مشاور منکنکور سراسری

ضریب فیزیک درس شاخص برای پیش بینی رتبه کنکور

ضریب فیزیک و بودجه بندی آن در کنکور

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

درسته زمان کمی تا کنکور باقی مانده است ، درسته عده ای از فیزیک متنفر و عده ای به فیزیک علاقه مند هستند اما در هر صورت برای کسب موفقیت در کنکور باید با این درس ترسناک و غول دست و پنجه نرم کنیم.ساختار فیزیک به صورتی می باشد که فصل های بسیار مهمی در نظام جدید قرار گرفته که باعث شده سوالات کنکور سراسری ریاضی و تجربی  به اسانی حل نشود. روش مطالعه این درس با مابقی دروس اندکی متفاوت است دلیلش هم ضریب زیاد درس فیزیک در کنکور های تجربی و ریاضی میباشد در ادامه در این مقاله به تمامی دیدگاه های موجود درباره تاثیر فیزیک در کنکور میپردازیم پس همراه بهترین مرکز مشاوره تخصصی کنکور باشید.

روش مطالعه فیزیک برای درصد بالا در فیزیک کنکور

 مفاهیم اصلی را به درستی مطالعه کنید.درک مفاهیم اصلی درس برای درصد بالا در فیزیک کنکور حیاتی است. این بدین معنی است که داوطلبان باید مفاهیم را به صورت عمیق مطالعه کنند . دانش آموزان باید در مرحله اول متن کتاب درسی را مطالعه کنند. در مرحله بعدی مفهوم مورد نظر را به خودشان توضیح دهند. این موضوع موجب می‌شود که داوطلب هر موضوع را به درستی مطالعه کند. ماهیت درس فیزیک مفهومی است و به همین دلیل باید مفاهیم آن به صورت عمیق مطالعه شود. در غیر این صورت به شما اطمینان میدهیم که ضریب تاثیر مثبت درس فیزیک در کنکور را از دست خواهید داد.

تسلط کافی بر هر مبحث فیزیک داشته باشید. برای کسب درصد بالا در فیزیک باید تسلط کافی بر موضوعات مختلف فیزیک داشته باشید. شما باید هر مبحث را به نحوی مطالعه کنید که بتوانید به هر سوال مطرح شده به راحتی پاسخ دهید. برای این کار ابتدا  فصل ها را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید سپس هر بخش را با دقت زیادی روخوانی کنید. در مرحله بعدی هر بخش را با دقت زیادی مطالعه کنید. خلاصه‌نویسی و حاشیه‌نویسی را برای هر بخش به صورت مجزا انجام دهید. انجام این کارها به صورت مداوم موجب می‌شود که شما تسلط کافی بر هر بخش فیزیک داشته باشید .

تست‌های تالیفی و سوالات متنوع حل کنید. حل تست‌های تالیفی و سوالات متنوع یک روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر محسوب می‌شود. داوطلبان باید پس از مطالعه هر بخش به  سراغ حل تست‌های تالیفی و سوالات کتاب درسی بروند. حل این سوالات به داوطلبان کمک می‌کند تا با دید بهتری به مفاهیم درسی نگاه کنند. داوطلبان باید پس از حل سوالات نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنند و دوباره به سراغ مطالعه مفاهیم درسی بروند. این نکته را فراموش نکنید که درس فیزیک ماهیت مفهومی دارد و مطالعه مداوم می‌تواند تاثیر زیادی در نمره داوطلب داشته باشد .

روش خواندن فیزیک رتبه های برتر

تست‌های کنکور را فراموش نکنید. یکی از مهم‌ترین روش های موثر مطالعه فیزیک که تمامی داوطلبان به ویژه رتبه های برتر کنکور باید آن را در برنامه درسی خود قرار دهند، حل تست‌های کنکور است. حل تست‌های کنکور در سال‌های اخیر به داوطلبان کمک می‌کند تا با دید طراحان سوال بیشتر آشنا شوند. تست‌های کنکور باید با دقت بسیار زیادی حل شوند و نکته‌های مهم در یک دفتر جداگانه یادداشت شوند. داوطلبان می‌توانند پس از مطالعه هر بخش به سراغ سوالات کنکور بروند و تسلط خود را ارزیابی کنند.

برای یادگیری مفاهیم مختلف از شکل و نمودار استفاده کنید. یادگیری با استفاده از رسم شکل و نمودار یک روش دیگر مطالعه فیزیک رتبه های برتر است. داوطلبانی که برای هر بخش از یک نمودار یا یک شکل استفاده می‌کنند مطالب را بهتر و عمیق‌تر یاد می‌گیرند. اگر شما می‌خواهید مانند رتبه های برتر فیزیک را درصد بالایی بزنید باید مفاهیم را به صورت بخش به بخش با نمودار و شکل‌ها یاد بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید یک مبحث را انتخاب کنید و مفاهیم آن را به صورت کامل یاد بگیرید. سپس مفاهیم را در یک نمودار برای خود رسم کنید و از آن نمودار برای مرور مفاهیم استفاده نمایید.

پایه ریاضیات خود را قوی کنید. درس فیزیک یک درس مفهومی است و سوالات آن در کنکور ضریب بسیار بالایی در تعیین رتبه دارند. داوطلبان نباید مفاهیم آن را حفظ کنند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر داوطلبی باید آن را انجام بدهد یادگیری مفاهیم مهم ریاضی است. شاید بسیاری از داوطلبان به این نکته توجه نداشته باشند اما یادگیری مفاهیم اولیه ریاضی می‌تواند نقش مهمی در یادگیری مسائل فیزیک داشته باشد. بنابراین داوطلبان باید سعی کنند پایه ریاضیات خود را قوی کنند تا به راحتی بتوانند به سوالات فیزیک در کنکور سراسری پاسخ دهند و تاثیر آن را در رتبه کنکور خود ببینند. البته به این نکته توجه داشته باشید که نباید مفاهیم ریاضی را حفظ کنید، شما باید تمامی نکات را به صورت عمیق یاد بگیرید.

مشاوران برتر در مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو میتوانند علاوه بر بهره مند کردن داوطلبان از کلاس های ریاضی و فیزیک اساتید برتر کنکور ، با آموزش شیوه های یادگیری بهتر و روش های خواندن فیزیک ، تاثیر مثبت ضریب سوالات فیزیک را در کنکور برای شکا نمایان کنند.

ضریب سوالات درس فیزیک در کنکور رشته ریاضی

داوطلبان در کنکور ریاضی باید به ۴۵ سوال درس فیزیک در دفترچه تخصصی پاسخ دهند. که تعداد سوالات این درس در مقایسه با درس تجربی بیشتر می باشد. که این سوالات به ترتیب بعد از سوال ریاضیات از سوال ۱۵۶ تا ۲۰۰ قرار گرفته است. مدت زمان پاسخگویی به سوالات ریاضی ۵۵ دقیقه است ، که حدودا به هر سوال در ۷۲ ثانیه باید پاسخ داده شود .که منبع اصلی طراحی طراحان کنکور کتاب های هر سه پایه تحصیلی می باشد.

بیشتر بخوانید: آنالیز فیزیک کنکور ۱۴۰۰

ضریب هر درس در کنکور متناسب با زیر گروه های موجود متفاوت می باشد در این حالت داوطلبان باید قبل از کنکور به ضرایب زیرگروه‌های مختلف انتخابی خود توجه داشته باشند. زیرا درس فیزیک تاثیر مهمی در رتبه نهایی داوطلبان کنکور خواهد داشت.ضریب درس فیزیک برای داوطلبان کنکور گروه ریاضی در هر زیرگروه به صورت زیر است

زیر گروه ۱ ۲ ۳
ضریب ۳ ۳ ۲

تاثیر فیزیک در کنکور گروه آزمایشی ریاضی زیر گروه ۱

مقطع نام رشته (زیر گروه ۱)
 

دکتری

 

 

دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، دکترای پیوسته فیزیک

 

کارشناسی ارشد

 

کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارشناسی

آمار و سنجش آموزشی، آمار، آموزش ابتدایی، آموزش ریاضی، آموزش تربیت بدنی، آموزش فیزیک، آموزش کودکان استثنایی، ادیان و مذاهب، اقتصاد، الکترونیک و مخابرات دریایی، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل، امنیت نرم، ایمنی صنعتی، پژوهشگری امنیت، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حسابداری، حفاظت اطلاعات، روان شناسی، ریاضیات و کاربردها، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، ضد تروریسم، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم قرآن و حدیث، علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، علوم ورزشی، علوم و مهندسی آب، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فیزیک، فیزیک مهندسی، گردشگری، مددکاری اجتماعی، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، معماری داخلی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی انرژی، مهندسی برق، مهندسی بهره برداری راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندسی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه های ریلی، مهندسی دریا، مهندسی دریانوردی، مهندسی راه آهن، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی شهرسازی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشتی، مهندسی ماشین آلات دریایی، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی ماشین های صنایع غذایی، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نقشه برداری، مهندسی هوافضا، هتلداری، هنرهای چند رسانه ای، هوانوردی، اقتصاد کشاورزی
 

 

 

 

 

 

 

کاردانی

کاردانی آمار، کاردانی آموزش ریاضی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی، کاردانی بیمه، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما، کاردانی تکنولوژی آبیاری، کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی سخت افزار کامپیوتر، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی فرآوری مواد معدنی، کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاردانی فنی خط و ابنیه، کاردانی فنی کشتی، کاردانی مخابرات، کاردانی مخابرات هواپیما، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی مراقبت پرواز، کاردانی معماری، کاردانی معماری سنتی، کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی، کاردانی هتلداری

ضریب تاثیر فیزیک در زیر گروه ه ۲ کنکور رشته ریاضی

مقطع نام رشته زیر گروه (۲)
کارشناسی شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی ایمنی، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار، مهندسی ایمنی صنعتی، مهندسی ایمنی و بازرس فنی
کاردانی کاردانی فنی مواد

 زیر گروه ۳ رشته ریاضی

مقطع نام رشته زیر گروه (۳)
 

 

کاردانی

کاردانی الکترونیک هواپیمایی، کاردانی اویونیک هواپیما، کاردانی پالایش گاز، کاردانی شهرسازی، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی جوشکاری، کاردانی فنی صنایع، کاردانی فنی صنایع شیمیایی، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی عملیات پتروشیمی، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی مکانیک، کاردانی نقشه برداری

ضریب پاسخگویی داوطلبان کنکور ریاضی به درس فیزیک در کنکور ۱۴۰۰

داوطلبان نمرات
۷۸۱۹۵ ۰ الی ۱۰ درصد
۱۵۰۹۷ ۱۰ الی ۲۰ درصد
۸۴۴۱ ۲۰ الی ۳۰ درصد
۴۲۲۹ ۳۰ الی ۴۰ درصد
۲۳۴۹ ۴۰ الی ۵۰ درصد
۱۱۲۸ ۵۰ الی ۶۰ درصد
۶۱۵ ۶۰ الی ۷۰ درصد
۲۲۷ ۷۰ الی ۸۰ درصد
۱۰۲ ۸۰ الی ۹۰ درصد
۱۶ ۹۰ الی ۱۰۰ درصد
۰ ۱۰۰ درصد

بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی

تعداد سوالات فیزیک کنکور در گروه ریاضی ۴۵ سوال است که ضریب تاثیر آنها را برایتان بیان کردیم. اما از هر پایه چند سوال می آید و هر بخش چند سوال در آزمون فیزیک کنکور دارد؟

  • فیزیک دهم: ۱۰ سوال
  • فیزیک یازدهم: ۱۴ سوال
  • فیزیک دوازدهم: ۲۱ سوال
بودجه بندی فیزیک دوازدهم در کنکور ریاضی بودجه بندی فیزیک یازدهم در کنکور ریاضی بودجه بندی فیزیک دهم در کنکور ریاضی
 حرکت بر خط راست: ۵     الکتریسیته ساکن: ۵ سوال اندازه‌ گیری و چگالی: ۱ سوال
  دینامیک و حرکت دایره‌ای: ۳ جریان الکتریکی: ۶ سوال کار، توان و انرژی: ۱ سوال
نوسان و امواج: ۴    مغناطیس: ۳ سوال ویژگی فیزیک مواد: ۳ سوال
  برهم کنش‌های موج: ۲   دما و گرما قانون گازها: ۲ سوال
فیزیک هسته‌ای: ۲ سوال   ترمودینامیک: ۳ سوال
    فیزیک اتمی: ۵ سوال  

ضریب سوالات فیزیک در کنکور رشته تجربی

داوطلبان در کنکور تجربی باید به ۳۰ سوال درس فیزیک در دفترچه تخصصی پاسخ دهند که به نسبت تعداد سوالات تقریبا کمتر از داوطلبان ریاضی می باشد سوالات فیزیک از شماره ۲۰۶ الی ۲۳۵ در دفترچه تخصصی قرار دارد. ضریب تاثیر درس فیزیک برای زیرگروه های مختلف در کنکور تجربی متفاوت است مدت زمان پاسخگویی به هر سوال فیزیک در کنکور سراسری ۷۲ ثانیه می باشد داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم باید متناسب با زمان به سوالات با دقت بالا پاسخ بدهند

ضریب هر درس در کنکور متناسب با زیر گروه های موجود متفاوت می باشد در این حالت داوطلبان باید قبل از کنکور به ضرایب زیرگروه‌های مختلف انتخابی خود توجه داشته باشند. زیرا درس فیزیک تاثیر مهمی در رتبه نهایی داوطلبان کنکور تجربی خواهد داشت. ضریب درس فیزیک برای زیرگروه های کنکور تجربی به صورت زیر است.

۵ ۴ ۳ ۲ ۱ زیر گروه
۲ ۳ ۲ ۲ ۲ ضریب

ضریب تاثیر فیزیک در کنکور زیر گروه ۱ رشته تجربی

 

 

 

 

 

زیرگروه ۱

مقطع دکتری: دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی، دندانپزشکی
مقطع کارشناسی: آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی
مقطع کاردانی: کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی اتاق عمل، کاردانی بهورزی، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت، کاردانی دامپزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی فوریت های پزشکی، کاردانی مامایی، کاردانی هوشبری
زیرگروه ۲ مقطع دکتری: داروسازی
مقطع کارشناسی: آموزش شیمی، بهداشت عمومی، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
مقطع کاردانی: کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده)، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی شیمی آزمایشگاهی
زیرگروه ۳ مقطع کارشناسی: اقیانوس شناسی، زمین شناسی
زیرگروه ۴ مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد
مقطع کارشناسی: ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی،معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، هتلداری
مقطع کاردانی: کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی مدارک پزشکی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری
 

 

 

 

 

زیرگروه ۵

مقطع کارشناسی: آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریسم، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم ورزشی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، علوم و مهندسی محیط زیست، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز، اقتصاد کشاورزی
مقطع کاردانی: کاردانی امور اراضی، کاردانی امور زراعی و باغی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی جنگلداری، کاردانی تکنولوژی چوب، کاردانی تکنولوژی شیلات، کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی، کاردانی تکنولوژی محیط زیست، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی تکنولوژی مواد غذایی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، کاردانی پرورش اسب، کاردانی پرورش زنبور عسل، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی نوغان داری

ضریب پاسخگویی داوطلبان تجربی به سوالات فیزیک در کنکور ۱۴۰۰

داوطلبان نمرات
۲۹۷۵۲۸ ۰ الی ۱۰ درصد
۶۰۹۸۳ ۱۰ الی ۲۰ درصد
۲۵۲۵۸ ۲۰ الی ۳۰ درصد
۱۳۶۴۹ ۳۰ الی ۴۰ درصد
۷۹۶۱ ۴۰ الی ۵۰ درصد
۴۴۴۷ ۵۰ الی ۶۰ درصد
۲۲۵۱ ۶۰ الی ۷۰ درصد
۱۰۵۶ ۷۰ الی ۸۰ درصد
۴۴۹ ۸۰ الی ۹۰ درصد
۱۵۹ ۹۰ الی ۱۰۰ درصد
۳۱ ۱۰۰ درصد

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی

سوالات درس فیزیک در کنکور تجربی ۳۰ عدد هستند. از فیزیک پایه دهم ۶ سوال ، فیزیک پایه یازدهم ۱۰ سوال و از فیزیک پایه دوازدهم  ۱۴ سوال در کنکور مطرح میشود. بودجه بندی درس فیزیک در کنکور تجربی به شرح زیر است:

بودجه بندی فیزیک دوازدهم در کنکور تجربی بودجه بندی فیزیک یازدهم در کنکور تجربی بودجه بندی فیزیک دهم در کنکور تجربی
حرکت بر خط راست: ۴ سوال الکتریسیته ساکن: ۴ سوال فیزیک و اندازه‌گیری: ۱ سوال
دینامیک: ۳ سوال جریان و مدار: ۴ سوال ویژگی‌های فیزیکی مواد: ۲ سوال
نوسان و امواج: ۴ سوال مغناطیس و القای الکترومغناطیس: ۲ سوال کار، توان و انرژی: ۱ سوال
فیزیک اتمی و هسته‌ای: ۳ سوال   دما و گرما: ۲ سوال

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا