مشاور منمدرسه

وبلایت و آموزش کار با آن

تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
4.5/5 - (2 امتیاز)

سوال خوبی است ! برنامه وبلایت چیست ؟ خب این روزها با گسترش و همه‌گیری بیماری منحوس کرونا و لزوم ایجاد پلتفرم‌های متفاوت آموزشی که به دبیر امکان آموزش کامل به دانش آموزان را بدهد بیشتر به چشم می‌آید. با شروع آموزش‌های آنلاین پلتفرم‌های متفاوتی برای آموزش مورد ارزیابی قرار گرفت که درنهایت پلتفرم شاد به‌عنوان پیام‌ رسان اصلی و مورد تائید آموزش‌وپرورش به همه معرفی شد. اما با توجه به تعداد کاربران بالای پیام رسان شاد نیاز به استفاده از پلتفرم‌های جایگزین به‌شدت احساس می‌شود. در اینجا قصد داریم تا شما را با پیام رسان وبلایت یکی از نرم افزار های کمکی آموزش آنلاین بیشتر آشنا کنیم. نرم افزار وب لایت ماهیت عمومی دارد و با آموزش کار با وبلایت به‌راحتی می‌تواند به‌عنوان پلتفرم کمکی برنامه شاد به‌تمامی دبیران، دانش آموزان ، اساتید دانشگاه، دانشجویان و تمام کسانی که قصد برگزاری رده‌های آنلاین با بهره‌وری از این کلاس‌ها را دارند کمک کند.

برنامه وبلایت چیست و آموزش کار با آن

همان‌طور که گفته شد وبلایت یک نرم افزار یا برنامه با ماهیت پیام رسانی است. قطعاً شما با نرم‌افزارهای پیام رسان داخلی و خارجی آشنا هستید. تفاوت  وبلایت با دیگر پیام رسان‌ ها در این است که این پلتفرم به‌صورت کاملاً اختصاصی برای امر آموزش تولیدشده است. شما می‌توانید با عضویت در آن به‌راحتی از قابلیت‌های آموزشی این نرم افزار استفاده کنید.

معرفی نرم افزار وبلایت - آموزش کار با پیام رسان وبلایت - وب لایت

نحوه ورود به نرم افزار وب لایت بسیار ساده است. برای ورود شما باید شماره تلفن و نام خود را وارد کنید. پس‌ از آن یک کد تائید برای شما ارسال می‌شود. با واردکردن کد تائید شما به‌عنوان کاربر وبلایت شناخته می‌شود. که به‌واسطه آن می‌توانید از مزایا و امکانات این پلتفرم استفاده کنید.

پیام رسان وبلایت مانند تمامی پیام رسان‌ها قابلیت‌هایی را برای دسترسی به کاربران خود می‌دهد. این قابلیت‌ها شامل ارسال پیام، ارسال صدای ضبط‌شده ( وویس voice )، اشتراک‌گذاری فایل‌های مورد تائید شما،  ساختن گروه برای کاربرانی که شما تائید می‌کنید و ایجاد کانال مشخص است. پس نرم افزار وب لایت خیلی هم عجیب و غریب و خاص نیست!

تفاوت وب لایت و دیگر نرم‌ افزار های آموزشی

در ادامه معرفی برنامه پیام رسان وبلایت به تفاوت این پلتفرم با دیگر نرم‌ افزار های آموزش آنلاین می‌رسیم. تفاوت نرم افزار وب لایت با دیگر نرم‌افزارها در این است که وبلایت تحت وب عمل می‌کند. تکنولوژی pwa امکان بهره‌وری از برنامه وبلایت را روی تمامی سیستم‌عامل‌ها فراهم می‌کند. یعنی کاربر به‌راحتی می‌تواند با استفاده از سیستم‌عامل‌های ویندوز، اندروید و iOS از مزایای پیام رسان وبلایت بهره‌مند شود. اما اپلیکیشن وبلایت چه میشود؟

آموزش کار با پیام رسان وبلایت

اپلیکیشن‌ های کاربردی وبلایت

دومین تفاوت بزرگ وب لایت با دیگر نرم‌ افزار های آموزشی در ویژگی مهمی آن یعنی وَپ ( وبلایت اپلیکیشن) است. با استفاده از این وپ ها کاربر می‌تواند تعاملات خود را با دیگر کاربران بهبود بخشد و ارتباط‌های مجازی را ارتقا دهد.

Countlite ابتدایی‌ترین برنامه وبلایت

یکی از ساده‌ترین وپ یا همان نرم افزار های موجود روی وبلایت countlite است. این اپلیکیشن مشابه اپلیکیشن شمارنده عمل می‌کند و با استفاده از آن می‌توان اعدادی را در صفحه گفتگو وارد کرد. این بخش از نرم افزار وب لایت داده‌هایی را از کاربر دریافت کرده نتیجه را در صفحه گفتگو نمایان می‌کند. از این اپلیکیشن می‌توانید به‌عنوان ابزاری برای انتخاب موضوعی خاص یا رای گیری استفاده کنید. آموزش تصویری کار با وبلایت را در ادامه ببینید.

آموزش رای گیری در نرم افزار وب لایت 

todolite در نرم افزار وب لایت

نرم افزار کاربردی دیگری که در وب لایت وجود دارد todolite است. ابرنامه تودولیت در وبلایت برای دبیرانی که قصد دارند تکالیف متفاوتی به دانش‌آموزان دهند بسیار کاربردی به شمار می‌رود. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید تکالیف را به‌صورت جداگانه یا گروهی تعریف کرده و آن را در صفحه گفتگو قرار دهید.

دانش آموزان با باز کردن تکالیف متوجه می‌شوند که هرکدام چه مسئولیتی را به عهده‌دارند. این اپلیکیشن به شما نشان می‌دهد که هر دانش‌آموز وظیفه خود را انجام داده است یا خیر.

آموزش رای‌گیری مثل آب خوردن با votelite در وبلایت

اپلیکیشن دیگر وبلایت votelite است. این اپلیکیشن به هدف برگزاری رأی‌گیری کد نویسی شده است. برای استفاده از این اپلیکیشن کافی است پس از سرچ نام votelite سؤال موردنظر خود را که قصد رأی‌گیری دارید بنویسید. پس‌ازآن گزینه‌های قابل انتخاب را نوشته و آن را در صفحه پیام‌ها قرار دهید.

مدیر گروه درنهایت می‌تواند نتایج رأی‌گیری و کاربرانی که در رأی‌گیری شرکت کرده‌اند را ببیند. درنهایت مدیر گروه می‌تواند نتایج رأی‌گیری را با نمودار به کاربران نشان دهد. آموزش کار با وبلایت بسیار راحت تر از آن است که فکر میکنید.

تعامل سازنده‌تر با postlite برنامه وبلایت

با استفاده از این اپلیکیشن مدیران گروه و کانال‌ها می‌توانند تعاملی بهتر و سازنده‌تر با کاربران و افراد حاضر در گروه داشته باشند. این اپلیکیشن مشابه قرار دادن پست‌های شبکه‌های محبوب مثل اینستاگرام است. شما با قرار دادن عکسی خاص به همراه متنی در زیر عکس مخاطب را برای اعلام نظر خود ترغیب می‌کند. مخاطب به‌راحتی می‌تواند پست شما را لایک کرده یا برای شما نظر خود را کامنت کند. در برنامه وبلایت کاربران می‌توانند نظرات دیگر مخاطبان را نیز مشاهده کنند.

سایر اپلیکیشن‌ های حوزه آموزش برنامه وبلایت

ازآنجایی‌که ایده اصلی وبلایت ارتقا سطح آموزش آنلاین است، این گروه اپلیکیشن‌هایی را مختص فرایند یاددهی و یادگیری برنامه‌نویسی کرده‌اند. این اپلیکیشن‌ها به شرح زیر است:

  • اپلیکیشن آزمون پلاس؛ آزمون پلاس به‌صورت تخصصی برای برگزاری آزمون‌های تستی تهیه‌شده است.
  • اپلیکیشن آزمون تشریحی؛ همان‌طور که از نام این اپلیکیشن مشخص است برای برگزاری امتحانات تشریحی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • اپلیکیشن آزمون
  • اپلیکیشن تک تست
  • اپلیکیشن جزوه
  • اپلیکیشن فرم
  • اپلیکیشن سؤال

آموزش کار با وبلایت نرم افزار وب لایت

معرفی اپلیکیشن‌های دیگر پیام رسان وبلایت

نرم افزار های کاربردی دیگری نیز در وب لایت وجود دارد که در این قسمت تنها به نام آن‌ها بسنده می‌کنیم:

  • اپلیکیشن‌های بازی (هم گروهی و هم انفرادی)
  • اپلیکیشن‌های پخش موسیقی و فیلم
  • اپلیکیشن پخش ویدیوهای آپارات

کیف پول  برنامه وبلایت

در پیام رسان وبلایت تحت وب کیف پولی وجود دارد که کاربر با استفاده از این کیف پول و مبلغی که آن را شارژ می‌کند می‌تواند از امکانات غیر رایگانی که کاربران دیگر فراهم کرده‌اند استفاده کند.

مثلاً دبیری قصد دارد که نمونه سؤالاتی را به‌عنوان آزمون نمونه تهیه‌کرده و در بخش آزمون‌ها بارگذاری کند. این دبیر قصد دارد این آزمون‌ها را درازای پرداخت مبلغی خاص به افراد بدهد. به‌واسطه امکان خرید با استفاده از کیف پول دبیر می‌تواند در کنار استفاده رایگان از وبلایت از آن به‌عنوان منبع درآمد نیز استفاده کند.

درآمدزایی با پیام رسان وبلایت

توسعه‌دهندگان با دانش کافی بستری را برای افرادی که می‌خواهند از این پلتفرم کسب درآمد کنند، فراهم کرده است. با پیام رسان وبلایت هم دانش آموزان و هم دبیران می‌توانند کسب درآمد کنند. در ادامه قصد داریم به روش‌های کسب درآمد دانش آموزان و دبیران از این پلتفرم اشاره‌کنیم.

روش‌های کسب درآمد دبیران از نرم افزار وب لایت

تمامی دبیران این سرزمین از حسن اخلاق و مسئولیت‌پذیری بی‌نظیری برخوردارند. در برخی موارد دبیران مایل‌اند برای برخی دانش آموزان خود کلاس‌های فوق‌برنامه تدارک ببینند. در این مواقع می‌توانند با استفاده از وبلایت دروس مورد نیاز را با دریافت هزینه در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

در برخی موارد دیگر دبیر قصد دارد برای برخی از دانش آموزان کلاس‌های آمادگی در آزمون‌های مختلف را آماده‌سازی کند. در این مواقع دبیر محتوای آموزشی فراتر از سطح آموزش افراد تهیه می‌کند. حضور و استفاده از این محتواهای آموزشی نیز برای افراد نیاز به پرداخت هزینه دارد. این‌ها روش‌هایی برای کسب درآمد دبیران از پلتفرم وبلایت است.

کسب درآمد دانش آموزان از برنامه وبلایت

اغلب دانش آموزان در برخی درس‌های خاص توانایی و مهارت بیشتری دارند. مثلاً دانش‌آموزی در درس ریاضی توانایی بالایی دارد. این دانش‌آموز می‌تواند با استفاده از بستر پلتفرم وبلایت برای دیگر همکلاسی‌های خود کلاس تقویتی برگزار کند. در ابتدا دانش آموز محتوای آموزشی خود را آماده کرده و در این پلتفرم قرار می‌دهد. پس‌ازآن با ساختن کانال و عضو کردن افراد دیگر می‌تواند محتواهای خود را به فروش برساند. این نیز روشی برای کسب درآمد دانش آموزان از وبلایت است.

نظر مرکز مشاوره تحصیلی آکو درباره برنامه وبلایت

این روزها پلتفرم‌های مختلفی به‌عنوان پلتفرم‌های پیام‌ رسان مثل شاد و وبلایت در دسترس همه افراد قرار دارد. استفاده از این پلتفرم‌ها به هدف آموزش آنلاین نیز بسیار مورد استقبال افراد قرارگرفته است. هرچند در این مقاله به معرفی برنامه وبلایت و آموزش کار با آن پرداختیم اما هنوز هم جای خالی کلاس های حضوری در سیستم آموزشی خالیست.

شما عزیزان به‌راحتی می‌توانید با ورود به سایت وبلایت در آن ثبت‌نام کرده و از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
فهرست