خبر

بورسیه دانشگاه الزهرا

تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید
بورسیه دانشگاه الزهرا

اعطای بورسیه دانشگاه الزهرا به دختران افغان

هیئت‌رئیسه دانشگاه الزهرا (س) در راستای اعتلای جایگاه زنان مسلمان و نیز حمایت از تحصیل دختران افغانستانی فرمود:

طرح اختصاص ۲۵ سهمیه برای تحصیل دختران در تمامی رشته‌ها و ۵ سهمیه ویژه با نام مریم میرزاخانی به دانشجویان نخبه ریاضی دانش‌آموخته مدرسه دخترانه سیدالشهدا افغانستان را تصویب کرد.

به گزارش مجله خبری آکو و به نقل از ایسنا

این طرح در پی انفجار خونین دبیرستان دخترانه سیدالشهدا در کابل افغانستان و در راستای تحقق چشم‌انداز و مأموریت دانشگاه جهت تربیت زنان فرهیخته، توانمند و تأثیرگذار و اعتلای جایگاه زنان به‌ویژه زنان مسلمان افغانستان از سوی اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه الزهرا تصویب شده است. که بر اساس آن، ۲۵ بورس با نام “زنان فرهیخته” برای دختران دانش‌آموخته آن مدرسه در تمامی رشته‌های موجود در دانشگاه الزهرا و ۵ بورس ویژه دیگر با نام “مریم میرزاخانی” به متقاضیان تحصیل در رشته ریاضی اختصاص‌یافته است.

این موضوع در جلسه مجازی شورای سیاستگذاری همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا که با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر افشین آخوندزاده مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد، مطرح شد.

دکتر صدیقی ضمن حمایت از این ابتکار دانشگاه الزهرا اعلام کرد. بدین منظور ۲۵ بورس هم از طریق وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در اختیار دانشگاه قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه الزهرا، تعداد بورسیه دانشگاه الزهرا به این صورت است. که ۵۰ بورس به دانش‌آموزان و دانش‌آموختگان مدرسه سیدالشهدای کابل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه رشته‌های دانشگاه الزهرا اختصاص یافته است. همچنین ۵ بورس مریم میرزاخانی مخصوص تحصیل در رشته ریاضی اختصاص‌یافته است.

جزئیات و اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت این بورسیه متعاقباً اعلام می‌شود.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا