تحلیل و برنامه ریزی دروسمشاور من

تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری

آنالیز ادبیات کنکور 1400

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

شاید وقتی اسم تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی ، به گوشتان می‌خورد، مسئله سبکی برایتان باشد و پیش خود بگویید که همه چیز آسان خواهد بود. اما سوالی که وجود دارد، این است که واقعاً تا چه حدی اطلاعات درباره آمار درصد ادبیات رقبای خود دارید. در پایان مقاله قول می‌دهم که از آمار موجود شگفت زده شوید و مغزتان سود بکشد. با ما همراه باشید تا بدانید که چه اتفاقی در ادبیات تجربی 1400 افتاده است. با مشاوره کنکور تجربی آکو همراه باشید تا تحلیل آماری ادبیات کنکور تجربی را کاملا بخوانید.

تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی

در اولین نگاه بسیاری از افراد بیان می‌کنند که ادبیات که تحلیل ندارد و همین که بدانیم چه تستی از چه مبحثی می‌آید، کافی خواهد بود. برخی نیز بیان می‌کنند، ما کاری به هیچ چیز نداریم و فقط تست‌های مشخصی را خواهیم زد. بدون اینکه حتی یکبار هم که شده ارزش واقعی این تست‌ها را برای خود مرور کرده باشند.

نوشته های مشابه

در حقیقت تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی به صورت آماری میتواند واقعاً ترسناک و شاید بسیار جذاب باشد. در این درس با درصدهایی روبرو هستیم که در دروس تخصصی نیز رخ نخواهند داد که به تفکیک بیان خواهیم کرد.

رتبه زیر صفر

بله درست شنیدید. زیر صفر در کنکور تجربی نیز وجود دارد. در حقیقت باورش سخت باشد یا پیش خودتان بگویید هر آزمونی سیاهی لشکر دارد. جامعه آماری کنکور امسال تقریباً 425 هزار نفر بوده است و در این بین حدود 70000 نفر تست اشتباه زدند. یعنی چیزی حدود یک ششم جمعیت داوطلبین شرکت کرده در کنکور سراسری.

حالا شاید باور کنید که چرا می‌گوییم این درس اهمیت دارد. در حقیقت شما دست به برگه هم نزنید از بسیاری از افراد جلو خواهید بود. این نشان می‌دهد که تا به اینجا کار تراز ادبیات چقدر ارزشمند خواهد بود و حالا که توجهتان جلب شد، به ادامه درصدها و تحلیل آماری ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی می‌پردازیم.

تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری

صفر زدن ادبیات کنکور

این افراد به خوابالوهای کنکور معروف هستند. بدون پاسخ گویی به یک سوال به سمت پایان آزمون خواهند رفت. البته برخی دیگر افراد نیز هستند که پاسخ می‌دهند که جواب‌هایشان خنثی می‌شود و در نتیجه این درصد به وجود می‌آید.

این موضوع به صورتی است که حدود 40 هزار نفر نیز در این گروه قرار خواهند گرفت. درصدهایی عجیب در مقابل چشمانتان در حال ظاهر شدن است که همه چیز را بیان می‌کند. کثرتی که واقعاً عجیب بوده و حتی شاید در دروس تخصصی نیز مشاهده نگردد. پس تحلیل آماری ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی نشان میدهد که ادبیات سال گذشته اصلا آسان نبوده.

تحلیل آماری 0 تا 10 ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی 

مورد مهم بعدی در تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری همین بازه خواهد بود. 125 هزار نفر نیز در این زمره قرار خواهند گرفت. شاید بگویید سیاهی لشکر، اما نفرات برتر کنکور نیز در این بادی گیر افتاده‌اند و نامشان به چشم می‌خورد.

حال این که چگونه توانسته‌اند بر شرایط غلبه کرده و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند، خود نکته بسیار مهم دیگر خواهد بود. در این بازه به معنای پاسخگویی به حداکثر 3 تست درست خواهد بود که انگار برای داوطلبین کنکور تجربی 1400 بسیار سخت بوده است.

تحلیل درصد 10 تا 20 ادبیات کنکور

در حقیقت این گروه از افراد نیز در مقاله تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری، کم جمعیتی ندارند و حدود 114 هزار نفر خواهند بود. با یک حساب ساده بیش از دو سوم جمعیت از بین رفته‌اند و تنها عده قلیلی برای 80 درصد باقی مانده باقی مانده است. در حقیقت قادر هستید با زدن موفقیت‌آمیز تست ادبیات خود را همین اول کار از بقیه جدا سازید و روحیه دو چندان بگیرید.

تحلیل آماری ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی

تحلیل آماری ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی 20 تا 50

یک بازه 30 درصدی که تقریباً 70 هزار داوطلب را شامل خواهد شد. با پاسخ دادن به حداکثر 12 الی 13 سوال در این بازه و در نوک قله هستید. تا به اینجا کار چیزی بالغ بر 418 نفر کنار رفته‌اند که این گروه آخرین نفرات خواهد بود. شاید برخی بیان کنند، سخت است درحالی‌که در قسمت بعدی در مورد نوع سؤالات برایتان همه چیز را شفاف خواهیم کرد.

درصد ادبیات 50 تا 70

تنها 5 هزار نفر در این بازه قرار خواهند گرفت. برخی بیان می‌کنند که قرار گرفتن در بین 4 رقمی‌ها در تجربی سخت است و ما در تیم آکو به شما بیان می‌کنیم که یکی از راه‌ها ادبیات خواهد بود. درسی حفظی با منطقی ثابت و سوالاتی نسبتاً مشخص که می‌تواند آسانسور رتبه شما باشد.

تحلیل درصد ادبیات 70 به بالا در کنکور تجربی 1400

تنها 150 نفر در بازه 70 به بالا هستند. در حقیقت این تعداد آن‌قدر محدود هستند که خود به خود ترازی بسیار بالا خواهند داشت. نکته جالب‌تر آن جا خواهد بود که بدانید رتبه 90 به بالا در کنکور امسال وجود نداشته است و همه چیز به بازه 70 تا 90 محدود شده است.

قادر خواهید بود که به نتیجه دلخواه به راحتی دست پیدا کنید و کافی است که تنها 15 الی 20 تست را درست بزنید که کاملاً قابل برنامه ریزی خواهد بود. درصدها به تفکیک نفرات در جدول زیر قابل مشاهده خواهد بود.

نفرات درصد
70 هزار نفر منفی
40 هزار نفر 0
125 هزار نفر تا 10 درصد
114 هزار نفر 10 تا 20
70 هزار نفر 20 تا 50
5 هزار نفر 50 به بالا
150 نفر 70 به بالا
0 90 به بالا

تحلیل آماری ادبیات کنکور تجربی 1400

تا به اینجا اگر مغزتان سود نکشیده، یک آمار کوتاه برایتان بیان کنیم که تنها 342 نفر از بین نفراتی که رتبه زیر 1000 کنکور تجربی امسال داشتند، رتبه‌ای بین 50 تا 60 در اختیار داشته‌اند. در حقیقت شما اگر رتبه زیر هزار می‌خواهید، باید به زدن حداقل 15 تست فکر کنید تا خود را در کورس رقابت نگه دارید و بسیاری از رقبا را حذف یا به دردسر بیندازید.

واقعاً چرا نتایج تحلیل آماری ادبیات کنکور تجربی به این صورت بود؟ آیا سؤالات سخت بودند یا منابعشان مشخص نیست. تفکیک سؤالات به این صورت است که  6 مورد از املا و واژگان و 1 سوال نیز از درس تاریخ ادبیات می‌آید. سؤالاتی آسان که باعث خواهند شد بتوانید با کمی مطالعه به نتیجه مطلوب در کمترین زمان ممکن دست پیدا کنید. حواستان باشد که کافی است طبق راهکارهای بیان شده و خارج از تایم درسی بخوانید تا خود را به طور خود به خودی بین 100 هزار نفر برتر ببینید.

مورد بعدی با 5 سوال زبان فارسی خواهد بود که دو مورد آن که از گروه اسمی و ساختار جمله است، به راحتی قابل زدن است و باید کمی تمرین داشت. در مورد بقیه سوالات نیز باید بیان کرد که 9 مورد در حوزه قرابت و 5 مورد آرایه است که در بدترین حالت قادر هستید به ترتیب از هر کدام 3 و 2 تست بزنید که شما را به سر منزل مقصود خواهد رساند. حال که نگاه می‌کنید می‌توان به نتیجه رسد.

نقش مشاوره کنکور تجربی در درصد بالای ادبیات در کنکور تجربی

در حقیقت مشاوران هستند که با در نظر گرفتن تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری، نسبت به هر کس و پتانسیلش، برنامه خواهند داد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. حواستان باشد که ادبیات همانند جزایر مختلفی هستند که از هر کدام سوالات مختص خود می‌آید. شاید این موضوع کمی خسته کننده باشد، اما از منظری خوب است و اینکه با تمرکز روی سوالاتی خاص، حتماً قادر به زدن آنان در روز کنکور خواهید بود.

ir.adabiat.konkor a67db401 19d2 404b 8289 633af71adcd6

سخن آخر مشاوره کنکور آکو و تحلیل آماری ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی

تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری، نشان داد که حدود 350 هزار نفر از داوطلبین زیر نصف و حدود 270 هزار نفر زیر 20 درصد پاسخگویی انجام می‌دهند. مشاوران کسانی هستند که این درس را می‌توانند در برنامه مطالعاتی شما قرار دهند، بدون این که به بقیه دروس لطمه بخورد.

حواستان باشد که اولویت رتبه کنکور خواهد بود و با در نظر گرفتن درصدها، نگاهتان را نسبت به ادبیات عوض کنید و نتیجه درخور خود را به دست آورید. کار سختی نیست و باید تمرین داشته باشید و موارد مختلف را مورد مطالعه قرار دهید. جمع بندی و دوره این مباحث رمز موفقیت و تثبیت شدن در ذهن برای روز کنکور خواهد بود. با من در اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو همراه باش تا درباره برنامه ریزی دروس و رازهای موفقیت در کنکور بیشتر بدانی.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا