خبر

بورسیه دانش آموزان

بورسیه دانش آموزان ایرانی برای تحصیل در ترکیه

تماس با ما
3/5 - (1 امتیاز)

بر اساس گفته های رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش: در ایران مدارسی وجود دارد که وابسته به سفارتخانه‌ها  می باشد ولی متاسفانه این مدارس خارج از چارچوب های تعیین شده اقدام به پذیرش دانش آموزان ایرانی می کنند. در ادامه با مرکز مشاوره تخصصی آکو همراه باشید تا در جریان روند بورسیه دانش آموزان و تحصیل در ترکیه آن ها قرار گیرید.

ترکیه با برگزاری آزمون در تهران، دانش‌آموزان ایرانی را برای تحصیل در دبیرستان‌های ترکیه بورسیه می‌کند!

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش آموزان ایرانی معمولا در مرکز توجه هستند زیرا بیشتر آن ها از هوش بالایی برخوردار هستند ، به همین دلیل اغلب مراکز و دانشگاه ها خارج از کشور اقدام به پذیرش و بورسیه دانش آموزان  و دانشجویان ایرانی را دارند پس حضور مدارس وابسته به سفارتخانه نیز از این قاعده مستثنی نیستند زیرا آن ها نیز اقدام به پذیرش دانش آموزان ایرانی می کنند این اتفاق متاسفاته نشان دهنده کاهش سن جذب نخبگان ایرانیانی است.

بورسیه دانش آموزان

بورسیه دانش آموزان

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: حضور برخی موسسات در ایران که وابسته به سفارتخانه ها هستند با فریب دانش آموزان و وعده زندگی خوب و بهتر در خارج از ایران آنها را ترغیب به مهاجرت می کنند، و عملا دانش آموزان و نخبگان ایرانی برای فرار کردن از سد کنکور و قبولی در رشته های پر مخاطبی مانند پزشکی و پسران برای فرار از سربازی یا مواردی مانند بورسیه تحصیلی و…  فریب اینگونه موسسات را می خورند و جذب زرق و برق آنها می شوند.

وی تاکید کرد: ما باید به مردم به موقع اطلاع‌رسانی کنیم که پشت پرده این تبلیغات چیزی جز عوام فریبی نیست و مردم ما خیلی نسبت به این موضوع حساس هستند در بحث مطرح شده من باب آزمون ترکیه وی گفت:  خبری به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه منتشر شده بود اعلام کرد که آزمونی در تهران برای جذب دانش آموزان و ترغیب آن ها برای شرکت در دبیرستان های کشور ترکیه برگذار شده است. کاری که کشور ترکیه انجام داده بر خلاف قوانین می باشد و این اتفاق باید از طریق وزارت امور خارجه پیگیری شود.

مدارس تهران تحصیل در ترکیه را امکان پذیر می کنند

وی گفت: برخی کشورهای اروپایی نیز اقدام به انجام این کار می کنند و بعد از این ترغیب ها دانش‌آموزان مجبورند  با شهریه 10 هزار یورو یا 300 میلیون تومانی در سال ثبت‌نام و متاسفانه حدود 100 تا 200 دانش‌‌آموز را به این روش جذب می‌کنند.

وی درباره اقدام قضایی با موسسه یونس امره ترکیه گفت:

ما ابتدا به این کشورها و موسسات هشدار می دهیم و اصولا بعد از اعلام هشدار ما موسسه وابسته به کشور مورد نظر برای حفظ روابط دوستانه دست از این کار می کشد ، و قابل ذکر است که همه دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون بورسیه نمی شوند و فقط تعداد کمی از افراد هستند که بورسیه می شوند و مجددا ذکر میکنم ما از برگذاری این آزمون مطلع نبودیم ولی از روش های دیگر که شبیه این آزمون بود اطلاع داشتیم و از انجام آن جلوگیری کردیم.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا