مقالات

مطالعه در پانسیون یا خانه؟

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مطالعه در پانسیون یا خانه؟ به نظر شما کدام‌یک انتخاب بهتری است؟ تفاوت آن ها در چیست؟ در این مقاله به این سؤالات پاسخ داده می‌شود.

سکوت و آرامش و تمرکز بالا بدون هدر رفت انرژی و منابع حواس‌پرتی ویژگی مهم سکوتی است که در فضای پانسیون مطالعاتی حکم‌فرماست. در واقع همین سکوت است که بسیاری از افراد را به سمت آن می‌کشد.

مطالعه کردن در مکان شلوغ و پرسروصدا تقریباً غیرممکن است. پس افراد زیادی به پانسیون مطالعاتی پناه می‌برند تا نتیجه بهتری از درس‌خواندن خود بگیرند. هرچه قدر هم که شما سعی کنید یک محیط آرام و بی‌دغدغه برای خود فراهم کنید. بازهم از صدای تلویزیون گرفته تا رفت‌وآمد اعضای خانواده قطعاً روند مطالعه شما را بر هم خواهد ریخت. این پراکندگی حواس باعث می‌شود که کیفیت مطالعه شما پایین بیاید.

تفاوت پانسیون مطالعاتی با خانه

در این صورت فکر می‌کنید که مطالعه زیادی داشتید اما در حقیقت یک برداشت سطحی از مطلب داشتید. در این صورت نتوانستید به عمق مفهوم کتاب پی ببرید. علاوه بر رفت‌وآمدی که در خانه است و باعث حواس‌پرتی می‌شود. مواردی مثل تلویزیون، اینترنت و بازی کامپیوتری و موبایل و صحبت با خانواده، علاوه بر اینکه حواس شما را پرت می‌کند، زمان بسیار زیادی نیز از شما خواهد گرفت.

 وقتی شما در شرایطی قرار دارید که به‌راحتی به اینترنت دسترسی دارید. قطعاً در این شرایط ذهن شما ناخودآگاه به سمت آن تحریک می‌شود. نتیجه آن عدم تمرکز خواهد بود که در کتابخانه خصوصی یا پانسیون مطالعاتی این موانع کاملاً برطرف می‌شود.

فرصت بودن در اجتماع

کتابخانه‌ها یا پانسیون‌ها مکان‌هایی هستند که افراد مختلف اجتماع را در خود جای می‌دهند. ممکن است با دیدن و معاشرت با آدم‌های جدید، فرصت‌های مختلفی برای شما ایجاد شود.

روابط دوستانه‌ای که گاهی به موفقیت و رشد هر دو طرف منجر خواهد شد. شما می‌توانید در جوی مطالعه کنید که انرژی موجود در آن کاملاً مطالعاتی است. به‌دوراز هرگونه حاشیه ذهنی، هم چنین حتی حس رقابتی هم که در جو پانسیون ها حاکم می‌شود باعث پیشرفت هر چه بیشتر شما خواهد بود.

تفاوت دیگر مطالعه در خانه و پانسیون مطالعاتی زمان مناسب برای استراحت بین درس‌خواندن و عدم ایجاد روند فرسایشی در مطالعه می‌باشد. علاوه بر این در پانسیون تنوع در روش استراحت و وجود سرگرمی‌های مناسب و پخش موزیک در زمان مناسب استراحت باعث افزایش انرژی و انگیزه می‌شود.

حضور ناظر مطالعاتی

حضور ناظری که بر مطالعه و بازه‌های مطالعاتی شما نظارت داشته باشد و در هر زمان در دسترس شما باشد ازیک‌طرف باعث قوت قلب شما و از طرفی دیگر محرک شما برای مطالعه بیشتر و باکیفیت‌تر است. هم چنین نقش بازدارنده هم دارد و شما را از موانع مطالعه دور می‌کند و کمیت مطالعه‌تان را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد

سخن آخر

در این مقاله ما تفاوت پانسیون مطالعاتی با خانه در دوران کنکور را به شما معرفی کردیم. در مقالات قبلی نیز نحوه استراحت کردن در زمان مطالعه را به شما آموختیم. با استفاده از این مقالات می‌توانید بازده خود را در دوران کنکور افزایش دهید.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا