مقالاتفنی و حرفه ایمعرفی دانشگاه

دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور تهران یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی در کشور است که البته در گذشته مربوط به بخش خصوصی بوده است. دانشگاه فنی حرفه ای شهید شمسی پور تهران را می‌توان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی ایران دانست که در سال 1343 تاسیس شده است.

دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور تهران توسط عزیز نبوی در سال 1343 با عنوان مؤسسه عالی حسابداری در کشور تأسیس شد. این مرکز در سال 1355 توسط وزارت آموزش‌وپرورش خریداری شد و تا پیش از سال 1389 این مرکز را آموزشکده فنی شهید شمسی پور می‌خواندند. مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو برای انتخاب بهترین رشته و دانشگاه در کنکور همراه شماست.

معرفی دانشکده فنی حرفه ای شمسی پور تهران

دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور تهران در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به‌صورت روزانه و شبانه در نیمسال اول و دوم به پذیرش دانشجو می‌پردازد. لازم به ذکر است پذیرش دانشجویان تنها از میان پسران انجام می‌شود. این دانشگاه در میدان ونک واقع شده است و مترو ولیعصر از عمده‌ترین مسیرهای تردد دانشجویان این دانشگاه می‌باشد.

نوشته های مشابه

محل برگزاری کلاس‌ها برای دانشجویان کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته یکسان است و تبعیضی در استفاده از امکانات دانشگاه برای این دو دوره وجود ندارد. معمولاً دانشجویان دانشگاه شمسی پور از رتبه‌های برتر کنکور هرسال هستند و این افراد نسبت به دانشجویان دانشگاه‌های دیگر برتری نسبی برای جذب در بازار کار دارند.

معرفی سایر دانشگاه های برتر تهران و ایران

رشته های موجود در دانشگاه فنی و حرفه ای شمسی پور

دانشگاه فنی حرفه ای شهید شمسی پور تهران دارای سه دپارتمان یا دانشکده الکترونیک، دانشکده حسابداری و دانشکده کامپیوتر است که در هر سه این رشته ها در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد. پذیرش دانشجو در دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور نیز از طریق کنکور سراسری فنی و حرفه ­ای انجام می‌شود. برای مقطع کاردانی پیوسته تنها از بین دانش‌آموزان هنرستانی پذیرش دانشجو انجام می‌شود و برای مقطع کارشناسی از بین تمامی کسانی که مدرک کاردانی دارند پذیرش دانشجو انجام می‌شود. تقسیم‌بندی رشته‌های موجود به شکل زیر می‌باشد:

  • فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) : کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) و کارشناسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT)
  • نرم‌افزار کامپیوتر: کاردانی کامپیوتر ، کارشناسی کامپیوتر
  • الکترونیک : کاردانی الکترونیک ، کارشناسی الکترونیک
  • حسابداری: کاردانی حسابداری صنعتی، کاردانی حسابداری بازرگانی، کاردانی حسابداری مالیاتی، کاردانی حسابداری حسابرسی و کارشناسی حسابداری بازرگانی
  • فناوری اطلاعات (IT): کاردانی فناوری اطلاعات (IT)

ساختمان های دانشکده شهید شمسی پور تهران

ساختمان دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور از سال 1341 تا سال 1391 در خیابان برزیل حوالی میدان ونک بوده و سپس این دانشکده به میدان امام حسین انتقال پیدا کرده است. علت این انتقال نبود امکانات کافی در ساختمان واقع در میدان ونک بوده است و با اعتراض دانشجویان پس از 2 سال این انتقال صورت‌گرفته است. امروزه نیز دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی‌پور از امکانات بالایی برخوردار نمی‌باشد و حتی می‌توان گفت در سال‌های اخیر افت داشته اما اسم دانشگاه فنی حرفه ای شهید شمسی‌پور تهران به‌خاطر اعتباری که از گذشته بین مردم داشته از ارزش بالایی برخوردار است.

امکانات دانشگاه فنی حرفه ای شهید شمسی پور تهران

ساختمان دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور دارای 4 طبقه می‌باشد. طبقه منفی یک مربوط به اتاق‌های مشاوره و انجمن علمی کامپیوتر می‌باشد. این دانشکده دارای سه سایت کامپیوتر می‌باشد که متأسفانه کامپیوترهای موجود در سایت همگی سیستم‌ها قدیمی هستند.

اینترنت موجود در دانشگاه رایگان است ولی تحت مانیتورینگ قرار می‌گیرد. کتابخانه نسبتاً خوبی در طبقه دوم دانشکده وجود دارد. عموم منابع موجود در کتابخانه قدیمی هستند اما منابع مفیدی به‌حساب می‌آیند. در بالاترین طبقه سالن همایش قرار دارد که دارای فضای مناسبی برای سمینارها می‌باشد. در همین طبقه کارگاه الکترونیک قرار دارد که گفته می‌شود دارای امکانات کافی می‌باشد.

غذاهای سلف دانشگاه فنی حرفه اس شهید شمسی پور تهران دارای کیفیت مطلوبی می‌باشند. دانشگاه شمسی پور دارای خوابگاه می‌باشد اما کیفیت خوابگاه متأسفانه مناسب نمی‌باشد و جمعیت زیادی از دانشجویان را در خود جای‌داده است و در حالت کلی دانشگاه این‌گونه اعلام می‌کند که خوابگاه نداریم و به کسی خوابگاه تعلق نمی‌گیرد.

سطح علمی دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور

رتبه دانشکده فنی‌و‌حرفه ای شمسی پور در سطح کشور و جهان همواره در حال افزایش و بهبود است و طبق آخرین رتبه‌بندی این دانشکده 195 پله صعود داشته است. همچنین انجمن‌های علمی متفاوتی باتوجه‌به رشته‌های موجود در دانشگاه وجود دارد که دارای فعالیت‌های خوبی هستند. فعالیت انجمن‌های موجود نیز به بهبود جایگاه دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور نیز کمک بسزایی می‌کند. از افتخارات دانشکده می‌توان به کسب رتبه اول مسابقات قهرمانی روبوکاپ آزاد ایران در سال 2007 اشاره کرد. همچنین این دانشگاه در سال 2006 نیز جایگاه اول جشنواره خوارزمی را کسب کرده است.

آدرس دانشکده شمسی پور تهران

آدرس: میدان امام حسین (ع) – ابتدای خیابان دماوند – روبروی خیابان شهید منتظری پلاک 1343 – دانشکده فنی شهید شمسی پور

لوکیشن دانشگاه شهید شمسی پور تهران در گوگل مپ

کد پستی: 1617766651

تلفن: 77158754-77158730

ایمیل: Info-033@tvu.ac.ir

فکس: 77558392

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم درباره دانشگاه شمسی تهران پور میگوید

در مقاله معرفی دانشگاه فنی حرفه ای شهید شمسی پور تهران سعی کردیم دید جامع و کاملی از این موضوع را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید.

شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته
دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا