مشاور منپایه دوازدهمپایه یازدهمتحلیل و برنامه ریزی دروس

نحوه نگاه کردن به جمع بندی درس های ترم اول

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

هر زمان که صحبت از جمع بندی می‌شود، بسیاری اذهان به سمت عید و حتی خرداد خواهد رفت. در حالی که نحوه نگاه کردن به جمع بندی درس های ترم اول، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. باید شما بتوانید که موارد مختلف را در این بازه به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و به یک ارزیابی درست از خودتان دست پیدا کنید. اما چگونه امکان پذیر است؟ اصلاً این موضوع به چه معنا است؟ با ما همراه باشید تا پیش از پیش در این باره به شما اطلاعات دهیم. مرکز مشاوره کنکور آکو همراه شماست.

نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول باید چگونه باشد؟

در حقیقت وقتی که فردی در مورد ترم اول سخن به زبان می‌آورد، اکثریت با این واژه که حالا وقت برای دوره هست روبرو خواهد شد. سوالی که تمایزات را ایجاد می‌کند، همین ویژگی خواهد بود.

در حقیقت افراد در مواجهه با ترم اول خود به دو دسته تقسیم خواهند شد. افرادی که می‌توان در گروه درس خوان‌ها و گروهی دیگر را شب امتحانی نامید. فارغ از نتیجه این دو دسته بندی اصلی ایجاد خواهد شد که هر کدام با ید به سبک متمایزی اقدام به دوره ترم اول کنند و به قولی نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول داشته باشند.

درس خوان برای جمع بندی نیم سال اول

این گروه از افراد به دو دسته اصلی تقسیم بندی خواهند شد. اولین گروه شامل افرادی خواهند شد که به خوبی رس می‌خوانند و نتیجه نیز کاملاً منطبق بر میزان درس خواندن است. این افراد در حقیقت کاملاً دانسته‌های تشریحی خوبی دارند و می‌توانند برای جمع بندی یکی از دو متد زیر را استفاده کنند.

نحوه نگاه کردن به جمع بندی درس های ترم اول بعد از امتحان های نیمسال

متد 1 برای جمع بندی: فرد دروس عمومی و تخصصی را در بین دروسی که در بهمن تا زمان دوران طلایی عید می‌خواند، تقسیم بندی کرده و نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام کند. این پاسخگویی اولاً باید به صورت تست بوده و همچنین متمرکز باشد. یعنی فرد نباید موردی را که قبلاً درست حل کرده در برنامه قرار دهد و از حل سوالات آسان بپرهیزد. بهتر است که سوالات حتی یک لول بالاتر از کنکور باشد تا عیار مطالعه کننده مشخص گردد.

متد 2 جمع بندی درس های ترم اول : فرد در ابتدا نسبت به خواندن نکات تستی به صورت خلاصه وار کند. بهتر است که از دفترچه خلاصه خود در این زمینه بهره ببرد. در صورتی که دفترچه نداشتید، بهتر است که حتماً موارد مهم جزوه، کتاب درسی یا کمک آموزشی را مور مطالعه قرار دهید تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. سپس این گروه باید تست‌های خردخرد در طول دوره باقی مانده مانند گروه اول بزنند.

حواستان باشد که در هیچ کدام از دو گروه نباید افراط انجام شود و این بازه به معنای دوره خواهد بود و قرار نیست، فشار صد در صدی مطالعه را بر این بخش بگذارید.

دسته دوم دانش آموزا بعد از ترم اول

گروه دوم در همین دسته افرادی هستند که به خوبی درس خوانده‌اند، اما به هر دلیلی در امتحان نتیجه نگرفته‌اند. این موضوع باید ریشه یابی شود. اما آیا وقت آن الان است؟ قطعاً خیر. برای جمع بندی این افراد باید در دو بازه به تقسیم بندی بپردازند. اول از همه باید مواردی را که خوب امتحان داده‌اند، کنار یکدیگر گذاشته و اقدام به تست زنی کنند. با این روش قادر خواهند بود که به نتیجه مد نظر دست پیدا کنند. در ادامه برنامه عید نیز نواقص را جمع بندی خواهند کرد.

جمع بندی درس های ترم اول برای کسانی که درس نخوانده اند

در حقیقت این گروه به هر علتی درس نخوانده‌اند و نتوانسته‌اند به خوبی و با کیفیت عالی نیم ترم اول را بگذرانند، در نتیجه حال و روز خوبی ندارند و اکنون قصد دارند که با خواندن خود را مهیا کنکور کنند. همه در ترم دوم ادامه سال دوازدهم را پیشنهاد می‌دهند، در حالی که این افراد نیم ترم اول را به خوبی بلد نشده‌اند که به سراغ نیم ترم دوم بروند. حال باید چه کنند؟

توصیه تیم مشاوران آکو این است که افراد دروس را به دو گروه تقسیم بندی کنند. دروس گروه 1 و 2. در بخش بندی گروه 1 دروس ادبیات، دینی و زبان قرار خواهد گرفت. در این گروه مشکلی پیش نخواهد آمد اگر در بازه عید اقدام به خواندن و حتی جمع بندی کنید. البته منظور دروس ترم اول است و ربطی به ترم دوم ندارد.

جمع بندی درس های نیم سال اول بعد از امتحانات ترم اول

گروه دوم که شامل دروس اختصاصی به علاوه درس عربی است. در حقیقت بهتر است که در مورد جمع بندی این دروس ابتدا درس‌ها را بخوانید و در ادامه آن اقدام به اتصال آن به موارد ترم 2 کنید. درمورد درس عربی باید بیان کرد که این درس به صورت سلسله‌وار بوده و باید آن را به صورت مداوم بخوانید تا به نتیجه مطلوب دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: اصول و قوانین جمع بندی دروس کنکور

جمع بندی ترم اول در عید و بعد از آن

یکی دیگر از مواردی که باید به آن بسیار توجه کنید، نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول در دوران عید و بعد از آن خواهد بود. درست است که همه چیز نباید به اینجا موکول شود، اما یک‌باره طولانی خواهد بود که تمام نواقص را جبران سازید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. حواستان باشد که در این دوران باید تمرکز اصلی شما روی مباحث ترم اول در بازه مشخص شده باشد و از آن غافل نشوید.

نقش مشاور در نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول

مشاور یکی از اصلی‌ترین رکن‌ها در بحث نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول خواهد بود. در حقیقت او باید بتواند برای شما یک تعادل ایجاد کند. تعادلی که در آن به دروس به میزان اهمیت وقت داده شود و به صورت کاملاً جدی مورد مطالعه قرار گیرد.

تیم مشاوران آکو معتقد هستند که هر چقدر شما تلاشگر باشید، اما اگر برنامه درست برای مطالعه نداشته باشید، به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت. یکی از مواردی که اهمیت خواهد داشت، بحث میزان تست‌ها و چیدمان نوع تست‌ها خواهد بود. حتی او است که تعیین خواهد کرد که کدام یک از دروس را بخوانید یا کدام مورد را تست بزنید.

مشاوره جمع بندی نیم سال اول پایه دوازدهم و یازدهم

مشاوره کنکور آکو درباره جمع بندی درس های ترم اول میگوید

نحوه نگاه کردن به جمع بندی درس های نیم سال اول یازدهم و دوازدهم بعد از امتحانات ترم اول، زمانی درست خواهد بود که به صورت تک بعدی تنها عید را به عنوان زمان دوره ندانید و با توجه به شرایط خودتان و همچنین نظر مشاورتان اقدام به مطالعه کنید. حواستان باشد که اگر در آمادگی کامل هستید به هیچ وجه نباید نسبت به مطالعه و تست زنی ترم اول در بازه بهمن و اسفند ماه خودداری کنید.

کلمه کلیدی: نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول

عنوان سئو: نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول

متا: نحوه نگاه کردن به جمع بندی ایام ترم اول تنها برای عید و بعد از آن نخواهد بود و شما باید در بازه باقی مانده تا عید نیز به تحصیل بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا