مشاور منتکنیک های کنکور

مقایسه کلاس آنلاین و حضوری و دی وی دی

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

با پیدایش تکنولوژی و استفاده روزمره مردم، یک مثلث سه‌گانه در نحوه اجرای کلاس‌ها به وجود آمد. در حقیقت در این مقاله به مقایسه کلاس های آنلاین و حضوری و کلاس های ضبط شده روی دی وی دی می‌پردازیم تا بیش از پیش این مسئله را برای شما باز کنیم. در پایان قادر هستید که با توجه به ویژگی های ذاتی خود و بررسی روش درس خواندنتان به راحتی اقدام به انتخاب نحوه مطالعه خود کرده و مشکلات درسی را بر طرف کنید. مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو

مقایسه کلاس های آنلاین و حضوری و دی وی دی

در حقیقت این مقایسه سه‌گانه امروزه چالشی اساسی برای همه افراد تبدیل شده است و واقعیت این خواهد بود که به راحتی نمی‌توان به این مسئله نگاه کرد، زیرا هر کدام ویژگی خاص خود را دارد. ابتدا نسبت به مقایسه این سه مورد می‌پردازیم و از منظرهای مختلف آن را مقایسه می‌کنیم.

در مورد مزیت یا عیب هرنوع از کلاس های آموزشی بهتر است که ابتدا بیان کنیم که هر سه مورد به طور کلی برای پیشرفت هر فردی مناسب است و این تفاوت شخصیتی خواهد بود که تفاوت کیفیت و نتیجه را رقم خواهد زد.

مقاسه کلاس های آنلاین و حضوری و ضبط شده دی وی دی

مزایا و معایب کلاس های آنلاین در مقایسه با کلاس حضوری

در این کلاس‌ها اولین چیزی که مهم خواهد بود، بحث کیفیت اینترنت است. در حقیقت این مورد می‌تواند به عنوان مزیت یا عیب در نظر گرفته شود. حال اگر اینترنت شما بد باشد، امکان دارد که هیچ چیزی از کلاس متوجه نشوید.

نکته بعدی که می‌توان به عنوان عیب آن را در نظر گرفت، حل شدن مثال‌ها و از دست رفتن وقت خواهد بود. در حقیقت در کلاس آنلاین شما برای پرسیدن سوال خود زمان زیادی از کلاس را از دست خواهید داد یا قادر نخواهید بود که به درستی آن را انتقال دهید که این یک عیب محسوب خواهد شد.

البته باید بیان کرد که عیب بعدی در مورد عدم حل سوالات به صورت گام به گام با دبیر خواهد بود. اگر استاد زمان بدهد، شما نمی‌توانید مطالب خود را به او نشان دهید یا اگر بتوانید، قطعاً بررسی آن برای همه دانش آموزان، زمان بسیار زیادی را از کلاس خواهد گرفت.

نکته‌ای که در برخی از کلاس‌های آنلاین مشاهده شده است این بوده که اساتید از روی پاورپوینت درس می‌دهند و عملاً هیچ گونه حل مسئله و تمرینی وجود نخواهد داشت و فقط یک متن روخوانی می‌شود. به صورتی که خود شما نیز می‌توانستید آن را بخوانید.

از نکات مثبت آن می‌توان به عدم جا به جایی و اتلاف وقت اشاره کرد. از طرفی دیگر شما در این آموزش قادر به ضبط کلاس هستید تا بارها و بارها آن را ببینید و از آن لذت ببرید. به علاوه دیگر همه چیز به اینجا که استاد حرفی را بزند و برود، ختم نخواهد شد و می‌توانید با توجه به مبحث درسی سوالات خود را مطرح کنید و در کلاس سهیم باشید.

مقایسه کلاس های حضوری و آنلاین

مزایا و معایب کلاس ضبط شده در مقایسه با کلاس های آنلاین و حضوری

از نکات مثبت آن می‌توان گفت که این کلاس‌ها کاملاً به صورت مفید خواهند بود و هیچ گونه وقفه ندارند و این موضوع باعث می‌شود که تمرکز کسی که آن‌ها را نگاه می‌کند، از بین نرود. یک مبحث را به صورت کامل بخوانید و هیچ گونه پرش آموزشی در این بین برای شما به وجود نخواهد آمد.

در این فیلم‌ها استاد را به همراه خود خواهید داشت و به هیچ وجه نگرانی بابت ترافیک و دیر رسیدن ندارید. هر موقع که دوست داشتید، فیلم را پلی خواهید کرد و قادر هستید که از محتویات آن استفاده کنید. با توجه به قابلیت استپ کردن در کلاس های ضبط شده روی دی وی دی که در مقایسه با کلاس های آنلاین مزیت بزرگی محسوب میشود، قادر هستید که به راحتی همه چیز را تحت اختیار خود بگیرید.

از عیوب آن می‌توان به این موارد اشاره کرد که قادر به شراکت در مباحث نخواهید بود و باید آن چیزی که گفته می‌شود را بخوانید. از طرفی دیگر قادر به طرح ایرادات خود نیستید و سوالاتی خاص و گلچین شده برای شما انتخاب و حل شده است. البته باید بیان کرد که اگر اساتید آن واقعاً خوب باشند تا حدودی می‌توان از این عیب چشم پوشی کرد.

مقایسه کلاس های آنلاین و ضبط شده روی دی وی دی

مزایا و معایب کلاس حضوری با کلاس های آنلاین و دی وی دی

شاید روش قدیمی برگزاری کلاس های حضوری یکی از بهترین موارد است. از مزیت‌های آن، آموزش رو در رو خواهد بود که در آن استاد در خدمت شما است و همه موارد که ایراد دارید را می‌توانید به سرعت حل کنید. گیرایی و کیفیت آموزشی در این حالت از بقیه موارد بیشتر خواهد بود.

البته سراسر حسن نیست و عیب‌های خاص خود را نیز دارد. در مورد حضوری بودن، دیگر نمی‌توانید در هر جایی باشید و آموزش ببینید. شاید در لحظات کلاس حواستان پرت شود و علاقه‌ای به شنیدن صحبت‌های مطرح شده در کلاس نداشته باشید، اما نتیجه آن صرفاً از دست رفتن تمام نکات آن کلاس خواهد بود.

مورد بعدی در این باره را می‌توان عدم وجود فیلم ضبط شده بیان کرد. در حقیقت حرف‌های استاد یکبار بیان خواهد شد و اگر زرنگ باشید، تنها قادر هستید که نکاتی از آن را بردارید و تمامی موارد را شاید در طول یک سال نتوانید یادداشت کنید.

مقایسه مزایا و معایب کلاس های آنلاین با کلاس های حضوری و کلاس های ضبط شده دی وی دی

با توجه به تمامی صحبت‌های انجام شده، مقایسه نهایی مزایا و معایب کلاس های آنلاین با کلاس های حضوری و کلاس های ضبط شده دی وی دی جدولی به طرح زیر خواهد بود که این موارد را به صورت ارزیابی خوب بد یا متوسط مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.

موضوع

کلاس آنلاین دی وی دی حضوری

کیفیت در کلاس

متوسط متوسط

خوب

چالش برانگیز بودن سوالات

متوسط کم

زیاد

امکان دیدن مجدد کلاس

بله بله

خیر

امکان یادداشت موارد مختلف و در هر زمان

بله بله

خیر

امکان عدم یادگیری مبحث

خیر خیر

بله

تعداد سوالات

محدود محدود

نامحدود

هزینه متوسط کم

زیاد

معرفی موسسات آنلاین و کلاس های دی وی‌دی مطرح

در مقاله مقایسه کلاس آنلاین و حضوری و کلاس های ضبط شده روی دی وی دی، بحثی که در ذهن شما ممکن است که مطرح شود این است که موسسه خوب کدام خواهد بود. بی شک مواردی را باید انتخاب کنید که آزمون خود را پس داده‌اند. در این بین برای دی وی دی می‌توان به دو موسسه که امروزه در سطح کشور خدمات رسانی می‌کنند، اشاره کرد.

  • موسسه کلاس های آنلاین حرف آخر
  • موسسه پرش
  • کلاس های آنلاین و ضبط شده کلاسینو

موسسه کلاس های آنلاین حرف آخر

مجموعه کلاس های آنلاین و حضوری و دی وی دی و موسسه حرف آخر با توجه به مقایسه های انجام شده با اختلاف از سایر موسسات قوی تر عمل کرده است.

حرف آخر مجموعه‌ای قوی است که به صورت عالی در این چند سال اخیر در حال فعالیت است. این مؤسسه بیشتر بر محتوای خود و کیفیت فیلم‌ها تمرکز دارد. در حقیقت فرد امکانات جانبی خیلی خاصی را دریافت نمی‌کند. البته ویدئوهای این کلاس‌ها به نسبت قیمت آن، کاملاً اقتصادی بوده و برای کسانی که امکان پرداخت یا دسترسی به چنین اساتیدی را ندارند، عالی است.

مزایا و و معایب کلاس های کنکور آنلاین و ضبط شده حرف آخر

در مورد این موسسه باید بیان کرد که برخی صحبت‌ها نیز وجود دارد. اولین مورد بحث عدم خدمات جانبی خیلی خوب آن است. منظور از خدمات یعنی تکمیل فرایند چرخه مطالعه که شامل محتوا و تمرین خواهد بود. عدم نتیجه نگرفتن بسیاری از نفرات، با توجه به فروش بالای این موسسه از موارد دیگر و حواشی است که به وجود آمده بود.

البته در دوران کرونا با توجه به مشکلات پیش آمده در سیستم حمل و نقل کشوری، بسته‌ها کمی دیرتر از حد معمول به دست مصرف کننده رسیده است.

مقایسه مزایا و معایب کلاس های آنلاین و دی وی دی موسسه پرش

مجموعه پرش برای تمامی مقاطع تحصیلی محتوای ویدئویی تولید می‌کند. این موسسه توانسته تمامی حلقه آموزش را تکمیل کند و در کنار آموزش، تمرین‌های خوبی را در قالب جزوات در اختیار افراد قرار دهد.

کلاس آنلاین و حضوری و دی وی دی و پرش
کلاس آنلاین و حضوری و دی وی دی و پرش

البته از موارد حاشیه‌ای این موسسه می‌توان به عدم خدمات رسانی و ارسال بسته‌ها در زمان مقرر و همچنین عدم بالا بودن زیاد کیفیت ویدئو از نظر محتوایی اشاره کرد. تعداد خروجی‌های موفق از این موسسه نیز به نسبت افراد ناموفق بسیار کمتر بوده است.

کلاس های آنلاین کلاسینو

یکی از مجموعه‌های موفق در زمینه برگزاری کلاس‌های آنلاین است که در سطح کشور فعالیت می‌کند. در حقیقت این شرکت یکی از موسسات خوب در این زمینه است، اما باید بیان کرد که این موضوع سمت دیگری نیز دارد و آن هم حواشی نحوه برگزاری کلاس‌ها است. موضوع اصلی این است که این کلاس‌ها میتواند مفید باشد یا نه؟

کلاس هاس آنلاین و دی وی دی کلاسینو

 عدم مدیریت زمان از مقوله‌های مهم مورد مشاجره است. در کنار این موارد می‌توان به وجود اساتید مطرح و همچنین توانمند در ارائه مطلب اشاره کرد.

مجموعه تام لند

مجموعه تام لند با رویکرد آموزش برابر به وجود امده است. این موسسه تلاش کرده است که همواره ویدئوهایی با کیفیت خوب، چه از نظر محتوایی و چه از نظر فیلم برداری به وجود آورد. از طرفی این شرکت در تمامی مقاطع تحصیلی دارای ویدئوهای منحصر به فرد و مختص خود است.

از نکات جذاب ان وجود حالت تست زنی و ویدئوهایی با مضمون کنکور خواهد بود که فارغ از آموزش هایی که در سال دوازدهم داده می شود، در مورد نحوه تست زنی موضوعی خاص در یک درس، نکات ارزشمندی را بیان می کند.

البته این تنها روی سکه نخواهد بود. در حقیقت این مجموعه در کنار تمام حسن هایی که دارد، چند مشکل در مورد محصولات آن وجود دارد. برخی از سفارش دهندگان از عدم ارسال به موقع این محصولات گلگی دارند. همچنین از نظر پشتیبانی نیز کمی این سایت مشکل داشته و خدمات مشاوره ای با شدت بالا برگزار نخواهد شد.

نوشته

ویژگی های یک آموزشگاه کلاس های آنلاین خوب

همه آموزشگاه‌ها با هر عنوانی باید یک سری مؤلفه را داشته باشند تا بتوان به آنان گفت که در مقایسه با سایر آموزشگاه ها مراکز برگزاری کلاس های آنلاین و حضوری و ضبط شده روی دی وی دی خوبی هستند. اولین مورد در آن بحث موضوع کلاس‌ها خواهد بود. باید فضای آموزشی کافی وجود داشته باشد. مورد بعدی که اهمیت دارد اساتید فعال در آموزشگاه هستند، موضوع مهمی خواهد بود که باید تحقیق شود. البته برخی از اساتید که مطرح هستند، خود به خود گویای همه چیز خواهند بود.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین اساتید ریاضی کنکور

از طرفی دیگر یک موسسه خوب است که مدیر و واحد اداری آن مجموعه خوب باشد. در حقیقت مدیر با تعیین سیاست‌های کلی موسسه قادر است که باعث موفقیت یا شکست یک مجموعه شود. مواردی همچون مادی نبودن و اهمیت به پیشرفت، انضباط و غیره را باید در مجموعه لمس کنید.

نظر سنجی درباره آموزشگاه های کلاس های آنلاین 

در تمامی مواردی که در قسمت بالا بیان شد، نظرات مختلفی وجود دارد و نشان می‌دهد که افراد مختلف نسبت به هر کدام از آموزشگاه‌ها با توجه به نتیجه کسب شده، اعلام رضایت یا عدم رضایت داشته‌اند. البته باید بیان کرد که در این بین مواردی که در قسمت مقایسه کلاس آنلاین و حضوری و کلاس های ضبط شده روی دی وی دی به عنوان آموزشگاه معرفی شد، از بهترین‌ها در حوزه خود هستند.

همواره در قسمت نظرات به دنبال سخنان با دلیل باشید. هر کسی من جمله مشاورین ثبت نام آموزشگاه ها می‌توانند بگویند که فلان مرکز بد یا خوب است. اما بیان دلیل آن هم با تمام جزئیات سخت خواهد بود.

آیا مشاورین آموزشگاه‌ها و این موسسات قابل اعتماد هستند

در مقایسه کلاس آنلاین و حضوری و دی وی دی بهتر است بیان کنیم که همه این گزینه‌های بیان شده و حتی بیان نشده به معنای تایید یا رد نخواهد بود و باید شما خودتان آنان را بررسی دقیق‌تری کنید. البته به طور کلی به مشاوران این آموزشگاه‌ها می‌توان اعتماد کرد.

علت این است که این مجموعه‌ها تلاش می‌کنند تا کیفیت خوبی را از خود ارائه دهند و مشاورین در این بین نقش بسیار کلیدی را اجرا خواهند کرد. در حقیقت می‌توانید با سپردن مسیر درسی به این افراد به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. البته مجموعه خوب را پیدا کنید و سپس از مشاورین آن استفاده کنید.

مشاوره ثبت نام کلاس های حضوری و آنلاین در آموزشگاه های برتر کرج

نقش مشاوره در مورد کاهش لطمات موسسات آموزشی

در حقیقت تمامی مواردی که به عنوان عیب بیان شد، اگر مشاور خوبی مجموعه داشته باشد، قادر است که با بررسی همه موارد به شما کمک کند. مشاور با تغییر برنامه درسی یا حتی معرفی منابع مکمل همه چیز را آسان خواهد کرد.

در حقیقت این مشاورین هستند که همه چیز را به سمت درست بودن سوق خواهند داد و نگرانی بابت به نتیجه رسیدن نخواهید داشت. شما بیش از هر چیز دیگری نیاز به موفقیت دارید و مشاور به عنوان یک وزنه قابل اتکا در این مسیر در خدمتتان است. بهترین گزینه برای موفقیت شما، مشاور خوب خواهد بود و می‌توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

سخن آخر مرکز مشاور کنکور آکو درباره مقایسه کلاس های حضوری و آنلاین و دی وی دی

در حقیقت موضوع مقایسه کلاس آنلاین و حضوری و دی وی دی یک مبحث بسیار وسیع خواهد بود و موافقان و مخالفان آن همواره در سرتاسر کشور در این باره بحث می‌کنند. با توجه به تمام مباحث بیان شده و البته روش مطالعه خودتان بهتر است که انتخاب خود را انجام دهید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

مرکز تخصصی مشاوره کنکور آکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا