خبر

نتایج آزمون داوطلبان شبهه دار کنکور 1400

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: نتایج آزمون داوطلبان شبهه دار کنکور 1400 تعداد ۵۵۹ داوطلب بعد از اتمام بررسی ها از سوی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها تا هفته آینده اعلام می شود.

به گزارش مجله آکو و به نقل از خبرنگار مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است: «بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری مصوب ۶ مهرماه ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی آن مصوب ۸ مرداد ۱۳۸۵ هیات وزیران، آزمون مجدد از متقاضیان دارای شبهه در نتیجه آزمون، حسب مصوبه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری که از لحاظ حقوقی مستقل از سازمان سنجش آموزش کشور است برگزار شده است.

این آزمون در ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شد و نتیجه آزمون مجدد حسب بند د ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور در بازه زمانی مقرر استخراج و جهت بررسی و تصمیم‌گیری، تحویل هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری شده است. تا زمان تایید و تصویب هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری، دبیرخانه هیات بدوی مجاز به اعلام نتایج آزمون مجدد نیست.

هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری در جلسات خود تمامی موارد را در یک فرآیند شبه قضایی یک به یک مورد بررسی قرار داده و بعد از اتمام بررسی‌ها، نتایج کلی را جهت اعلام به متقاضیان شرکت کننده در آزمون، در اختیار دبیرخانه هیات بدوی قرار خواهد داد. لذا دبیرخانه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری تا هفته آینده نتایج آزمون مجدد را به صورت موردی به اطلاع داوطلبان این آزمون خواهد رساند.»

پیش از این دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص رسیدگی به وضعیت داوطلبانی که بعد از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به آنها اعلام شده است آزمون آنها «شبهه» دارد و پاسخنامه آنها مجدد بررسی شده، گفته بود این موضوع بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات آزمون‌های سراسری رسیدگی شده و «شبهه» برای برخی از داوطلبان محرز شده است و از این رو هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون‌ها، رای به برگزاری آزمون مجدد داده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شده بود: برای تعیین مصادیق شبهه در آزمون، به غیر از موارد کنترلی حوزه‌ای، سازمان سنجش و هیات‌های بدوی از گزارش‌های رسمی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی، بررسی‌های فنی، مشابهت‌های پاسخنامه، مقایسه با سوابق قبلی داوطلب چه در کنکور و چه در آموزش متوسطه استفاده می‌شود.

وی اضافه کرده بود: هیات بدوی بر اساس این قانون اگر به نتیجه برسد که آزمون فردی «شبهه» دارد رای به آزمون مجدد در یک یا چند درس می‌دهد. سازمان سنجش آموزش کشور موظف است این رای را اجرا کند. این دسته از افراد بر اساس زمان بندی که برای آنها اعلام شده است امتحان می‌دهند. لزوماً هم مهم نیست که همان درصدی که پیش از این در کنکور زده است دوباره بزند بلکه یک درصد معقولی که هیات بدوی تعیین می‌کند را کسب کند و شبهه برطرف شود، رای به ادامه تحصیل فرد داده می‌شود.

کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ با برگزاری آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب برگزار شد. تعداد مجازین به انتخاب رشته ۱ میلیون و ۸۲ هزار و ۹۰۰ نفر بود و در نهایت حدود ۴۵۵ هزار نفر قبول شدند.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر نتایج آزمون داوطلبان شبهه دار کنکور 1400 سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا