خبر

فعالیت حضوری دانشگاه ها

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: شرط آغاز فعالیت حضوری دانشگاه ها از مهرماه، واکسیناسیون تمام دانشجویان است. خوارزمی نیز بدین صورت است.

فعالیت حضوری دانشگاه ها

شرط آغاز فعالیت حضوری دانشگاه ها/ احتمال پذیرش مرحله ای دانشجویان

عزیزالله حبیبی درباره برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه خوارزمی از مهرماه اطلاعات جدیدی داد. برگزاری فعالیت آموزشی به‌صورت حضوری دانشگاه‌ها مستلزم ایجاد امنیت و سلامت لازم برای دانشگاهیان است.

وی افزود: طبیعی است اگر حضور دانشجویان همراه با واکسیناسیون در شهریورماه پیش رود، موانع مرتفع شده و زمینه سلامتی دانشجویان فراهم شود آغاز فعالیت دانشگاه به‌صورت حضوری محقق می‌شود.

رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: البته این موضوع بستگی به این دارد که در طول سه ماه آینده میزان واکسیناسیون به چه صورت پیش رود.

حبیبی با بیان اینکه دانشگاه تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است افزود: یک احتمال هم وجود دارد که دانشجویان مرحله‌ای پذیرش شوند، یعنی ابتدا دانشجویان دکتری که تعداد آنها محدود بوده و قابل‌کنترل هستند، پذیرش می‌شوند و سپس برخی دانشجویان که دارای پایان‌نامه و رساله هستند که البته در حال حاضر نیز حضور این گروه از دانشجویان در دانشگاه مانعی ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز تعدادی از این دانشجویان مشغول هستند تا پایان‌نامه خود را به‌موقع تمام کنند.

وی درباره پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها نیز گفت: اگر قرار باشد خوابگاه‌ها با ظرفیت گذشته دانشجویان را پذیرش کنند، قطعاً لازم است واکسیناسیون کامل انجام شود چون رفت‌وآمد در خوابگاه‌ها زیاد است و اگر یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شود خیلی از دانشجویان را آلوده می‌کند و در این زمینه هزینه سنگین می‌شود.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا