تحلیل و برنامه ریزی دروس

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲

معرفی کتاب تست ریاضی کنکور تجربی برای سال 1402

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

دوستان عزیزم سلام! من با یه هدف بزرگ امروز کنار شمام و اون هم معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی است. چرا این هدف رو برای خودم گذاشتم؟ چون آمار و ارقام ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ بهم نشون داد که ضعف بیشتر داوطلبان در ریاضی کنکور تجربی انتخاب منبع درست است. اما علت خطا چیست؟

اولا اینکه داوطلبان کنکور تجربی به ریاضی علاقه چندانی ندارند و حتی ممکنه در این درس ضعیف باشن! پس بهترین کتاب تست ریاضی تجربی باید از درسنامه قوی و خوبی برخوردار باشد. از طرف دیگر، تنوع تست ها در این درس زیاده و برای موفقیت در ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲ لازمه که تست های تالیفی و سراسری زیادی در کتاب تست ما گنجونده شده باشه.

به عنوان بخشی از مشاوره کنکور تجربی لازمه که به معرفی منابع ریاضی تجربی برای کنکور بپردازم. من این موضوع رو به صورت پادکست هم در اختیار شما قرار میدم. در پادکست معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی من با معرفی منابع روتین و تقریبا ثابت این درس شروع میکنم و با مقایسه اونها در انتخاب بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲ رو براتون مشخص میکنم.

تحلیل منبع های کمک درسی ریاضی تجربی کنکور
معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی مقایسه کتاب های تست ریاضی تجربی

انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

اول از همه باید یه موضوعی رو برای شما داوطلبان کنکور تجربی ۱۴۰۲ مشخص کنم. بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی اون کتابی نیست که همه دارن یا رفیقتون سال گذشته ازش استفاده کرده و تونسته درصد خوبی توی ریاضی کنکورش بزنه. بهترین منبع ریاضی کنکور تجربی همون کتابیه که مشاور شما باتوجه به شرایط تحصیلیتون و روش درس خوندنتون براتون مشخص میکنه. پس اگر از مشاوره کنکور تجربی بهره مند هستید، لطفا به حرف های مشاورتون گوش بدید و با همون برنامه پیش برید.

این مقاله صرفا برای معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی به داوطلبانی است که مشاور ندارند یا مشاور و استادشان انتخاب منبع را به عهده خود داوطلب گذاشته است. قرار نیست با گوش دادن این پادکست به چیزی شک کنی!

ببین برای من که فرقی نداره تو کدوم کتاب رو از کدوم انتشارات بگیری و استفاده کنی، این خودتی که با سطح درسیت و روش مطالعه ات تعیین میکنی کدوم منبع برات بهتره پس مطمئن باش مشاوری که تورو به خوبی میشناسه بهتر از یه استاد اینترنتی یا حتی بهترین اساتید ریاضی کنکور میتونه در زمینه انتخاب منابع ریاضی کنکور تجربی کمکت کنه. منابعی که در ادامه به معرفی و مقایسه اونها میپردازم عبارتند از:

 • کتاب ریاضی جامع تجربی خیلی سبز(مناسب ترین برای شروع کنکور تجربی ۱۴۰۲ از تابستان)
 • کتاب ریاضی جامع مهروماه
 • ریاضی جامع میکروطلایی گاج
 • میکرو طبقه بندی گاج
 • کتاب تست ریاضی کنکور تجربی تخته سیاه
 • کتاب تست ریاضی تجربی نشرالگو

معرفی کتاب تست ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز

اولین کتابی که میخوام بهتون معرفی کنم کتاب ریاضی جامع آقای معینی است. سروش معینی کتاب ریاضی جامع خیلی سبز رو نوشته و در ارائه یک کتاب تست ریاضی کنکور تجربی موفق عمل کرده. این کتاب برای دانش آموزان ضعیف و خیلی متوسط مناسب است. اگر میخواید ریاضی رو از صفر شروع کنید و شرایط خیلی خوبی در این درس ندارید، کتاب خیلی سبز مناسبتونه!

کتاب خیلی سبز تقریبا معروف ترین منبع ریاضی کنکور تجربی هست و بجز سطح پایین بودن درسنامه و تست ها واقعا هیچ ایراد دیگه ای بهش وارد نیست. کتاب ریاضی تجربی خیلی سبز دو جلدی است که یک جلد درسنامه و تست و یک جلد هم پاسخنامه است. تست ها کلا سطح متوسطی دارند و درسنامه به شدت مفصلی دارد.

بهترین کتاب تست ریاضی کنکور برای داطولبان متوسط

اگر مشاور به شما این کتاب رو پیشنهاد کرده است ، فکر نکنید ضعیفید یا سطح کتاب برای شما پایین است. حتما مشاورتون به هر علتی صلاح دونسته اینکار رو انجام بده. پس بهتره سعی کنی حالا که تست ها آسونن، همه تست های مبحثو بزن و توی اونها به تسلط کامل برس.

اگه دیدی یک سری تست های این کتاب برات خیلی آسونه ازشون بگذر و وقتتو هدر نده. به جاش تست های علامت دار شده ات رو چند بار بزن و اگر حس کردی ظرفیت بیشتری داری برو سراغ منبع دوم با سطح بالاتر که در ادامه بهت معرفی میکنم.

کتاب ریاضی جامع تجربی مهر و ماه بهترین کتاب تست ریاضی تجربی

کتاب ریاضی جامع تجربی مهر و ماه بهترین کتاب تست ریاضی تجربی نیست اما یه جور عجیب و غریبی در بازار نفوذ کرده و دست داوطلبا ن دیده میشه. این کتاب تقریبا هم سطح ریاضی جامع خیلی سبز هست و شاید از نظر تستی یک قدم یا دو قدم از خیلی سبز جلوتر باشه! این کتاب خیلی مورد اعتماد معلم ها و اساتید کنکور است و درست مثل همتای خیلی سبزی خودش دو جلد دارد. یک جلد سوال و درسنامه و دیگری پاسخ تشریحی.

یک مزیتی که کتاب ریاضی جامع مهروماه نسبت به خیلی سبز داره، مشخص کردن تست های سطح بندی شده است. یعنی کاملا مشخص است که کدام تست سطح بالاتری دارد و کدام تست متوسط و کدام ساده است.

ریاضی جامع تجربی مهروماه از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

تست های ریاضی کتاب مهروماه با عنوان های ۴۵% ، ۷۵% ، ۸۵% و ۱۰۰ درصد دسته بندی شده اند که میتواند به ویژه برای وقتی که میخواهید تست های آموزشی، تست های تثبیتی و تست های دوره ای و جمع بندی رو از هم تفکیک کنید این دسته بندی خیلی به کمکتون میاد.

من سهیل حاج کرم به عنوان مشاور کنکور تجربی خودم یه کوچولو کتاب مهروماه رو به کتاب خیلی سبز ترجیح میدم.

میکروطلایی گاج برای ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲

کتاب ریاضی جامع میکرو طلایی گاج برای اون دسته از داوطلبانی مناسبه که حتی خیلی سبز هم براشون سخته. این کتاب دیگه ریاضی کنکور تجربی رو از منفی بهت آموزش میده و میکشتت بالا. درسنامه خیلی مفصل و خوبی در کتاب میکروطلایی گاج دیده میشه این درحالی هست که به عنوان کتاب تست ریاضی کنکور تجربی، خیلی تست های سطح بالا و خوبی نداره.

البته نمیتونم خیلی هم از تست هاش بد بگم چون بهرحال تست های سراسری و تست های تالیفی توی کتاب میکروطلایی هم گنجانده شده ولی خب به اندازه خیلی سبز و مهرو ماه تست های خوبی که آدم بتونه جزو بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی قرارش بده نداره!

میکرو طلایی گاج منبع ریاضیات کنکور تجربی برای داوطلبان ضعیف تر

کتاب ریاضی کنکور تجربی میکروطبقه بندی گاج

این کتاب اصلا نمیدونم چرا چاپ شده؟ نه بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی شد و نه اصلا جایگاه خاصی توی بازار پیدا کرد و فقط به نظرم برای خالی نبودن عریضه ، انتشارات گاج منتشرش کرده. اولا که میکروطلایی گاج پایه به پایه اس و اگر کسی بخواد از این منبع استفاده کنه یا باید شروع درس خواندن برای کنکور رو از سال دهم برنامه ریزی کرده باشه و از کتاب هر پایه استفاده کنه برای تست زنی و جمع بندی هر پایه. که البته بازم سال کنکور برای جمعبندی دروس و تست زنی جامع به مشکل میخوره و حتما به منبع دوم برای تست های ترکیبی نیاز داره.

ریاضی یک درس مبحثی است و باید کلا تست ها به صورت مبحثی آموزش و تست زنی بشه. مثلا مبحث تابع دهم و یازدهم و دوازدهم باید باهم خوانده بشه و نمیشه تابع هر پایه رو جداگونه بخونیم و تست بزنیم! به همین دلیل هست که کتاب میکروطبقه بندی گاج با جلد های پایه ایش نتونسته جزو بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی قرار بگیره.

ریاضی کنکور تجربی با میکروطلایی گاج

کتاب تست ریاضی کنکور تجربی تخته سیاه

کتاب تخته سیاه ریاضی آقای بابک سادات توی چندسال گذشته یکم کمرنگ شده و چندسال قبل بیشتر مورد توجه بود. البته این کتاب هم به نظرم کتاب خوبیه ولی دلیل بی مهری به تخته سیاه ریاضی رو نمیدونم. این کتاب در سطح مهر و ماه و خیلی سبز هست. هم درسنامه خوب و هم تست های متوسط خوب میتونه اسم این کتاب رو در هنگام معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی به گوش برسونه.

کتاب تست ریاضی تجربی نشرالگو

کتاب نشر الگو هم میتونه منبع دوم باشه برای داوطلبان سطح پایین تری که کتاب اول رو ساده انتخاب کردند و حالا در اون به تسلط رسیدن. و هم میشه منبع اول برای داوطلبان قوی تر باشه. بزرگترین ضعف این کتاب سه سری بودن اون هست. کتاب نشر الگو ازون منابعیه که برای هر پایه یه جلد طراحی و منتشر کرده ولی خب تست های خیلی خوبی توی اون مطرح شده. این کتاب تست محوره و درسنامه قوی نداره برای همین هم هست که برای داوطلبان با سطح ریاضی ایده آل پیشنهاد میشه.

اگر گیرایی بالایی در این درس دارید و از کلاس های کنکور ریاضی هم بهره میبرید، ریاضی نشرالگو میتونه به بالا کشیدنتون کمک بیشتری بکنه.

کتاب نشر الگو ریاضی تجربی خیلی درسنامه قوی نداره و تو زمینه درسنامه واقعا با خیلی سبز یا میکروطلایی قابل مقایسه نیست. برای داوطلبان ضعیف تر در دور اول و به عنوان منبع تست اصلی واقعا پیشنهاد نمیشه.

ریاضیات نشر الگو کتاب تست سطح بالا برای ریاضی کنکور تجربی

منابع دور دوم ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲

اول از همه بگم که همه به منبع دوم نیازی ندارند. فقط کسانی که خیلی جدی دارن درس میخونن و همه تست های منبع اولشون رو جوییدن ، یعنی همه تست ها را حداقل دوبار و تست های سخت و متوسط علامت زده شده را حداقل ۳ یا ۴ بار زده باشند، اجازه دارن برن سراغ منبع دوم.

اگر کلا ۱۷ تا تست از منبع اولت حل کردی و کلا کتاب رو گذاشتی اون گوشه که بهت دلگرمی بده، حتی به خریدن منبع دوم فکر هم نکن.

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی که برای دور دوم میتونی انتخاب کنی باید یه ویژگی مهم داشته باشن و اونم اینکه حتما حتما دو تا سه لول از منبع قبلیت بالاتر باشن. مثلا اگر منبع اولت میکروطلایی گاج بوده، برای منبع دوم نمیتونی خیلی سبز رو انتخاب کنی چون یک قدم باهم فاصله دارن و تاثیری توی مسلط تر شدن تو نخواهند گذاشت. بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای دور دوم عبارتند از:

 • موج آزمون
 • سه ساعتی قلمچی
 • آیکیو
 • صد آزمون مهر و ماه
 • آزمون پلاس گاج
 • فصل آزمون خیلی سبز

مشاوره کنکور تجربی برای انتخاب منابع  ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۲

من در مشاوره کنکور تجربی خیلی سبز یا مهروماه رو به عنوان بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی برای ۹۰درصد داوطلبان پیشنهاد میکنم مگر اینکه دیگه خیلی داوطلب خفنی باشه و توش ویژگی های رتبه های برتر رو ببینم.

مشاوره کنکور تجربی 1402

بهرحال درسته که انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای داشتن آمادگی کافی در کنکور ۱۴۰۲ لازمه اما دوستای گلم بیشتر از انتخاب کتاب تست ، شمایید ! اگر داوطلب روش درست درس خوندن رو پیش بگیره، حتی با یه منبع سطح پایین که نمیشه اسمش رو بهترین منبع ریاضی کنکور گذاشت، میتونه به هدفش برسه.

برنامه ریزی برای یادگیری صحیح و دوره و رسیدن به بودجه بندی رو برای رسیدن به هدفتون در اولویت قرار بدین.

اگر میخوای یه انگیزه دوباره برای شروع کنکورت بگیری یا نمیدونی از کجا باید کنکور تجربی رو شروع کنی، همین حالا با شماره ۰۲۶۳۳۴۰۸۹۴۴ تماس بگیرید و اولین وقت مشاوره اتو رایگان رزرو کن یا از طریق اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور تجربی آکو به صورت آنلاین با من سهیل حاج کرم، در ارتباط باش.

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی کدامند؟

انتخاب منبع بستگی به شرایط تحصیلی داوطلب دارد اما بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای داوطلبان متوسط جامع خیلی سبز و ریاضی جامع مهروماه است.

میکروطلایی گاج بهتره یا ریاضی خیلی سبز به عنوان بهترین کتاب تست ریاضی تجربی ؟

میکروطلایی گاج از نظر درسنامه ای از خیلی سبز مفصل تره ولی سطح تست هاش پایین تره. میکروطلایی برای داوطلبان ضعیف تر و خیلی سبز برای قوی تر ها مفید است.

منابع ریاضی تجربی کنکور ۱۴۰۱ برای داوطلبان قوی کدام است؟

بهترین منبع ریاضی برای داوطلبان تجربی که در این درس سطح ایده آلی دارند، ریاضی جامع نشرالگو ست.

منبع دوم ریاضی کنکور تجربی چیست؟

منبع دوم فقط برای بعد از اتمام منبع اول پیشنهاد میشود و بهترین منبع ریاضی کنکور تجربی برای دور دوم میتواند فصل آزمون ، موج آزمون ، آیکیو ، سه ساعنه قلمچی یا صد آزمون مهروماه باشد.

نمایش بیشتر

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا