زندگی نامه بزرگان کنکور

معرفی استاد امین الرعایا زیست کنکور

دکتر امین الرعایا استاد زیست کنکور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

داشتن استادی که بتواند به بهترین شکل ممکن زیست‌شناسی را تدریس کند از نکات بسیار مهم و ضروری است. این روزها دکتر امین الرعایا بهترین استاد زیست کنکور در ایران شناخته است. تقریباً می‌توان گفت تمامی دانش‌آموزان رشته تجربی جناب آقای دکتر امین الرعایا دبیر زیست کنکور را به‌خوبی می‌شناسند و با شیوه نوین و عالی ایشان در تدریس دکتر امین الرعایا زیست شناسی آشنایی دارند. مشاوره تخصصی کنکور تجربی آکو همراه شماست.

درس زیست شناسی برای دانش‌آموزان کنکور تجربی از مهم‌ترین دروس است زیرا هم ضریب بالایی در کنکور دارد و هم یکی از دروس تخصصی این رشته است و تمامی دانش‌آموزان باید آن را بسیار خوب یاد بگیرند تا در آینده به مشکل برنخورند. در این مقاله مرکز مشاوره تخصصی کنکور تجربی آکو قصد داریم تا معرفی جامع و کاملی از استاد بزرگوار دکتر امین الرعایا زیست کنکور برای دانش آموزان ارائه دهیم تا بتوانید با اطلاعات دقیقی تصمیم خود را برای انتخاب ایشان به عنوان بهترین استاد زیست شناسی کنکور بگیرید.

معرفی دکتر امین الرعایا زیست کنکور

دکتر امین الرعایا زیست کنکور

نحوه تدریس استاد امین الرعایا زیست کنکور در تمام کشور تبدیل به بهترین استاد زیست کنکور شده‌اند. از رزومه پربار کاری و تحصیلی ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. سابقه بیشتر از 15 سال تدریس درس زیست شناسی در مدارس شهر و استان‌های مختلف کشور مانند:

 • مدرسه امام صادق
 • مدارس فرزانگان
 • مدرسه صیانت
 • مدرسه‌های سما
 • مدرسه نیکان
 • مدرسه دکتر حسابی
 • زهره تهرانی و دانشور
 • سابقه تدریس در بهترین آموزشگاه‌های سطح کشور همچون:
 • آموزشگاه ماهان تهران
 • آموزشگاه اندیشه اهواز
 • آموزشگاه سنجش فرهمندان تبریز
 • آموزشگاه بعثت کرج

استاد امین الرعایا دبیر زیست کنکور  به‌عنوان پرمخاطب‌ترین استاد و دبیر زیست شناسی در شهرهای ماهشهر و اهواز انتخاب شده است و دانش‌آموزان زیادی در رشته تجربی علاقه‌مند هستند که در کلاس‌های زیست استاد امین الرعایا ساعت‌ها بنشینند. آقای امین الرعایا فقط در زمینه تدریس فعالیت ندارند. ایشان در حوزه تألیف کتاب‌های آموزشی نیز فعالیت‌های چشم‌گیری داشته‌اند. از کتاب‌های تألیف شده توسط دکتر امین الرعایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مؤلف کتاب‌های انتشارات رتبه سازان
 • مؤلف مجموعه کتاب‌های جادوی زیست‌شناسی از انتشارات هونام
 • مؤلف مجموعه کتاب‌های عصاره زیست‌شناسی از انتشارات هونام
 • مؤلف مجموعه کتاب‌های نکته و تست زیست‌شناسی از انتشارات هونام
 • ویراستار علمی کتاب زیست‌شناسی نشر دریافت و اندیشه فائق، اشاره کرد.

دکتر امین الرعایا دبیر زیست کنکور رتبه های برتر

استاد امین الرعایا  دبیر زیست کنکور رتبه های برتر کنکور رشته تجربی در سال های گذشته بوده اند. چند نفر از رتبه‌های برتری که ایشان مدرس آنان بوده‌اند را در زیر برایتان با رتبه آورده‌ایم.

 • سهراب بابایی رتبه 8
 • فرانک مشکین فام رتبه 18
 • فاطمه سروستانی رتبه 22
 • پیوند پرهیزگار رتبه 57
 • محمود شهنی رتبه 67
 • فاطمه پورخنجر رتبه 19
 • محمد امین یعقوبی رتبه 147
 • فاطمه محمدیان رتبه 43
 • شایسته شهنی رتبه 220
 • ملیکا رفیعیان رتبه 177

 موارد گفته شده نمونه بسیار کوچکی از کارنامه درخشان دکتر امین الرعایا در زیست کنکور است.

استاد امین الرعایا دبیر زیست کنکور ایران

بیشتر بخوانید: مشاوره رتبه های برتر کنکور

نحوه تدریس استاد امین الرعایا

استاد امین الرعایا این روزها بهترین استاد زیست کنکور در کل کشور هستند. اما در زمینه نحوه تدریس استاد امین الرعایا بهتر است اطلاعات کاملی را داشته باشید زیرا مهم‌ترین نکته در انتخاب استاد و مدرس باید بتوانید با نوع تدریس آن مدرس ارتباط برقرار کنید تا پس از آن بتوانید به‌خوبی درس را متوجه شوید.

نحوه تدریس آقای امین الرعایا بیشتر بر پایه جزوه است. جزوه ای که استاد امین الرعایا در دسترس دانش‌آموزان خود قرار می‌دهند شامل بخش‌های طبقه‌بندی‌شده کتاب درسی زیست‌شناسی است. بخش‌های کتاب زیست‌شناسی در حالت کلی منظم و مرتب نیستند در این جزوه هر بخش به ترتیب مباحث پشت‌سرهم آمده و ذهن کاملاً انسجام پیدا می‌کند. هرچند همیشه گفته ایم و بازهم میگوییم برای زیست شناسی کنکور تجربی بهترین منبع کنکور کتاب درسی است.

پس عدم استفاده از کتاب درسی به عنوان منبع اصلی در کلاس های کنکور زیست یکی از نقاط ضعف تدریس استاد امین الرعایا میباشد.

فن بیانی که مدرس هر درسی دارد در فهم آن بسیار مؤثر است و باید پیش از انتخاب دبیر خود به فن بیان آن استاد توجه کنید. دکتر امین الرعایا استاد زیست کنکور از فن بیان بسیار خوبی برخوردار هستند. تجربه تدریس چندین‌ساله ایشان موجب شده تا بتوانند مطالب را به‌خوبی ارائه دهند تا دانش‌آموزانشان در جلسه تدریس بیش از پنجاه ‌درصد مطالب درس را متوجه خواهند شد.

در کلاس‌های آقای امین الرعایا تست‌های تاپ و برگزیده کنکور به‌صورت کامل بررسی می‌شود ایشان با ارائه نکات ارزشمند و بررسی دقیق هر سؤال به دانش‌آموزان خود کمک می‌کند تا بتوانند سر جلسه کنکور به‌راحتی سؤالات درس زیست‌شناسی خود را پاسخ دهند زیرا از قبل نمونه‌های مشابه بسیاری را حل کرده‌اند.

کلاس‌های درسی که استاد فقط درس را توضیح می‌دهد و با دانش‌آموزان تعامل خوبی ندارند کمترین بازدهی ممکن را دارند و اغلب باعث می‌شود دانش‌آموز در طول کلاس خسته و کسل شود اما در کلاس‌های درسی جناب آقای امین الرعایا به علت تعامل بالا میان استاد و دانش‌آموز این خستگی و بی روحی اصلاً دیده نمی‌شود.

معایب تدریس استاد امین الرعایا

اغلب دانش‌آموزان استاد امین الرعایا از نحوه تدریس ایشان بسیار رضایت داشته‌اند اما تنها موردی که می‌توان به‌عنوان یکی از معایب تدریس دکتر امین الرعایا در زیست کنکور بیان کرد تطبیق نداشتن تدریس ایشان با مباحثی که در آزمون‌های آزمایشی مورد سؤال قرار می‌گیرند، است. در این مواقع دانش‌آموز باید سعی کند تا خود را با استاد یا آزمون‌ها مطابقت دهد. به همین دلیل برنامه ریزی درسی کنکوری ها کمی دچار اختلال میشود.

بنابراین یکی از بزرگترین معایب ثبت نام در کلاس های کنکور زیست شناسی استاد امین الرعایا عدم هماهنگی سرعت و مباحث تدریس با آزمون های آزمایشی است و دانش آموزان باید خودشان را با این شرایط هماهنگ کنند.

دانش‌آموزان استاد امین الرعایا بیشتر از بابت هماهنگ نبودن ایشان با مباحث آزمون‌ها نارضایتی دارند. دلیل پیش نرفتن استاد با این مباحث به‌هم‌ریختگی کتاب از نظر انسجام محتوا و زنجیروار نبودن آنها است به همین دلیل ایشان مطابق با سرفصل‌های کتاب تدریس نمی‌کنند و باتوجه‌به جزوه آموزشی خود مباحث را پیش می‌برند.

مهم‌ترین ویژگی‌های تدریس استاد امین الرعایا

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در نحوه تدریس یست استاد امین الرعایا می‌توان به آن اشاره کرد تعامل بسیار عالی دانش‌آموز و استاد در طول کلاس است. از تمام بازخوردهایی که دانش‌آموزان آقای امین الرعایا نسبت به ایشان داشته‌اند می‌توان نتیجه گرفت که استاد امین الرعایا دبیر زیست کنکور در درس سنگین زیست‌شناسی بسیار عالی عمل کرده است و تقریباً بیش از 80 درصد دانش‌آموزان ایشان نتایج بسیار خوبی داشته‌اند.

میزان درآمد دکتر امین الرعایا دبیر زیست کنکور

باتوجه‌به اینکه ایشان بهترین استاد زیست کنکور در کل کشور هستند درآمد ماهانه نجومی و بسیار بالایی در طول سال دارند. اما استاد امین الرعایا علاوه بر اینکه دبیر زیست شناسی هستند از طریق تألیف کتب کنکوری نیز درآمد نسبتاً خوبی دارند زیرا به علت کیفیت عالی این کتب در بیان و آموزش درس زیست‌شناسی بسیار پرفروش هستند. کسانی که شرایط شرکت در کلاس‌های ایشان را به هر دلیلی ندارند حتماً کتاب‌های کمک‌آموزشی آقای امین الرعایا را تهیه می‌کنند و از این طریق میتوانند از روش تدریس فوق العاده استاد امین الرعایا بهره مند شوند.

پس درآمد دکتر امین الرعایا همه و همه بخاطر نتایج خوبی است که دانش آموزان با شرکت در کلاس های کنکور او گرفته اند. اگر نظر دانش آموزان حتی ذره ای درباره نحوه تدریس زیست استاد امین الرعایا مفی بود، احتمالا هرگز کتاب ها یا کلاس های کنکور او به این پرفروشی نبود. پس بهتر است نظری هم به نظر دانش آموزان درباره کلاس های کنکور زیست استاد امین الرعایا بیاندازیم.

کتاب زیست دکتر امین الرعایا جایگزین کلاس های بهترین استاد زیست کنکور امین الرعایا

نظر دانش‌آموزان درباره نحوه تدریس دکتر امین الرعایا

بهترین راه برای اینکه تشخیص دهید استاد امین الرعایا می‌تواند استاد خوبی برای درس زیست شناسی کنکورتان باشد، بررسی نظراتی است که دانش‌آموزان ایشان نسبت به نحوه تدریس، فن بیان و اخلاق ایشان در کلاس دارند، است. در ادامه برخی از نظرات مثبت یا منفی را برایتان آورده‌ایم تا بتوانید به‌خوبی با نحوه تدریس و عملکرد استاد امین الرعایا زیست کنکور از زبان دانش‌آموزانشان آشنا شوید.

من امسال میرم … تقریباً دوماهه میرم … خوبه…        شاگرداش درصدهای خوبی داشتن…

نحوه تدریس زیست استاد امین الرعایا عاااالیه. من بعد از اینکه شاگردشون شدم فهمیدم زیست چیه واقعا!

استاد امین الرعایا دبیر زیست کنکور عالی هستند به شرط اینکه شما بخواین و واقعا برای زیست وقت بذارین و باهاشون پیش برین.من چند ماه آخر اصلا درس نخوندم.خیلی شرایط بدیم داشتم ولی زیستو پنجاه و خورده ای درصد زدم.همش بستگی به خودتون داره که واقعا باهاشون همراه باشین

برخی دیگر از دانش آموزان بر این عقیده اند که دکتر امین الرعایا در هنگام تدریس زیست کنکور زیاد نکته میگوید و این میتواند بیشترداوطلبان را برای تست زنی آماده کند. البته بازهم میگویم که انتخاب بهترین استاد زیست برای کنکور کاملا بستگی به نحوه یادگیری و روش درس خواندن داوطلب دارد. اما استاد امین الرعایا برای دانش آموزان قوی و تلاشگر میتواند بهترین استاد زیست کنکور باشد. یکی از دانش آموزان استاد امین الرعایا گفته اند که:

 تا جایی که در توانشان هست نکته میگن واقعا اما نکته اصلی اینه که این نکته ها رو نباید بشینی حفظ کنی چون اونجوری اصلا فایده نداره باید بفهمیشون!

کارنامه‌های قبولی شاگردان استاد امین الرعایا

استاد امین الرعایا از جمله بهترین استاد های زیست کنکور هستند که کارنامه‌های قبولی و درصد های زیست بالای بسیاری در رزومه خود دارند. نتایجی که دانش آموزان ایشان در کنکور به دست آورده اند به صورت درصدی در جدول زیر آمده است.

میزان نسبی دانش آموزان ( به درصد) بازه درصدی زیست داوطلبان در آزمون
35 بالای 70
40 بین 45 تا 70
15 بین 45 تا 20
10 زیر 20

مرکز مشاوره تخصصی کنکور تجربی آکو

در آخر مهم‌ترین چیزی که باعث موفقیتتان در آزمون سراسری کنکور می‌شود تلاش و پشتکار خودتان است. شاید بتوان گفت فقط نیمی از مسیر موفقیت در کنکور به استاد و کتب آموزشی بستگی دارد و بخش اعظم این مسیر تماماً به خود فرد وابسته است.  زیرا تا شما تلاش نکنید هیچ انسانی روی کره زمین نمی‌تواند موفقیتتان را تضمین کند. فرقی ندارد چه کسی استاد شما است. استاد امین الرعایا زیست کنکور را به شما آموزش میدهد یا مهدی آرام فر دبیر زیست کنکور شماست، حنیف عظیمی زیست را تدریس میکند یا اصلا کلاس کنکور میروید یا خیر، ابتدا باید خودتان تلاش کنید و سپس از دبیر خبره و ماهر کمک بگیرید تا در این مسیر شما را یاری کند.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی کنکور تجربی

 

کلاس‌های استاد امین الرعایا خسته‌کننده نیستند؟

خیر به علت تعامل بالای بین دانش‌آموز و استاد همه در تلاش هستند که در کلاس فعالیت داشته باشند.

کلاس‌های درسی آقای امین الرعایا فقط در تهران برگزار می‌شود؟

بله استاد امین الرعای اغلب در تهران و گاهی در اهواز نیز کلاس برگزار می‌کنند.

نحوه تدریس استاد امین امین الرعایا به چه صورت است؟

بیشتر بر پایه جزوه خود ایشان تدریس صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا