خبر

ثبت نام نظام وظیفه در کنکور ارشد 1401

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مجله آکو از ثبت نام نظام وظیفه در کنکور ارشد 1401 گزارش می دهد. به گزارش مجله آکو و به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران یکی از شرایط اختصاصی ثبت نام داوطلبان مرد در کنکور ارشد ۱۴۰۱ وضعیت نظام وظیفه آن ها است. به این ترتیب متقاضیان مرد که قصد شرکت در آزمون مذکور را دارند باید قبل از هر چیزی از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند تا بتوانند برای تحصیل و شرکت در کنکور اقدام کنند، به این منظور سازمان سنجش در فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ از داوطلبان مرد می خواهد تا وضعیت نظام وظیفه خود را از طریق لیست کد نظام وظیفه که با توجه به شرایط هر داوطلب تعریف شده و در دفترچه ثبت نام کنکور درج شده مشخص نمایند.

داوطلبان مرد باید با آگاهی کامل از شرایط نظام وظیفه خود لیست کدهای نظام وظیفه مندرج در دفترچه مذکور را مطالعه و کد مربوطه را در فرم ثبت نام کنکور ارشد وارد نمایند. با توجه به اهمیت کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ برای داوطلبان مرد در این گزارش بر آن شدیم لیست کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ را در اختیار داوطلبان قرار دهیم.

در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ این موضوع به شرح زیر امده است:

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، متقاضی مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام)، یکی از شرایط مشروحه زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، و یکی از کدهای ۱۱ گانه  را در بند ۱۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند؛ در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

لیست کدهای نظام وظیفه

در جدول زیر لیست کدهای نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ را مشاهده می کنید. داوطلبان مرد برای ثبت کد نظام وظیفه خود در فرم ثبت نام کنکور ارشد می بایست وضعیت تعریفی هر کد را مطالعه و بر این اساس کد مربوطه را در فرم ثبت نام مذکور درج نماید.

کدشرایط نظام وظیفه
01دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند.
02دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).
03مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی)، دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت، که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.
04دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ 31 شهریور سال 1401 در سنوات مجاز تحصیلی (برابر تبصره 1 و 2 و ماده 33 قانون وظیفه عمومی) فارغ التحصیل می شوند.
05فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از 1 سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.
06کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
07کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
08طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه.
09مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت در مدت اعتبار آن.
10کارکنان وظیفه فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.
11دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتیکه در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه (موضوع تبصره 1 ماده 33 قانون وظیفه عمومی)، انصراف از تحصیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یکسال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به اینکه از تاریخ 22 آبان سال 1390 به بعد، از امتیاز 1 بار انصراف استفاده نکرده باشند.
ثبت نام نظام وظیفه در کنکور ارشد 1401

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر ثبت نام نظام وظیفه در کنکور ارشد 1401 سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا