مشاور منزبان تخصصیکنکور سراسری

بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور

زبان تخصصی کنکور

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که صحبت از بودجه بندی درس زبان اختصاصی کنکور تخصصی زبان می‌شود، افراد با چالش خیلی جالبی روبرو خواهند بود. عدم مطالعه کردن اصلی‌ترین دلیل خواهد بود. در حقیقت افراد فکر می‌کنند که عین کف دست از پس این قسمت بر خواهند آمد و بدون مشکل خواهند بود. در حالی که این چنین نیست. با مرکز مشاوره تخصصی زبان کنکور آکو در کرج همراه باشید.

آنالیز بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور

این بخش برای کنکور زبان دارای ۷۰ سوال خواهد بود. شما در این قسمت با سوالاتی تقریباً چالشی روبرو خواهید بود. باید بتوانید به تمام این موارد پاسخ دهید تا در بین قبول شدگان باشید. در مورد هر بخش جداگانه صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی برای کنکور تخصصی زبان‌انگلیسی

بودجه بندی و بهترین منابع درس زبان اختصاصی کنکور تخصصی زبان انگلیسی

بودجه بندی بخش واژگان زبان تخصصی کنکور

در اولین بخش از بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور، با ۱۵ سوال از واژگان روبرو خواهید بود. در این بخش شما به دو حالت سوال خواهید دید. اولین حالت برای زمانی هست که شما یک لغت را داشته و باید بین گزینه‌ها به دنبال ترجمه نزدیک‌تر یا حتی متضاد آن باشید.

در این کار علاوه بر نیاز به دانش در مورد لغات به دانش در مورد نحوه جمله بندی نیز نیاز خواهید داشت. سعی کنید که تا جایی که می‌شود، سریع‌تر این بخش را پاسخ دهید تا برای قسمت‌های دیگر زمان ذخیره کرده باشید.

در مورد مطالعه این بخش برای واژگان باید حتماً منابع معرفی شده را مطالعه کنید. به این ترتیب قادر هستید که به نتیجه مد نظر دست پیدا کنید. در مورد این قسمت از واژگان تماماً از کتاب درسی نخواهد بود و باید شما کمی گسترده‌تر نیز مطالعه داشته باشید.

بودجه بندی بخش خواندن زبان اختصاصی کنکور

۲۰ سوال برای این قسمت خواهد بود. توصیه می‌کنیم که برای این قسمت نحوه خواندن متن خود را بالا ببرید. این بخش شامل تست‌هایی خواهد بود که از یک متن تقریباً نیمه بلند ناشی خواهد شد. در این سوالات شما درک مطلب مشاهده خواهید کرد. در کنار آن باید حداقل به یک سوال قواعدی و ۱ پرسش واژگان نیز پاسخ دهید. حتماً در این بخش از تکنیک‌های ترجمه متن بهره ببرید.

این بخش سوالات ارزشمندی خواهد داشت. علت این است که افراد عموماً تست این بخش را نمی‌زنند و اگر شما پاسخ گو باشید، از نظر ترازی رتبه بهتری خواهید یافت. با توجه به این که متن‌ها از کتاب درسی نخواهد بود و حتی شاید برخی از کلمات به کار رفته در آن را تشخیص نیز ندهید، بهتر است که حتماً مطالعه آزاد داشته باشید و متون مختلفی را در این زمینه بخوانید.

مهم‌ترین رکن در بین سوال های خواندن زبان تخصصی کنکور، روان خواندن و فهمیدن کلیت یک خط و پاراگراف خواهد بود. باید بتوانید تشخیص دهید که هر سوال متناسب با کدام پاراگراف است و پاسخ درست را بیابید.

بخش گرامر و دستور زبان کنکور

سومین بخش در این زمینه حوزه گرامر خواهد بود. در این بخش شما در حد کتاب درسی نباید بلد باشید. بلکه باید حداقل یک گام بیشتر بلد باشید. این به چه معنا است؟ یعنی اگر در کتاب در حد ماضی و مضارع و گذشته ساده وجود دارد، حالا باید پا را فراتر گذاشته و حالت‌های مختلف از جمله استمراری و حتی کامل را بدانید. به این ترتیب تا حد زیادی ترجمه شما نیز بهتر خواهد شد.

بودجه بندی بخش گرامر زبان تخصصی در کنکور اختصاصی زبان

در مورد خود سوالات نیز باید گفت که می‌تواند به چند حالت سوال در آزمون بیاید. اول از همه وجود جای خالی خواهد بود. در حقیقت جمله نوشته شده و باید از طریق قسمت‌های مختلف، فعل مورد نظر را پیدا کنید. حواستان باشد که گزینه‌ها به هم نزدیک خواهند بود و نمی‌توانید با دانستن کلیت در مورد قاعده به آن پاسخ دهید. باید کمی عمیق‌تر آن را بدانید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

یک حالت دیگر سوال نیز این خواهد بود که باید ساختار درست را از غلط تشخیص دهید. در این حالت، سوالات سخت‌تر است و نیازمند به تمرکز بیشتر خواهید بود. به طور کلی باید روی مباحث مختلف تمرکز زیادی داشته باشید.

بخش کاربردهای زبانی کنکور تخصصی زبان

این قسمت دارای ۱۰ سوال خواهد بود. شما در این بخش تقریباً کار آسانی خواهید داشت. این قسمت همان اصطلاحات خواهد بود. در کتاب‌های زبان یک قسمت در بین تمارین وجود دارد که شما جاهای خالی که دو نفر در حال صحبت با هم هستند را با اصطلاحات مختلف پر می‌کنید. در حقیقت به این صورت به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

این قسمت، بخش آسان دفترچه بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور اختصاصی زبان انگلیسی خواهد بود. بهتر است که حواستان به موارد رایج مثل صبح بخیر باشد. در این بخش زیاد حساسیت وجود ندارد و موارد روتین کفایت خواهد کرد. با توجه به گزینه‌ها نیز تا حد زیادی می توانید به سوالات پاسخ گو باشید.

بخش کلوز تست زبان اختصاصی کنکور

در بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور اختصاصی زبان، این قسمت شامل چند خط زبان انگلیسی خواهد بود که شما وظیفه دارید، آن را خوانده و پاسخ دهید. این بخش به قسمت خواندن شباهت دارد. با این تفاوت که نهایتاً ۱ پاراگراف خواهد بود و سوال بیان شده به هیچ وجه از نظر قواعدی و واژه نخواهد بود. بلکه صرفاً در مورد درک متن خواهد بود.

بهتر است که در طول هفته حداقل ۵ مورد در این سبک حل کنید. علت هم در زمان بر بودن این سبک خواهد بود. در حقیقت باید هم تند خوانی خود را تقویت کنید و هم درک متن را تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. این قسمت شامل ۱۰ سوال خواهد بود.

بودجه بندی بخش واژگان تخصصی کنکور اختصاصی زبان

این قسمت نیز شبیه به بخش واژگان خواهد بود. با این تفاوت که می‌تواند کلمات در قالب ترجمه یک متن باشد. یعنی در قالب یک خط معنای یک کلمه را تعریف کند و شما باید با توجه به آن تعریف، کلمه درست را از بین ۴ گزینه پیدا کنید و به نتیجه برسید.

بودجه بندی درس زبان اختصاصی کنکور بخش واژگان

این بخش با توجه به آخرین قسمت بودن کمی سخت خواهد بود. از طرفی اگر شما معنای آن خط را نفهمید، به هیچ وجه قادر به پاسخ گویی نخواهید بود و رد گزینه به شما کمکی نخواهد کرد. توصیه می‌کنیم که به عنوان بخش آخر روی آن وقت بگذارید تا تاثیری روی عملکرد کلی شما نگذارد.

مشاوره تخصصی کنکور اختصاصی زبان در کرج

سخن آخر مرکز مشاوره آکو درباره بودجه بندی درس زبان تخصصی کنکور

بودجه بندی درس زبان اختصاصی کنکور یکی از سخت‌ترین کارها خواهد بود و شما باید تلاش کنید تا به بهترین وجه ممکن این کار را انجام دهید. مطالعه آزاد بسیار اهمیت خواهد داشت. بهتر است که در این راستا و برای پاسخگویی بهتر، قسمت‌هایی که قوی هستید را سریع‌تر تمام کنید و زمان بخرید. با این کار برای بخش‌هایی که ضعیف‌تر هستید یا نیازمند وقت بیشتر است، زمان اضافی را استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین منابع زبان تخصصی کنکور

حتماً در این بخش روی مواردی نظیر متن وقت بگذارید. خواندن کتب درسی کفایت نخواهد کرد. پس حواستان به این مسئله باشد. در مورد اهمیت لغات و قواعد باید گفت که حتماً بلد بودن آنان، آن هم به صورت عمیق اهمیت بالایی خواهد داشت.

درس زبان تخصصی در کنکور اختصاصی زبان چند سوال دارد؟

زبان تخصصی در کنکور ۷۰ سوال خواهد داشت.

درس زبان اختصاصی کنکور تخصصی زبان چند بخش دارد؟

۵ بخش – کاربرد زبانی ، لغت ، کلوز تست ، گرامر و واژگان تخصصی ( در بخش ریدینگ زبان تخصصی کاردبرد های زبانی و لغت و کلوز تست گنجانده شده اند.)

همه سوالات زبان تخصصی از داخل کتاب خواهد بود؟

خیر. قطعاً باید مطالعه آزاد داشته باشید.

تا چه میزان اطلاعات برای پاسخ گویی به سوالات زبان اختصاصی مطلوب است؟

برای این موضوع حداقل باید دو گام از کتاب درسی جلوتر باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا