کنکور سراسریمشاور من

شروع کنکور 1402 از تابستان

شروع مطالعه کنکور از تابستان

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

هر ساله آزمون سراسری در کشور ما در نیمه اول تیر ماه برگزار خواهد شد، داوطلبین برای شروع کنکور از تابستان به 2 گروه تقسیم می شوند. دسته اول داوطلبینی که دانش آموز پایه یازدهم هستند و علاوه بر کنکور باید به دروس مدرسه هم بپردازند. دسته دوم داوطلبینی که فارغ التحصیل هستند.

شروع کنکور از تابستان

جالب توجه است در کشور ما متقاضیانِ تحصیل در دانشگاه در بعضی از رشته ها بدون کنکور می توانند در دانشگاه های مختلف شروع به تحصیل کنند، اما آزمون سراسری برای داوطلبانی برگزار می شود که متقاضی رشته ها پر طرفدار و همچنین دانشگاه های مطرح کشور هستند، بنابراین می دانید که کنکور آزمونی نیست که بتوان در یک مدت زمان فشرده و کوتاه از آن نتیجه دلخواه را کسب کرد زیرا این آزمون از ادغام سه پایه تحصیلی  دهم و یازدهم و دوازدهم تشکیل می شود.

پس بدیهی است برای قبولی در رشته های پرطرفدار و همچنین کسب رتبه ای معقول که بتواند داوطلب را به موفقیت برساند نیازمند مطالعه ای هدف دار و پیوسته همراه با برنامه ای دقیق است، همچنین اراده داوطلب در انجام این برنامه شرط مهمی است، پر واضح است که شروع مطالعه برای این آزمون هر چه زودتر باشد می تواند راه را برای داوطلبین عزیز هموار تر کند. مرکز مشاوره تخصصی آکو در این مقاله شما را با نحوه شروع مطالعه برای کنکور از تابستان آشنا می کند.

شروع کنکور از تابستان

داوطلبین کنکور زمانی که قصد شروع کنکور از تابستان را دارند با چالش های زیادی رو به رو خواهند شد و سوالات زیادی ذهن آن ها درگیر خواهد کرد، اینکه چگونه و با رعایت چه شرایطی می توانند نتیجه مطلوب خود را بگیرند، اینکه بهتر است از کجا شروع کنند، آیا زمان را از دست نداده اند، داوطلبینی که دانش آموز هستند سردرگم می شوند که چگونه دروس سه پایه را به صورت تستی بخوانند  و به دروس مدرسه خود نیز به صورت مطلوب رسیدگی کنند، اینکه آیا حذف دروس از ابتدای شروع مطالعه کار صحیحی است یا خیر، و آینکه آیا آزمون آزمایشی به آن ها کمکی خواهد کرد یا خیر و بهتر از چه منابعی استفاده کنند و …

شروع کنکور 1402

تفاوت نحوه مطالعه کنکوری و امتحانات مدرسه

در بحث مطالعه شروع برای کنکور 1402، داوطلبینی که با نحوه مطالعه این آزمون آشنایی ندارند باید بدانند که شیوه مطالعه ای که آن ها در مدرسه برای امتحانات پیش می گرفتند کارایی چندانی ندارند و باعث موفقیت نمی شود، شیوه مطالعه برای امتحانات مدرسه در اکثر اوقات به شکل تشریحی بوده و دانش آموز با هر میزان اطلاعاتی که داشت می توانست حداقل کمی نمره در امتحان خود کسب کند.

اما آزمون سراسری آزمونی است تستی همراه با نمره منفی، یعنی داوطلب برای کسب درصد بالایی از یک درس باید به درک عمیقی از آن درس رسیده باشد، پس می توان نتیجه گرفت یک دانش آموز خوب لزوما نمی تواند یک داوطلب خوب باشد و تفاوت آن ها زمانی مشخص می شود که داوطلب نحوه درست مطالعه برای کنکور را بداند.

نحوه مطالعه برای شروع کنکور از تابستان

داوطلبین 1402 از تابستان تا کنکور حدود یک سال زمان دارند، و این زمان یکی از طلایی ترین زمان ها برای شروع مطالعه است، مشاورین ما در مرکز مشاوره تخصصی آکو به داوطلبین گرامی توصیه می کنند این زمان را به هیچ وجه از دست ندهد، داوطلبینی که دانش آموز هستند در تابستان چالش های رفتن به مدرسه و امتحانات را ندارند و با یک برنامه ریزی دقیق می توانند از این زمان طلایی استفاده کافی را ببرند، داوطلبین گرامی باید بدانند که حذف هیچ درسی پیشنهاد نمی شود.

بدیهی است که مطالعه دروس باید از دروس پایه شروع شود، داوطلبینی که در درسی به شدت احساس ضعف می کنند بهتر است اول آن درس را به صورت حل تمرین یاد بگیرند و بعد حتما حل تست فراوان داشته باشد، در دروسی هم که نقطه قوت آن هاست نیز حل تست زیاد می تواند داوطلب را به تسلط بالایی برساند، این نکته فراموش نشود که برای به تسلط رسیدن در دروس حل نیز بسیار ضروری است.

شروع مطالعه برای کنکور

میزان مطالعه برای شروع کنکور از تابستان

به طور کلی دانش آموزان در طول دوران تحصیل خود در تابستان بیشتر به تفریح و استراحت می پرداختند و از مطالعه درس فاصله می گرفتند اما چون سال کنکور سال سرنوشت سازی است داوطلبان موظفند از این زمان طلایی استفاده لازم را ببرند، می دانید ظرفیت و تمرکز هر فرد متفاوت از دیگریست، دقت کنید در کدام ساعات از روز تمرکز بیشتری دارید و دروس مهم را در آن زمان مطالعه کنید، در ابتدای شروع مطالعه، با ساعات مطالعه کم ترجیحا 5 ساعت شروع کنید و کم کم این ساعت را افزایش دهید اما نکته مهم تر از ساعت مطالعه، کیفیت مطالعه می باشد. مرور و تکرار باعث فهم عمیق تر دروس خواهد شد.

دروس مهم شروع برای کنکور 1402

تاکید مشاوران کنکور برای تابستان بیشتر در دروس تحلیلی است، بیشتر دروس تحلیلی مانند (ریاضی، ادبیات، عربی، فیزیک و …) در سه پایه تحصیلی به صورت پیوسته هستند و باید برای مطالعه این دروس از پایه شروع کرد، بنابراین داوطلبان گرامی حتما باید این دروس را از پایه شروع کنند و خود را به تسلط برسانند تا بتوانند در ادامه در پایه های یازدهم و دوازدهم نیز به فهم عمیقی از دروس برسند.

شروع برای کنکور 1402

برنامه ریزی شروع برای کنکور 1402 با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو

یک قدم بسیار مهم برای شروع مطالعه کنکور برنامه ریزی است، برنامه ریزی تحصیلی می بایستی با یک اصول خاص با توجه به شرایط تحصیلی داوطلب، اینکه دانش آموز است یا فارغ التحصیل، میزان تسلط داوطلب در دروس مختلف، آشنایی او با نحوه مطالعه برای کنکور صورت گیرد، مشاوران تحصیلی که سال ها در این حوزه فعالیت و مطالعه داشته اند می توانند داوطلبانی که در این راه برای موفقیت می خواهند جدی و با تمام توان مطالعه کنند را راهنمایی کنند تا وقت و زمان خود را صرف مطالعه ای دقیق و با ثبات کنند.

مشاوران ما در مرکز مشاور تخصصی کنکور آکو سال ها در این زمینه و در تمام گروه های آزمایشی (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر) فعالیت داشته اند و می توانند داوطلبان عزیز را در برنامه ریزی برای شروع کنکور راهنمایی نموده و چالش های پیش روی آن ها را که در این یک سال سرنوشت ساز زندگی خود ممکن است با آن مواجه شوند را برایشان روشن کنند.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی آکو

بیشتر بخوانید:

تغییرات کنکور 1402

آیا پشت کنکور بمانیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا