خبر

توافق سازمان سنجش با مجلس بر سر داوطلبان مشکوک

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مجله آکو از توافق سازمان سنجش با مجلس بر سر داوطلبان مشکوک خبر می دهد. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: کمیسیون در خصوص پیگیری و احقاق حق دانشجویان فراخوان شده به آزمون مجدد با سازمان سنجش توافق کرده است.

به گزارش راهبرد معاصر علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از توافق سازمان سنجش و کمیسیون اصل نود بر سر دانشجویان مشکوک به تقلب در کنکور سراسری و حل مشکل آنها خبر داد. کمیسیون اصل نود امروز جلسه ای با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم برگزار کرده است.

در ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری مصوب ۱۳۸۴ و آیین نامه اجرایی این قانون مقرر شد، کلیه دانشجویانی که پس از اعلام نتیجه نهایی در کنکور سال جاری و سال‌های قبل، اقدام به ثبت نام کرده و مشغول تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی هستند، خارج از شمول قانون مربوطه هستند.

این جلسه به دنبال رسیدگی به شکایات رسیده از سوی تعداد زیادی از دانشجویان در اعتراض به برگزاری آزمون مجدد به دلیل شک و شبه در صلاحیت علمی، ابهام در نمره قبولی و عدم تطابق سوابق تحصیلی داوطلبان و در نتیجه تردید در رتبه اکتسابی تشکیل شد. در جلسه امروز مجلس دو تن از نمایندگان این اقدام سازمان سنجش را خلاف قانون دانستند زیرا بعد از یک تا دو سال به برخی داوطلبان اعلام شده که نتیجه کنکور آنها مورد قبول نیست.

خضریان گفت که در این جلسه مقرر شد ضمن بررسی پرونده تمامی افراد فراخوان شده جهت آزمون سازمان سنجش نسبت به حل مشکل و احقاق حقوق دانشجویان عمل کرده و ملاک را تنها قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری مصوب سال ۱۳۸۴ قرار دهند.

خدایی رئیس سابق سازمان سنجش در صورت احراز شبهه در آزمون داوطلبی رای به آزمون مجدد در یک یا چند درس داده می شود و سازمان سنجش موظف به اجرای آن است. سال آینده باید این داوطلبان مجددا کنکور می‌دهند و لزومی ندارد که همان درصد‌های قبلی را بزنند و در صورت کسب درصد مورد تایید هیئت بدوی رای به ادامه تحصیل این افراد صادر می‌شود.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر توافق سازمان سنجش با مجلس بر سر داوطلبان مشکوک سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا