خبر

تسهیل ارتباط دانشگاه ها با بازار کار

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مجله خبری آکو از تسهیل ارتباط دانشگاه ها با بازار کار می گوید. به نقل از ایسنا قم مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی گفت: در راستای تقویت ارتباط دانشگاه با بازار کار، تسهیل اشتغال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در شرکت‌های دانش‌بنیان و استعدادیابی در زمینه کارآفرینی، طرحی به نام «طرح صدف» طراحی شده است. مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی، دکتر محمد ولیا بیدگلی، در رابطه با طرح توانمندسازی صدف عنوان کرد: این طرح باهدف آموزش و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی دانشی با تمرکز بر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به آن‌ها برای ورود به بازار کار برگزار می‌شود.

وی اشاره کرد که این طرح برای اولین بار در استان قم در بهمن و اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. وی ادامه داد: این طرح توسط موسسه آموزش عالی طلوع مهر با مشارکت پارک فناوری، بنیاد نخبگان استان، صندوق پژوهش و فناوری کریمه، جهاد دانشگاهی و با همکاری دانشگاه‌های استان و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. وی افزود: طرح توانمندسازی صدف به ایجاد زمینه نقش‌آفرینی مؤثر در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های فردی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کمک می‌کند.

ولیا بیدگلی بیان کرد: چارچوب کلی برنامه آموزشی طرح صدف بر اساس چهار مرحله خودشناسی و شناخت سبک‌های شغلی، مهارت‌افزایی در زمینه مهارت‌های نرم (Soft Skills)؛ شناخت اکوسیستم فناوری و نوآوری و محیط کسب‌وکار؛ طراحی و هدایت در مسیر حرفه‌ای؛ طراحی و اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: کارگاه آموزشی انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان دانشی موفق، مشاوره‌های شغلی، تحلیل اختصاصی نتایج آزمون‌های شخصیت‌ شناسی از جمله برنامه‌های این طرح است.

مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی افزود: از خدمات این طرح می‌توان به برگزاری ۶۴ ساعت کارگاه تخصصی، انجام آزمون‌های روانشناسی فردی و شغلی، مشاوره و هدایت شغلی با بهره‌گیری از دانش و تجربه مدیران و دانش‌آموختگان مجرب، بازدید از زیست‌بوم نوآوری و فناوری در شهرک‌های صنعتی، مراکز نوآوری و…و معرفی برگزیدگان برای کارورزی در شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد.

وی افزود: هزینه شرکت در این دوره یک‌میلیون تومان است که دانشجویان برتر کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکترا و فارغ‌التحصیلانی که حداکثر دو سال از زمان فارغ‌التحصیلی ایشان گذشته باشد، افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان، استعدادهای درخشان (بدون کنکور) و دانشجویان برتر معرفی شده دانشگاه‌ها از ۵۰ تا ۹۰ درصد حمایت ویژه برخوردار هستند.

ولیابیدگلی در رابطه با چارچوب محتوایی گفت: در فاز اول که با موضوع خودشناسی است کارگاه خودشناسی/شخصیت‌شناسی، تحلیل آزمون‌های شخصیت‌شناسی و کارگاه مقدماتی طراحی مسیر حرفه‌ای و توسعه فردی برگزار می‌شود.

وی گفت: کارگاه تحلیل اختصاصی نتایج آزمون‌های شخصیت‌شناسی، کارگاه سفری به آینده (آشنایی با روندها و مهارت‌های مورد نیاز شغلی)، کارگاه پیشرفته طراحی مسیر حرفه‌ای و توسعه فردی، کارگاه آشنایی با سبک‌های شغلی و کارآفرینی، کارگاه ارتباطات مؤثر و فنون مذاکره، کارگاه رزومه‌نویسی و مصاحبه شغلی، کارگاه آشنایی با دیجیتال مارکتینگ از برنامه‌های فاز دوم (مهارت‌افزایی) است.

وی ادامه داد: آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری (بازدید از پارک‌ علم و فناوری و سایر ساختارهای توسعه فناوری و نوآوری از جمله مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها)، بازدید و آشنایی با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان، کارگاه آشنایی با مدل کسب‌وکار و طرح کسب‌وکار، کارگاه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، پنل انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان دانشی موفق و کارگاه مشاوره شغلی بر اساس رشته‌های تحصیلی از برنامه‌های فاز سوم (بهبود و ایجاد تحول) است.

مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی در رابطه با برنامه‌های فاز چهارم (سرمایه‌گذاری بلندمدت) اظهار کرد: معرفی افراد منتخب برای گذراندن دوره کارورزی، حضور در بوت‌کمپ‌های تخصصی، دوره‌های تخصصی و تکمیلی و فستیوال‌های نوآوری از برنامه‌های این است.

وی با بیان ینکه این طرح محدودیت سنی و یا رشته‌ای ندارد، یادآور شد: از جمله ویژگی‌های این دوره، حضور اساتید و مربیان با تجربه، متخصص و باسابقه در حوزه کسب و کار و کارآفرینی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۲۴۱۴۰۷۰ و ۰۹۹۳۶۰۶۷۳۱۹ تماس بگیرند. متقاضیان شرکت در این طرح می‌توانند تا ۲۵ دی‌ماه با مراجعه به آدرس http://sadaf.tolouemehr.ac.ir/ ثبت‌نام اولیه خود را انجام دهند.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر تسهیل ارتباط دانشگاه ها با بازار کار سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا