خبر

دستورالعمل‌های بهداشتی کنکور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور به ویروس کرونا و همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی کنکور از 30 خرداد خبر داد و گفت: این داوطلبان به طور جداگانه آزمون خود را خواهند داد.

به گزارش مجله خبری آکو

فاطمه زرین آمیزی، ضمن بیان این مطلب در خصوص جزئیات تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان کنکور مبتلا به بیماری کرونا اظهار کرد. به‌منظور ارائه خدمات به آن دسته از متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نموده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد:

براین‌اساس متقاضیانی که علائم بیماری آنها از تاریخ ۲۴ خرداد به‌صورت قطعی تأیید شده است. از روز یکشنبه مورخ ۳۰ خرداد تا ۱۴ تیر با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور. (بخش آزمون سراسری) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده. گواهی مبنی‌بر داشتن بیماری کرونا (تأییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی‌بر مثبت بودن به ویروس کرونا). را در بخش موردنظر بارگذاری کنند.

به گفته زرین، متقاضیانی که فرم فوق را تکمیل نمایند. بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سایر متقاضیان جدا می شوند. آزمون آنها در یکی از بیمارستان‌های تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون. به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

وی در خصوص تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون نیز تأکید کرد. متقاضیان این آزمون لازم است از روز دوشنبه مورخ ۳۱ خرداد به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس. https://salamat.gov.ir ( قسمت سامانه خودارزیابی بیماری کرونا) مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند. اطلاعات متقاضیان در سامانه مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

دستورالعمل‌های بهداشتی کنکور

زرین به تشریح جزئیات دستورالعمل بهداشتی برگزاری کنکور پرداخت و اظهار کرد. براین‌اساس داوطلبان از تماس دست‌ها با چشم. دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنند. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده نمایند.

وی همچنین تصریح کرد:

داوطلبان باید در صورت داشتن سؤال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون. حتماً با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کنند. در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد:

به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می‌شود با دقت گوش­کرده و به آن عمل کنند. سعی نمایند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می‌شود نظیر صندلی‌ها، دستگیره درب‌ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و… خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.

نمایش بیشتر

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا