زندگی نامه بزرگان کنکورمشاور من

معرفی دکتر حنیف عظیمی

بیوگرافی دکتر حنیف عظیمی استاد زیست شناسی کنکور

تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
4/5 - (203 امتیاز)

ما در این مقاله در مورد بیوگرافی دکتر حنیف عظیمی و نحوه تدریس ایشان صحبت می کنیم: جناب آقای دکتر حنیف عظیمی دارای مدرک پزشکي از دانشگاه ايران و از بهترین دبیران زيست شناسی کنکور کشور می باشد، ایشان داراي سابقه تدریس در مدارس فرزانگان و علامه حلي و نگرش در سال های اخیر جز برترین اساتید کشور شناخته شده اند، ایشان با انتشارات خیلی سبز نیز همکاری داشته اند.

بیوگرافی دکتر حنیف عظیمی

تدریس ایشان در سالیان اخیر باعث رضایت دانش آموزان بسیاری شده است، همکاری ایشان با مدارس علامه حلی و فرزانگان خود بیانگر این مساله است که ایشان بسیار در کار خود حاذق هستند، گرچه  نهایتا هر استادی دانش آموزانی داشته که از نحوه ی تدریسش راضی نبوده اند و استاد حنیف عظیمی از این قاعده مستثنی نیست، ما در ادامه مقاله مرکز مشاوره تخصصی آکو شما را با نحوه ی تدریس ایشان و ویژگی هایی که دارند آشنا می کنیم تا با نظر مشاور تخصصی کنکور تجربی بهترین استاد زیست شناسی کنکور انتخاب کنید.

نحوه تدریس دکتر حنیف عظیمی استاد زیست کنکور

نحوه تدریس استاد عظیمی بهترین استاد زیست کنکور به صورت گفتار به گفتار است و به ترتیب مطالب آموزشی است و البته از تدریس ترکیبی نیز استفاده می کند و این یکی از ویژگی های خوب در تدریس ایشان است. و مطالبی که توسط استاد تدریس می شود تطابق قابل قبولی با نگاه طراحان کنکور دارد، در واقع نحوه ی تدریس ایشان برای دانش آموزان کنکوری بسیار قابل قبول می باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین منابع کنکور

فن بیان دکتر حنیف عظیمی

در بیوگرافی دکتر حنیف عظیمی استاد زیست ثبت شده است که این استاد زیست شناسی کنکور توانایی بیان مطالب دشوار زیست را به صورت حرفه ای و دقیق داراست، فن بیان ایشان در مطالب مهم زیست شناسی باعث شده دانش آموزان زیادی بخواهند درس زیست شناسی خود را در سال کنکور با ایشان پیش ببرند. به عبارت دیگر می تواند مطالب را به خوبی تحلیل کند و به طوری که دانش آموز بتواند مطالب را راحت تر یاد بگیرد و این مساله باعث می شود مطالب در نگاه دانش آموز جذاب تر باشد علاوه بر جذابیت این مطالب به مقدار کافی کلیدی و مهم نیز هستند.

کیفیت بیان مطالب استاد حنیف عظیمی زیست به شکلی است که برای مخاطب کسل کننده و خسته کننده نیست و بعد از هر مطلبی که تدریس می کنند تست همان بخش را نیز بررسی می کنند، این به این معناست که وی می خواهد دانش آموزان را با خود در حل مطالب همراه کند که دانش آموزان در حین تدریس تمام تمرکز و حواسشان به مطالب باشد، در برخی موارد وی اقدام به حل تست های سطح بالا می کند، این کار استاد عظیمی به این دلیل است که ذهن دانش آموزان را به چالش بکشد که این ویژگی یکی از ویژگی هایی است که ایشان را از سایر اساتید متمایز می کند.

کیفیت آزمون های دکتر حنیف عظیمی استاد زیست

در رابطه با کیفیت آزمون هایی که توسط استاد عظیمی بهترین استاد زیست کنکور برگزار می شود لازم است بدانید که آزمون های ایشان دارای سطح متوسط هستند که بیشتر گزینشی می باشند در عین حال این تست ها از تنوع کمی برخودارند ولی کاملا استاندارد شده اند و نکته هایی که در این تست ها اعمال می شود تماما در کتاب وجود دارد و نکته ای خارج از کتب درسی در تست های وی دیده نمی شود.

دکتر حنیف عظیمی

نحوه رفع اشکال دکتر حنیف عظیمی استاد زیست

در بحث رفع اشکال توسط استاد عظیمی بهترین استاد زیست می توان از این نکته یاد کرد که که ایشان به رفع اشکال اهمیت خاصی می دهند که البته در این زمینه کاملا حرفه ای عمل می کنند و دانش آموزان می توانند با آرامش خیال و آسودگی، به دور از تنش سوالات خود را در کلاس مطرح کنند و استاد عظیمی خیلی صبورانه به سوالات دانش آموزان خود پاسخ می هد که این امر در حقیقت کیفیت آموزشی ایشان را افزایش می دهد و باعث افزایش بازدهی دانش آموزان ایشان می شود.

ویژگی های دکتر حنیف عظیمی استاد زیست شناسی کنکور

اگر این استاد موفق زیست شناسی کمی آرامش چاشنی تدریس خود کند در کنار دانش، جدیت و دقت فوق العاده ای که در تدریس دارد، قطعا بهترین دبیر زیست شناسی کشور خواهد بود. با این حال دکتر ایشان یکی از اساتید مطرح کشور است که توانسته دانش آموزان زیادی را با سطح علمی بالا راهیِ جلسه کنکور کند به گفته ی دانش آموزان خود بسیار جدی و سختگیر است، شاید همین سخت گیری و جدیت اوست که باعث شده دانش آموزان تدریس او را جدی گرفته و تلاششان را برای موفقیت انجام دهند.

تسلط بالا دکتر حنیف عظیمی استاد زیست کنکور

با توجه به اینکه ایشان فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه ایران هستند و درس زیست شناسی نیز در کنکور تجربی بسیار درس حائز اهمیتی است بدیهیست که در این درس توانمندی خاصی داشته باشند، تسلط ایشان بر این درس برای دانش آموزان رشته تجربی که درس زیست برایشان بسیار حائز اهمیت است باعث شده بسیاری از دانش آموزان در تکاپوی این باشند که درس زیست شناسی خود را زیر نظر این استاد به اتمام برسانند.

تدریس دلسوزانه و سطح بالا دکتر حنیف عظیمی

این استاد در تدریس خود بیشتر سعی بر این دارد که درس خود را در سطحی بالا تر از کتب درسی تدریس کند، این روش برای دانش آموزانی که در درس زیست شناسی از سطح بالایی برخورداند می تواند بسیار مفید فایده واقع شود، درعین حال این روش برای دانش آموزانی که که در این درس نقطه ضعف دارند کمی اذیت کننده باشد.

توانايي تحليل ابهامات و نقطه ضعف های کتاب درسی دکتر حنیف عظیمی

استاد عظیمی می توانند ابهاماتی که دانش آموزان در این درس دارند را به خوبی برایشان رفع کنند، نقاط ضعفی که ممکن است کتاب درسی داشته باشد را نیز می توانند به بهترین شکل ممکن تحلیل کنند.

زیست شناسی کنکور

اهمیت به متن کتاب

همانطور که می دانید کتاب درسی زیست منبع اصلی کنکور است و استاد حنیف عظیمی کتاب های کمک درسی زیادی در این زمینه تالیف کرده اند با این حال ایشان در زمان تدریس اهمیت زیادی به منبع اصلی که همان کتاب درسی است می دهند.

وقت شناسی استاد حنیف عظیمی

دکتر حنیف عظیمی برای وقت شاگردانش ارزش قائل است. ایشان تلاششان را می کنند که زمانی را که دانش آموز در کلاس ایشان می گذراند به نحو احسن استفاده کنند، هدر ندادن زمان دانش آموزان آن هم در سال سرنوشت ساز زندگی آن ها موضوع بسیار مهمی است که دکتر عظیمی به خوبی برای این مساله ارزش قائل است.

تأکید بر تله های تستی و نکات تست خیز کنکور

تسلط دکترعظیمی بر تله های تستی از ویژگی های شاخص ایشان است. این تله های تستی در کنکور بسیار می تواند دانش آموزان را گمراه کرده و باعث شود که نمره منفی به آن ها تعلق گیرد.

تحلیل زوایای مبهم و پنهان تصاویر کتاب درسی

گاهی اوقات در کنکور سوالاتی از تصاویر مبهم و پیچیده طراحی می شود که شاید دانش آموز هیچ آشناییتی با این نوع سوالات نداشته باشد، دکتر عظیمی در تحلیل این نوع سوالات بسیار توانمند هستند.

تالیف تست های هوشمندانه و دقیق

توانایی تالیف تست هایی که مطالب مهم را در بربگیرد در هر استادی پیدا نمی شود، این توانایی در ایشان باعث شده بسیار در این درس حاذق به نظر برسند. در آخر می توان گفت استاد حنیف عظیمی بسیار استاد توانمند و در عین حال سختگیری می باشند که گذراندن درس زیست شناسی در سال کنکور برای دانش آموزانی که در این درس سطحی متوسط به بالا دارند بسیار می تواند مفید فایده واقع شود.

نقاط ضعف دکتر حنیف عظیمی استاد زیست

یکی از نقاط ضعف دکتر حنیف عظیمی استاد زیست پراکندگی تدریس مطالب است، داوطلبانی که از سطح پایین تر شروع به مطالعه برای کنکور می کنند تدریس این استاد باعث آشفتگی مطالب در ذهن آن ها می شود، تدریس ایشان بیشتر مختص داوطلبانی با سطح علمی بالاست و این مساله که داوطلبان متوسط و با پایین تر از متوسط نمی توانند از نحوه ی تدریس ایشان بازدهی خوابی داشته باشند می تواند از نقاط ضعف ایشان باشد.

طبق گفته ی برخی شاگردان ایشان، این استاد زبده در کنار تدریس خوب و تحلیل دروس به شکل دقیق در بیان کلمات خود دقت کافی را نکرده و زبان تلخی دارند که در برخی موارد باعث رنج شاگردان ایشان شده است.

حال اگر می خواهید با دکتر آرامفر از دیگر اساتید زیست کنکور آشنا شوید می توانید مقاله معرفی دکتر آرامفر را در سایت مرکز مشاوره تخصصی کنکور تجربی آکو مطالعه کنید:

معرفی دکتر آرامفر استاد زیست کنکور

قابل توجه است که:

نحوه ی خواندن صحیح درس زیست شناسی

دسته بندی های زیست شناسی کنکور

اینستاگرام مشاوره تخصصی مرکز کنکور آکو

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام ،منم واقعا عاشق زیست شدم مخصوصا وقتی که بعد از تونستم راحت تر تست بزنم و درصدم رو در ازمون های گاج از ۳۰ درصد به ۸۰ درصد هم برسونم ❤️
  واقعا استادیه که هم میتونی از زیست لذت ببری البته نباید
  امین کولیوندی در بیاری 😂❤️

 2. به نظرم تدریسش بی نظیر
  باعث شد تا به زیست علاقه ی بیشتری پیدا کنم خیلی سراغ درسنامه های طولانی نرم .
  جزواتش هم واقعا عالیه

 3. من دانش موز مجازی ایشون بودم از طریق تاملند انلاین استفاده میکردم از تدریس عالیشون.بنظرم برای داوطلبانی با سطح پایین عالی هستند و اکثراا تغییر رشته ای ها هم مخاطبشون هستند چون طرز بیان و تدریسشون طوری هست که همه سطحی و کاور میکنن

  1. منم از طریق تاملند شرکت می کردم کلاسش خیلی خوب بوداصلا حوصلت سر نمی رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
فهرست