خبر

بزرگ ترین خیانت به جوانان

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در مراسم تقدیر از برترین‌های کنکور سراسری گفت استخدام بزرگ ترین خیانت به جوانان است. وی با بیان این‌که استخدام بزرگترین خیانتی است که به جوان و خلاقیت او می‌شود، گفت: بزرگ‌ترین ویژگی جوانان نوآوری آنان است و ظرفیت‌های لازم برای بروز نوآوری‌های آن‌ها در کشور ایجاد شده است.

به گزارش مجله آکو و به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در این مراسم بخشی از خاطرات شهید عباس دوران پیش از آخرین عملیات و شهادت را قرائت کرد و به اهمیت از خودگذشتگی، در خدمت به کشور و اثرگذاری پرداخت.

وی با تاکید بر این‌که نخبه برای کشورش هزینه می‌دهد، گفت: ممکن است هر کدام از ما، ادعای وطن پرستی داشته باشیم، اما آیا حاضر به پرداخت هزینه اش هستیم؟ هستند کسانی که ممکن است ادعای نخبگی کنند و چنین جراتی نداشته باشند. وجه منحصر به فرد یک نخبه در همین از خودگذشتگی است.

ستاری، بزرگ‌ترین ویژگی جوانان را نوآوری آنان دانست و گفت: یکی از بزرگترین نوآوری‌های خداوند، مرگ است؛ چراکه با جایگزین شدن روح‌های دیگر، جوانی نوآور، مبتکر و با دانش روز  متولد می‌شود و جانی تازه را به جامعه تزریق می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت اثربخشی نخبه در جامعه پیرامونی ادامه داد: باید ببینیم اگر یک کلیپ یک دقیقه ای یا سه دقیقه ای از زندگی مان ساخته شود، چه چیزی قرار است به نمایش در آید. باید ببینیم چه ادای دینی کرده‌ایم به مردمی که با هزینه‌های آنان تحصیل کردیم و درس خواندیم. چگونه جبران می‌کنیم رنج آن بازنشسته‌ای که با مالیات خود به آموزش ما یاری رساند یا شهدایی که برای حفظ امنیت ما به شهادت رسیدند. آنان هزینه کردند چون تصور می کردند جوانان، این کشور را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند. بنابراین باید جبران‌کننده بخش کوچکی از زحمات مردم این سرزمین باشیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ضرورت به کار بستن خلاقیت‌ها، گفت: جوانانی که ابتدای راه هستند و نویی و نوآوری را همراه خود دارند، بسیار ارزشمند هستند و باید این نوآوری، ارمغانی ارزنده برای کشور باشد.

راهکارهای خلاقانه در ارتقای کشور

وی این تحول آفرینی و راهکارهای خلاقانه در ارتقای کشور را ضروری دانست و گفت: جوان مستعد باید بیندیشد که قرار است با نوآوری اش، چه تحولی بیافریند، چه مسیر غلطی را اصلاح کند. اصلاح این مسیرها و پیاده‌سازی نوآوری نیازمند صرف هزینه است و اگر اهل آن نیستیم، نباید ادعا کنیم. اما در صورت علاقه‌مندی به خانواده و کشور، باید بایستیم و از پرداخت هزینه هایش نهراسیم.

ستاری در ادامه خبر بزرگ ترین خیانت به جوانان گفت: این انتظاری است که کشور، از یک جوان دارد و باید راه برای تحقق این نوآوری و تحول آفرینی هموار شود. وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌ها برای بروز نوآوری‌ها در کشور گفت: طی سال‌های اخیر، در حوزه علم و فناوری اتفاقات خوبی افتاده است و شرکت های دانش بنیان، خلاق، مراکز نوآوری و شتابدهنده‌های نوآوری به مأمنی برای بروز نوآوری‌های جوانان تبدیل شده است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، استخدام را بزرگ ترین خیانتی دانست که به جوان و خلاقیت او می شود و بیان کرد: اگر می خواهیم  نوآوری را به عمل برسانیم، باید به فکر کارآفرینی، نوآوری و تحول باشیم و بتوانیم نانی را بر سر سفره ای بیاوریم. غایت یک ذهن بدون محدودیت و خلاق، چیزی فراتر از استخدام است. خوشبختانه زیست بوم نوآورانه ای در کشور ایجاد شده تا جوانان به مسیر بروز و شکوفایی خلاقیت‌هایشان رهنمون شوند.

ستاری، نوآوری جوانان را آینده‌ساز و چراغ راه فردای کشور دانست و گفت: جوانان آینده کشور را در دست دارند و باید برای تاثیرگذاری به این بیندیشند که بر روی شانه چه کسانی ایستادند تا موفق شدند. باید در مسیر کمک به این کشور گام برداریم و امیدواریم این مسیر برای جوانان عزیزمان هرچه بیشتر روشن شود.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر بزرگ ترین خیانت به جوانان سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا