی که مشغول به کار خواهند شد صلاحیت فعالیت را در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی به بیماران خواهند داشت.

رضوانی در این رابطه نظر بر این دارد که وزارت بهداشت با مخالفت در برابر افزایش ظرفیت پزشکی باعث کمبود نیروهای متخصص و کارآمد در جامعه خواهند شد و مناطق محروم کشور همچنان با نبود پزشکان حاذق به زندگی خود ادامه می دهند.

با این که کشور عزیزمان ایران در این سال ها در رشته های پزشکی پیشرفت بسیار خوبی داشته است اما همچنان بسیاری از مناطق کشور از وجود متخصصانی که در کار خود تجربه کافی داشته باشند محروم می باشند، حتی در خیلی از مناطق نبود امکانات بیمارستانی باعث مرگ و میرهای بسیاری خواهد شد.

به گفته رضوانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس وزارت بهداشت در آخر تسلیم این مصوبه خواهد شد و اقدامات لازم در خصوص آن به عمل خواهد آمد زیرا کمبود پزشک در مناطق محروم باعث اتفاقات ناخوشایند بسیاری شده است.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا