خبر

تعداد شرکت کنندگان کنکور 1401

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در این خبر به بررسی تعداد شرکت کنندگان کنکور 1401 می پردازیم. ثبت نام کنکور سراسری دیروز چهارشنبه 20 ام بهمن ماه به پایان رسید. به گزارش  مجله آکو و به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور  دکتر عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به افزایش ۴ درصدی داوطلبان کنکور 1401  نسبت به سال گذشته گفت : مجموعا بیش از یک میلیون و ۴88 هزار داوطلب در پنج گروه آزمایشی برای کنکور ۱۴۰۱ نام نویسی کرده اند.

پورعباس افزود: شرکت کنندگان کنکور 1401 که در فاصله مهلت تعیین شده از تاریخ ۱۰ لغایت ۲۰ بهمن موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده و یا به هر دلیل دیگری نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ نشده بودند.  می توانستند در طی روزهای یکشنبه اول تا چهارم اسفندماه سال‌جاری از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نام نویسی کنند.

وی تصریح کرد : همه داوطلبان عزیزی که در کنکور 1401 ثبت نام کرده اند نیز  درصورت تمایل می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ثبت نام کنکور

تعداد شرکت کنندگان کنکور 1401

 

گروه آزمایشی داوطلب زن داوطلب مرد جمع
علوم ریاضی و فنی ۵۲ هزار و ۴۱۸ نفر ۹۳ هزار و ۳۲۹ نفر ۱۴۵ هزار و ۶۵۷ نفر
علوم تجربی ۳۷۴ هزار و ۷۱۲ نفر ۱۹۹ هزار و ۷۶۰ نفر ۵۷۴ هزار و ۴۷۲ نفر
علوم انسانی ۲۴۹ هزار و ۵۱ نفر ۱۶۳ هزار و ۵۲۶ نفر ۴۱۲ هزار و ۵۷۷ نفر
هنر ۱۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر ۵۰ هزار و ۵۴۳ نفر ۱۶۱ هزار و ۳۴۳ نفر
زبان‌های خارجی ۱۲۷ هزار و ۹۷۳ نفر ۶۶ هزار و ۹۳۷ نفر ۱۹۴ هزار و ۹۱۰ نفر
جمع داوطلبان ۹۱۴ هزار و ۹۵۴ نفر ۵۷۴ هزار و ۵ نفر یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر

با توجه به تعداد یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر ثبت نام کننده در کنکور ۱۴۰۱ در مقایسه با آمار ثبت نام یک میلیون و ۳۶۸ هزار نفری کنکور ۱۴۰۰، این تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر بیشتر از آمار ثبت نام در کنکور سال گذشته است و رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا