خبر

دریافت کارنامه الکترونیکی

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از دریافت کارنامه الکترونیکی به جای مراجعه حضوری در ایام کرونا خبر داد.

چگونگی دریافت کارنامه الکترونیکی

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش جزئیات و نحوه دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان را تشریح کرد.

به گزارش مجله خبری آکو

 مهندس محمود حبیبی جزئیات دریافت کارنامه دانش آموزان به صورت الکترونیکی را اعلام و اظهار کرد:

 

 دریافت کارنامه الکترونیکیی در این ترم تحصیلی برای همه مقاطع تحصیلی صورت می پذیرد و منحصر به پایه  تحصیلی خاصی نیست.

وی افزود: به این ترتیب پایه هایی که آزمون هایشان زودتر تمام می شود زودتر اقدام به ورود نمرات می کنند. به عنوان مثال ارزشیابی پایه های ابتدایی زودتر به اتمام می رسد. بنابراین این دانش آموزان می توانند کارنامه خود را زودتر دریافت کنند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به محض اینکه معلمان مدارس، ورود اطلاعات به سامانه سیدا را انجام دهند. 24 ساعت بعد از آن کارنامه فعال می شود و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

نحوه دریافت کارنامه به صورت آنلاین

 درباره نحوه ورود و دسترسی دانش آموزان به کارنامه گفت: ما در ترم تحصیلی قبل هم ارائه کارنامه به صورت الکترونیکی را به صورت آزمایشی اجرا کرده بودیم و بسیاری از دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا به نشانیhttps://pada.medu.ir  را در اختیار دارند.  با همان دسترسی که از قبل برای درگاه پادا داشتند می توانند مراجعه کنند.

حبیبی ادامه داد: اما در صورتی که به نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا دسترسی نداشتند. نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نیست. از طریق شاد یا مکانیسم های ارتباطی دیگری که با مدرسه دارند باید نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

وی اضافه کرد که دریافت الکترونیکی کارنامه هیچ پیش نیاز و شرطی ندارد. فقط با دریافت نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا از مدرسه، امکان پذیر خواهد بود. همانطور که گفته شد بسیاری از دانش آموزان هم این رمز را اختیار دارند.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا