معرفی دانشگاه

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

دانشگاه بقیه الله

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در سال 1372 در تهران تاسیس شده است، این دانشگاه زیر نظر سپاه پاسداران می باشد و پس از اتمام دوران تحصیل برای این دانشجویان تعهد خدمت وجود دارد، فعالیت این دانشگاه در حوزه رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن می باشد، در ادامه مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو به معرفی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله سپاه می پردازد.

دانشگاه بقیه الله سپاه به دانشجویان خود امکانات نظیر رایگان بودن دوران تحصیل را اختصاص می دهد اما دانشجویان نیز متعهد می شوند پس از گذراندن دوران تحصیل خود در مکان هایی که از طریق سپاه مشخص می شود و نیاز به نیرو دارد مشغول به کار شوند، البته که پذیرش در رشته های پزشکی کار راحتی نیست و سختی های خود را دارد.

اما نباید به هر قیمتی بر روی قبولی در این رشته ها تاکید کرد زیرا که قبولی در دانشگاه بقیه الله ممکن است بعد ها شرایطی بوجود بیاورد که باب میل همه افراد نیست و آن را محدودیت تلقی کنند، از طرفی نیز ممکن است افرادی این را یک مزیت بدانند و اینکه تحصیل در دانشگاه بقیه الله سپاه باعث می شود که بعد از اتمام دوره تحصیل فرد کار خود را تضمین شده بداند، پس در زمان انتخاب رشته دانشگاه دقت کافی را به عمل آورید.معرفی دانشگاه علوم پزشکی الله

دانشکده ها و رشته های دانشگاه بقیه الله

دانشکده ها رشته ها
دانشکده پزشکی پزشکی – علوم آزمایشگاهی
دانشکده پرستاری

گروه پرستاری داخلی جراحی – گروه پرستاری نظامی – گروه پرستاری بهداشت – گروه روان پرستاری – گروه پرستاری اتاق عمل – گروه فوریت های پزشکی و هوشبری – گروه پرستاری اطفال – گروه اصول و فنون پرستاری – گروه مدیریت پرستاری

دانشکده داروسازی داروسازی بالینی – فارماکولوژی – فارماکوگنوزی – شیمی دارویی – فارماسیوتیکس
دانشکده بهداشت مهندسی بهداشت حرفه ای – مهندسی بهداشت محیط – مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی – تغذیه و بهداشت مواد غذایی – آمار و اپیدمیولوژی – آموزش بهداشت و ارتقای سلامت – سلامت در بلایا پدافند غیر عامل – عالی رسته ای

شرایط دانشگاه بقیه الله سپاه برای پذیرش

در جدول فوق با رشته های دانشگاه بقیه الله سپاه آشنا شدید، حالا اگر علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشید در ادامه باید با شرایط دانشگاه بقیه الله سپاه نیز آشنا شوید. همان طور که گفته شد دانشگاه بقیه الله زیر نظر سپاه پاسداران فعالیت می کند و حتی چندین مراکز درمانی نیز دارد، اما پذیرش در این دانشگاه با شرایطی خاص همراه می باشد و ما در ادامه شما را با این شرایط دانشگاه بقیه الله آشنا می کنیم.

رشته های دانشگاه بقیه الله

شرایط عمومی دانشگاه بقیه الله سپاه

 • اعتقاد به دین مقدس اسلام
 • نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری
 • اعتقاد راسخ به انقلاب اسلامی ایران
 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • سلامت جسم و روان کامل

شرایط خصوصی دانشگاه بقیه الله سپاه

 • حداق معدل لازم برای پذیرفته شدن در رشته پزشکی معدل کتبی 18 و برای دوره کارشناسی معدل کتبی 14 می باشد.
 • تراز بالا 9000 برای پذیرفته شدن در رشته پزشکی و پذیرفته شدن در رشته داروسازی تراز بالاتر از 8000 مد نظر می باشد.
 • شرط سنی حداکثر 20 سال برای پذیرفته شدن در این دانشگاه وجود دارد.

البته افرادی که از بستگان درجه یک شهدا یا جانبازان، آزادگان و مفقود الاثرها هستند تا سن 25 سال نیز می توانند پذیرش این دانشگاه را بگیرند. همچنین سن گفته شده بدون گذراندن دوره خدمت برای آقایان می باشد و اگر فردی دوران خدمت خود را گذرانده باشد می تواند از شرط سنی به اندازه زمان سربازی که گذرانده عبور کند. کارت بسیج نیز در شرط سنی موثر می باشد، برای عضویت عادی و فعال در بسیج تا سقف یک سال با شرایطی امکان عبور از شرط سنی وجود دارد.شرایط دانشگاه علوم تحقیقات تهران

رتبه دانشگاه بقیه الله

دانشگاه بقیه الله دانشگاهی معتبر در زمینه رشته پزشکی و رشته های مرتبط با علوم پزشکی می باشد که زیر نظر سپاه فعالیت می کند بنابراین از رتبه علمی خوبی نیز برخوردار می باشد، این دانشگاه تاکنون 1611 مقاله داخلی و 8145 مقاله بین المللی منتشر نموده است. این دانشگاه در سال 1400 در بین دانشگاه های علوم پزشکی رتبه 13 و در بین کل دانشگاه های کشور رتبه 163 را از آن خود کرده است.

مزایای دانشگاه بقیه الله سپاه

در متن فوق تا حدودی با شرایط دانشگاه بقیه الله آشنا شدید در ادامه باید بدانید که تضمین شغل آینده اولین مزیت این دانشگاه می باشد که بعد از دوئران تحصیل دغدغه پیدا کردن شغل برای فرد وجود ندارد و افرادی که در این دانشگاه پذیرفته می شوند از همان بدو ورود به استخدام سپاه پاسداران در می آیند.

این دانشگاه هیچ هزینه این بابت خوابگاه، تغذیه و .. ا دانشجو دریافت نمی کند و تمام امکانات دانشگاه به صورت رایگان در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می گیرد. دانشجویان در دوران تحصیل حقوق دریافت می کنند.

مراکز درمانی دانشگاه بقیه الله سپاه

دانشگاه بقیه الله تهران چند مرکز درمانی دارد که عموم مردم می توانند از آن بهره ببرند در ادامه شما را با این مراکز درمانی آشنا می کنیم.

 • بیمارستان نجمیه
 • مرکز تخصصی داندانپزشکی امام خمینی
 • بیمارستان بقیه الله
 • بیمارستان قلب جماران
 • بیمارستان تخصصی دندان پزشکی ششهید دکتر بهرام شکری

دانشگاه بقیه الله سپاه

آدرس دانشگاه بقیه الله سپاه

آدرس : تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا , خیابان شیخ بهایی جنوبی

شماره تماس: 88040060 – 021

راه های ارتباطی: دانشگاه بقیه اللله همانطور که گفته شد در استان تهران – شهر تهران واقع شده است، نزدیک ترین اسیستگاه مترو به دانشگاه بقیه الله ایستگاه مترو میدان صنعت می باشد و نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به این دانشگاه ایستگاه شیخ بهایی است.

انتخاب رشته کنکور سراسری با مرکز انتخاب رشته آکو

در مقاله فوق به معرفی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله پرداختیم و تا حدودی با شرایط دانشگاه بقیه الله سپاه آشنا شدید، حال باید بدانید فارغ التحصیلان این دانشگاه به استخدام سپاه پاسداران درآمده و تعهد به خدمت در این ارگان نظامی کشور می باشند بنابراین در زمان انتخاب رشته باید به تمام ابعاد این مساله دقت کرد و پس از آن به انتخاب برای پذیرش در این دانشگاه پرداخت، در زمان انتخاب رشته وجود یک مشاور می تواد در این زمینه ها ابهامات را برای داوطلبان عزیز از بین ببرد، مشاوران ما در مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو می توانند در این زمان پاسخگوی تمام سوالات شما عزیزان در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری باشند.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا