دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234
مقالات آموزشی و مشاوره ای

معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور ما به شما کمک می‌کنیم تا دید جامع و کاملی از منابع موجود در بازار پیدا کنید. انتخاب منابع کنکور رشته انسانی برای موفقیت شما یک اصل مهم به‌حساب می­‌آید و کمک می‌کند هزینه و زمان خود را به‌درستی صرف کنید. در این مقاله سعی می‌کنیم بهترین منابع کنکور را در درس فلسفه و منطق به‌صورت طبقه‌بندی‌شده به شما ارائه دهیم.

فلسفه و منطق از دروس چالشی کنکور انسانی هستند. در سال های اخیر شاهد سوالات مفهومی در این درس بوده­‌ایم؛ نتیجتاً نیاز است برای کسب درصدی مناسب در این درس به مطالعه مفهومی و درک عمیق برسیم. این درس در زیر گروه یک ضریب 9، در زیر گروه دو ضریب 3 و در زیر گروه سه ضریب 6 دارد. بودجه بندی سوالات فلسفه و منطق در کنکور سراسری سال 1400 براین‌اساس بوده است:

  • منطق دهم: 8 سوال
  • فلسفه 1: 8 سوال
  • فلسفه 2: 9 سوال

باتوجه‌به این روند، پیش بینی می‌شود در سال های آینده به ترکیب 8 سوال منطق، 7 سوال فلسفه 1 و 10 سوال فلسفه 2 نیز برسیم. اکثریت سوالات طرح شده در کنکور تا کنون منطبق با عبارات و مفاهیم کتاب درسی بودند. همچنین در کنکور 1400 شاهد بودیم که میزان رد گزینه های تست های فلسفه بر مبنای تحلیل دقیق عبارت های موجود در کتاب درسی افزایش یافته بود. در کل در کنکور سال گذشته سطح سوالات این درس دشوار تلقی شده است؛ بنابراین نیاز است برای موفقیت و رسیدن تسلط کافی بر مباحث درس فلسفه و منطق منبع خوبی را برای خود انتخاب کنید. انتخاب منبع خوب در این درس به شما کمک می‌کند تا بتوانید از درسنامه خوب و تست‌هایی مناسب برای این درس بهره ببرید. درکل برای مطالعه این درس نیاز است به طور کامل هر درس مطالعه شود تا دانش‌آموز به درک از کل موضوع برسد و سپس در مراحل بعدی باید به مطالعه تکمیلی و حل سؤال بپردازد. در ادامه به مقایسه منابع کمک آموزشی مختلف این درس می‌پردازیم.  

معرفی کتاب فلسفه و منطق خیلی سبز

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور به معرفی کتاب فلسفه و منطق خیلی سبز می‌پردازیم. کتاب فلسفه و منطق خیلی سبز شامل دو جلد کتاب برای پایه و سال دوازدهم است. این کتاب جز بهترین منابع کنکور به‌حساب می‌آید. کتاب فلسفه و منطق خیلی سبز دارای درسنامه کاملی می‌باشد و مطلبی نیست که در مورد آن در این کتاب صحبت نشده باشد. از طرفی این کتاب دارای تست‌های سخت و چالشی می‌باشد و برای دانش‌آموزانی که سطح درسی قوی دارند بسیار مناسب می‌باشد. در این کتاب تک‌تک مطالب به طور کامل توضیح داده شده است. در نتیجه اگر به دنبال منبعی هستید که درسنامه قوی داشته باشد می‌توانید این کتاب را انتخاب کنید. در این کتاب تمام مطالب پوشش داده شده است و جز منابع رتبه برترهای کنکور انسانی در درس فلسفه و منطق است.

معرفی کتاب فلسفه و منطق آبی قلم چی

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور به معرفی کتاب فلسفه و منطق آبی قلم چی می‌پردازیم. کتاب آبی قلم چی در درس فلسفه و منطق برای دانش آموزانی که سطح متوسطی در درس فلسفه و منطق دارند بسیار مناسب است. درسنامه این کتاب به‌صورت خلاصه و طبقه‌بندی شده تمام نکات را آموزش می‌دهد. در کتاب آبی قلم چی 2500 تست از آزمون های سراسری و آزمون های کانون قلم چی و تست‌های تألیفی قرار داده شده است. سطح سؤالات کتاب از ساده تا دشوار و چالشی را شامل می‌شود. از ویژگی‌های مهم این کتاب می‌توان به پوشش تمام مطالب اشاره کرد. همچنین فعالیت‌های کتاب درسی همگی در قالب تست بررسی شده است.

معرفی کتاب فلسفه و منطق مشاوران

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور به معرفی کتاب فلسفه و منطق مشاوران می‌پردازیم. کتاب مشاوران از کتاب‌هایی در درس فلسفه و منطق است که درسنامه بسیار خوبی دارد و دانش آموزان با مطالعه آن می‌توانند به پیشرفت بسیار خوبی در درس فلسفه و منطق برسند. کتاب مشاوران به دانش‌آموزانی که سطح درسی­شان چندان بالا نیست پیشنهاد می‌شود. در این کتاب بیش از 1700 تست آموزشی و طبقه‌بندی‌شده مشاهده می‌شود. پاسخنامه کتاب کاملاً تشریحی است و مناسب مرور و تمرین برای آزمون های آزمایشی می‌باشد. درسنامه این کتاب بسیار روان است و از طریق آن می‌توانید به درک خوبی از مباحث فلسفه و منطق برسید. در کتاب مشاوران شما بخشی را مشاهده می‌کنید که در آن به بررسی اشتباهات رایج پیش از شروع تمرین تستی پرداخته است. این قسمت به شما کمک می‌کند که به نتیجه‌های درست و منطقی برسید.

معرفی کتاب فلسفه و منطق جامع میکرو طبقه‌بندی گاج

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور به معرفی کتاب فلسفه و منطق میکرو طبقه بندی گارج می‌پردازیم. کتاب فلسفه و منطق جامع میکرو طبقه بندی گاج شامل هر سه پایه تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم می‌شود. چینش این کتاب به‌صورت درس به درس بوده و در درسنامه ها به طور کامل به توضیح پرداخته شده است. تست های کتاب بسیار متنوع است. از تمام قسمت‌های کتاب سؤال چهارگزینه‌ای تألیف شده است و تست‌ها شامل 3600 عدد می‌شود که در بین آنها سوالات آزمون‌های سراسری نیز آورده شده است. پاسخنامه کتاب های میکرو به‌صورت تشریحی بوده و به طور کامل پاسخ تمامی تست‌ها آورده شده است. سری کتاب های میکرو طبقه بندی برای هر سطح دانش‌آموزی مناسب می‌باشد. چراکه این کتاب‌ها هم دارای درسنامه کامل هستند و هم برای هر سطحی تست دارند. در انتهای کتاب سوالات کنکور سال های اخیر نیز آورده شده است که به دانش‌آموز کمک می‌کند تا با سوالات کنکورهای سراسری نیز آشنا شود.

سهیل حاج کرم مشاور کنکور
معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور 3

معرفی کتاب فلسفه و منطق خط ویژه گاج

کتاب های خط ویژه از سری کتاب های جمع بندی انتشارات گاج می‌باشد. این کتاب هر سه پایه دوره دوم متوسطه را شامل می‌شود. درسنامه کتاب خط ویژه به‌صورت خلاصه و مفید است و برای مرور سریع بسیار مناسب می‌باشد. این کتاب بیشتر برای زمان مرور بسیار مناسب است. همچنین می‌توانید از تست های کتاب برای دوران جمع‌بندی استفاده کنید.

معرفی کتاب کنکور پلاس منطق و فلسفه مبتکران

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور به معرفی کتاب فلسفه و منطق مبتکران می‌پردازیم. درسنامه کتاب مبتکران به طور کامل به بررسی مباحث کتاب درسی پرداخته است و شامل آموزشی دقیق می‌شود. پرسش های چهارگزینه ای شامل تست های کنکور های سراسری نیز می‌شود. پس از حل تست ها می‌توانید از پاسخنامه کامل و تشریحی کتاب برای رفع اشکالات خود استفاده کنید. همچنین از ویژگی‌های دیگر کتاب کنکور پلاس می‌توان به آزمون های ترکیبی و دوره­ای و آزمون های جامع اشاره کرد که تست های این آزمون ها را می‌توان برای سنجش و ارزیابی استفاده کرد.

معرفی کتاب فلسفه و منطق جامع مهر و ماه

کتاب فلسفه و منطق مهر و ماه دارای درسنامه ای به‌صورت کتابنامه می‌باشد! به این صورت که تمام نکات ریز و درشت کتاب درسی در آن بررسی شده است. در حاشیه صفحات کتاب مهم ترین نکات آموزشی پرداخته شده است. تست های این کتاب هم برای سنجش و هم برای آموزش مناسب می‌باشند. طبقه بندی تست ها از سطح ساده به دشوار است. در ابتدای تست های هر درس تست هایی برای شروع وجود دارد که برای پیداکردن دید کلی به درس طراحی شده­اند. تست هایی برای مهارت و تست هایی برای انفجار در هر درس وجود دارد که هر کدام به‌منظور خاصی طراحی شده­اند. انتهای هر درس آزمون های جامع وجود دارد که می‌توانید از آنها برای حل تست های زماندار استفاده کنید و تسلط خود را در آن درس بسنجید. پاسخنامه این کتاب کاملا تشریحی بوده و نکات بسیار زیادی در آن یادآوری شده است.

جمع ­بندی

هر یک از منابع نامبرده دارای ویژگی های خاصی هستند که هر دانش آموز باتوجه‌به وضعیت تحصیلی و نیاز خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند و استفاده کند. اما کتابی که برای همه دانش‌آموزان در هر سطح درسی مناسب است کتاب فلسفه و منطق جامع مشاوران می‌باشد که برای تمامی داوطلبان با هر سطح درسی طراحی شده است. همچنین رتبه‌های برتر کنکور انسانی از کتاب های آبی قلم چی و کتاب مبتکران برای درس فلسفه و منطق خود استفاده کرده­ اند.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در مقاله معرفی منابع فلسفه و منطق کنکور سعی کردیم دید جامع و کاملی از این موضوع را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سوالات شما باشند. همچنین می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین

حذفیات امتحانات نهایی 1403 مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد