زبان تخصصیکنکور سراسریمشاور من

نحوه برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی و مشاوره کنکور زبان

تماس با ما
1/5 - (2 امتیاز)

فارغ از اینکه به عنوان داوطلب کدام رشته در کنکور سراسری شرکت می‌کنید، قادر هستید که در دو رشته هنر و زبان نیز آزمون بدهید. شاید برخی بپرسند که نحوه برنامه ریزی برای کنکور زبان تخصصی به چه صورتی خواهد بود؟ و یک مشاوره تخصصی کنکور زبان برای شروع درس خواندن چه کمکی میکند و به چه صورت خواهد بود؟

البته برخی دیگر نیز بیان می‌کنند که اصلاً مگر کنکور زبان برنامه ریزی می‌خواهد. حقیقت این است که برخی این آزمون را به عنوان یکی از مشتقات آزمون‌های نظری می‌دانند و برای آن ارزش زیادی قائل نیستند. در ادامه این مطلب را بیشتر باز خواهیم کرد و برای مشاوره تخصصی کنکور زبان در مرکز مشاوره تحصیلی آکو کرج پیشنهادات ویژه ای به شما میدهد.

نحوه برنامه ریزی و مشاوره تخصصی کنکور زبان

اگر قصد دارید که در کنکور به عنوان یک داوطلب مدعی رشته زبان حضور پیدا کنید، باید چند مسئله حیاتی را قبل از برنامه ریزی مجزا سازید. اول از همه آن که باید بدانید در دانشگاه قصد خواندن کدام گرایش را دارید؟ در حقیقت تعیین هدف به برنامه و نحوه مطالعه شما جهت خواهد داد و اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. اگر برای انتخاب رشته تحصیلی تان بعد از قبولی در کنکور زبان مطمئن نیستید ، مشاوره تخصصی کنکور زبان میتواند کمک بزرگی به تصمیم گیری صحیح شما بکند.

دومین مورد پیش از شروع برنامه ریزی برای کنکور زبان تخصصی تعیین موضع است. یعنی این که آیا می‌خواهید از طریق زبان در دانشگاه واقعاً تحصیل کنید یا به عنوان گزینه ثانویه در صورت قبول نشدن در رشته اول به آن نگاه می‌کنید.

این مسئله در روند مطالعاتی و حتی شدت تاثیر مطالعه اثر مستقیم خواهد گذاشت. مورد سوم که اهمیت دارد، بحث میزان علاقه شما به زبان انگلیسی است. در حقیقت برخی امروزه بیان می‌کنند که زبان می‌خوانیم چون بقیه رشته‌ها را قبول نشده‌ایم. این موضوع در بین داوطلبان تجربی بسیار رایج است.

پس باید ابتدا موضع خود را کاملاً مشخص کنید. حالا که طرز تفکر خودتان را نسبت به مسئله زبان می‌دانید، بهتر می‌توانید تصمیم گیری کنید. اصول برنامه ریزی به شرح زیر خواهد بود.

تعیین اطلاعات برای برنامه ریزی کنکور زبان تخصصی

بخش مهمی از کار شما برای برنامه ریزی کنکور زبان تخصصی تعیین اطلاعاتتان خواهد بود. این بخش شامل دو قسمت خواهد شد. بخش اول در رابطه با مفاد آزمونی خواهد بود. در حقیقت باید بدانید که محدوده سوالات از کجا است و از چه کتبی امتحان برگزار می‌شود؟ البته این دو سوال موارد بسیار پیش پا افتاده‌ای است و باید به سمت ریز شدن در هر درس پیش بروید. اهمیت بیشتری که وجود دارد، در مورد بخش دوم است.

قسمت دوم در رابطه با خودتان است. این که تا چه میزانی روی مباحث مطرح شده به عنوان مفاد آزمونی تسلط دارید و اینکه می‌خواهید به کجا برسید. برای اینکه بتوانید شرایط بهتری در زمان کنکور داشته باشید ، یک مشاوره تخصصی کنکور زبان میتواند بسیار کمک کننده باشد. مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان آکو کرج اولین جلسه را رایگان در نظر گرفته است.

منابع و مواد آزمونی کنکور تخصصی زبان

حال که موضوعات و سوالات اصلی در این بخش بیان شد، بهتر است که به آنان پاسخ دهیم. در مورد قسمت اول باید بیان کرد که کنکور زبان از دو بخش عمومی و تخصصی تشکیل شده است. در بخش عمومی 4 درس ادبیات، دین و زندگی، عربی و زبان عمومی وجود دارد. سهم هر درس نیز 25 سوال در کنکور خواهد بود. نکته مثبت اینجا خواهد بود که از نظر مفاد آموزشی هیچ فرقی با رشته‌های نظری نداشته و کارتان کمی ساده‌تر خواهد بود.

مشاوره و برنامه ریزی رایگان کنکور زبان تخصصی در کرج

قسمت سوالات تخصصی کنکور زبان، از 70 سوال تشکیل شده است. در حقیقت بیشتر برنامه ریزی و مشاوره  تخصصی برای کنکور زبان مرتبط با بخش سوالات تخصصی خواهد شد. باید بتوانید به این سوالات پاسخ دهید.

در مورد سوالات عمومی کنکور زبان تقریباً از نظر توزیع سوالات مشابه کنکور های نظری خواهد بود و نگرانی زیادی ندارید. اما در مورد سوالات تخصصی توزیع پرسش‌ها در کنکور 1400 به صورت زیر بوده است.

  • واژگان: 15 سوال
  • گرامر: 10 پرسش
  • کاربرد زبان: 10 سوال
  • ترتیب واژه: 5 پرسش
  • کلوز تست: 15 سوال
  • ریدینگ: 20 سوال

عموماً سوالات ریدینگ در قالب دو متن 10 سواله در آزمون وجود خواهد داشت. با تکنیک‌هایی که برای ریدینگ عادی یاد می‌گیرید، قادر به پاسخ گویی خواهید بود. البته بقیه بخش‌ها نیاز به تلاش بسیار بیشتری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور زبان تخصصی

قسمت دوم مشاوره و برنامه ریزی کنکور تخصصی زبان

برای برنامه ریزی کنکور زبان باید حالا تصمیم بگیرید. شما منابع و اهمیت آن را می‌دانید. پس حالا باید تصمیم بگیرید که خودتان بودجه بندی را برای سال تحصیلی تقسیم بندی کنید یا مشاور این کار را برای شما انجام دهد. برای تصمی گیری درست، ابتدا داشته‌های خود را در یک کفه بگذارید و در کفه دیگر خواسته‌ها و اهدافتان را قرار دهید. به این ترتیب قادر هستید که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. به قول مهندس حاج کرم ، هدف لامبورگینی نباشد و تلاش و برنامه ریزی تان برای کنکور در حد پراید!

زمانبندی برای کنکور زبان 1401

اگر بخواهیم ساده صحبت کنیم، معنی آن این خواهد شد که تا چه حدی می‌توانید وقت بگذارید؟ این زمان خارج از وقتی هست که برای دروس نظری خود می‌گذارید. آیا اصلاً ارزش چنین سرمایه گذاری را دارد؟ در نهایت در مقابل این عنوان باید یک عدد قرار دهید تا بر اساس آن در طول هفته یک برنامه مناسب به وجود آورید. حواستان باشد که این زمان سنجی صرفاً برای دروس تخصصی کنکور زبان خواهد بود.

آموزش برنامه ریزی کنکور زبان و مشاوره تخصصی رایگان کنکور زبان در کرج

شاید بیان کنید که دروس عمومی چه می‌شود؟ باید آن را رها کرد. در حقیقت شما وقتی کنکور ریاضی، تجربی یا انسانی می‌دهید، مجبور به مطالعه این دروس خواهید بود. پس به هیچ وجه کنار نخواهید گذاشت. فقط در هنگام مطالعه این موارد را دوجانبه مطالعه خواهید کرد. البته کسانی که صرفاً برای کنکور زبان قصد دارند، باید همه موارد را به صورت جدی اهمیت دهند که در ادامه توضیح می‌دهیم.

نحوه تقسیم برنامه مطالعاتی کنکور زبان تخصصی

بعد از تعیین زمان، نوبت به تقسیم این بخش در طول هفته خواهد شد. تایم شما هر چقدر که باشد، برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید سه روز در هفته و به مدت 1 ساعت در هر تایم مطالعاتی نسبت به خواندن منابع زبان تخصصی عمل کنید.

البته قرار نیست که همانند دروس عادی این درس‌ها را بخوانید. در حقیقت باید استراتژی خود را تغییر دهید و از منابع کاملاً متفاوتی برای مطالعه بهره ببرید. در مورد اینکه در هر تایم مطالعاتی چه چیزی باید خوانده شود، چند نکته را باید خدمتتان بیان کنیم. اول از همه آنکه بهتر است در مورد هر بخش از قسمت زبان تخصصی به صورت جداگانه مطالعه را انجام دهید.

یعنی این که در طول هفته که سه جلسه حداقل دارید، یک قسمت را به گرامر پیشرفته، قسمت دوم را به لغات بیشتر از حد کتاب و بخش سوم را به ریدینگ اختصاص دهید

شاید در ذهنتان سوال شود که پیشرفته به چه معنا خواهد بود. در حقیقت این به معنای مطالعه فراتر از کتب درسی است. باید پا را یک قدم فراتر بگذارید تا بتوانید به سوالات زبان تخصصی کنکور زبان پاسخ دهید. مشاوره تخصصی کنکور زبان آکو در کرج میتواند برای پیدا کردن منابع مناسب خارج از کتاب مدرسه به شما آموزش کافی را دهد.

مشاوره تخصصی کنکور سراسری

اجرای برنامه تخصصی کنکور زبان

یک قسمت دروس عمومی است و طبق برنامه عدی خود مطالعه می‌کنید. فقط در مورد بخش زبان، حواستان باید باشد که تعداد سوالات حداقل در هر نوبت 20 مورد باشد. همچنین یک زمان اختصاصی خارج از برنامه و در قالب 1 الی 2 بار در هفته برای حل کردن تست های زبان سال های گذشته قرار دهید. در این تایم به حل یک ریدینگ بپردازید. این کار در روز کنکور سرعت عمل و توانایی تست زنی شما را بالا خواهد برد. یک مشاوره کنکور زبان تخصصی میتواند خیالتان را از بابت هه چیز رعایت کند.

در مورد بخش تخصصی حتماً تست زنی به میزان زیاد انجام شود. همچنین به هیچ وجه این مباحث را با یکدیگر تلفیق نکنید و جداگانه بخوانید.

مشاوره کنکور زبان به صورت اختصاصی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در مورد آن صحبت کرد، در مورد داوطلبان اختصاصی این رشته خواهد بود. میدانید که بیشتر داوطلبان کنکور های هنر و زبان در کنار کنکور یکی از رشته های نظری در کنکور زبان تخصصی نیز شرکت میکنند.اما داوطلبان اختصاصی کنکور زباندر هنگام برنامه ریزی کنکور زبان باید چند عامل مختلف را در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: درصد های داوطلبان کنکور تخصصی زبان سالهای گذشته

اول از همه آنکه باید این افراد درس خواندن خود را به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم کنند. بهتر است که ابتدا روی بخش عمومی تمرکز کنند و سپس طبق فرمولی که بیان خواهیم کرد، به قسمت تخصصی نیز بپردازند.

در مورد زبان عمومی باید به طور منظم روزی دو درس را به عنوان محوریت اصلی قرار دهید و در طول روز برای آن وقت بگذارید. بهتر است که این دروس را از مقطع دهم آغاز کنید و در پایان هر کتاب، از خود یک آزمون ساده بگیرید تا کیفیت کارتان مشخص شود. دوره‌های مرور اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

معرفی کنکور زبان و آموزش برنامه ریزی برای کنکور تخصصی زبان

البته زبان عمومی به عنوان یک اصل در هر روز قرار دارد و دو درس ثانویه به صورت چرخشی در بین درس‌های عربی، ادبیات و دینی می‌چرخد. پس از اینکه به سطح متوسط رو به بالا در زبان عمومی رسیدید، زبان اختصاصی را جایگزین آن کنید. حواستان باشد که زبان عمومی را در این مقطع زمانی به صورت دوره ای بخوانید تا مطالب فراموش نشود.

در مورد زبان تخصصی، باید از منابع خوبی بهره ببرید. اساتید یکی از روش‌ها خواهد بود. در کنار آن باید بیان کرد که کتاب کمک آموزشی بسیار کمک کننده است. از بهترین منابع کتاب شهاب اناری از انتشارات مبتکران خواهد بود. به هیچ وجه در بخش تخصصی مباحثی که سوال از آنان طرح خواهد شد را یکسان ندانید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین منابع زبان

بهتر است که یک تایم مطالعاتی مناسب را در برنامه ریزی  زبان تخصصی ، روی گرامر کار کنید و در تایم بعدی در مورد واژگان اقدام کنید و این دو را در یک تایم مطالعاتی به صورت میکس مطالعه نکنید.

نقش مشاوره تخصصی برای قبولی در کنکور زبان

نحوه برنامه ریزی کنکور زبان شاید از دور آسان به نظر برسد، اما اصلاً به این صورت نخواهد بود. در حقیقت رسیدن به تعادل بین دروس رشته اصلی که قصد کنکور دارید با مواردی که می‌خواهید برای کنکور زبان بخوانید، سخت خواهد بود. البته مشاور این کار را به راحتی انجام خواهد داد. همچنین این رشته ظرفیت‌های محدودی در هر زیر شاخه و در هر دانشگاه دارد. از این رو رتبه سه رقمی گاهی نتیجه خوبی در انتظارش نخواهد بود. پس باید به فکر و خواسته خود را روی رتبه دو رقمی و حتی تک رقمی قرار دهید. شاید سخت باشد، اما مشاور قادر به تحقق این موضوع خواهد بود. همچنین او به راحتی می‌تواند سطح شما را ارتقا دهد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

تیم مشاوران آکو در کرجبا تجربه سالیان طولانی در زمینه مشاوره تخصصی کنکور زبان به صورت حضوری و آنلاین در خدمت شما خواهد بود تا بتوانید گام به گام به سمت موفقیت و قبولی در رشته مورد علاقه تان قدم بردارید.

سخن آخر مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان آکو در کرج

نحوه برنامه ریزی کنکور زبان سوالی مهم است که بسیاری به آن اهمیت نمی‌دهند. حتی طی تحقیقات صورت گرفته توسط تیم آکو، مشخص شده که افراد نه تنها برنامه ریزی نمی‌کنند، بلکه برای مشاهده بودجه بندی آزمون و مفاد آن، حدود 1 ماه قبل از کنکور اقدام می‌کنند.

به عنوان مشاوره تخصصی کنکور زبان به شما میگوییم که حواستان باشد که به هیچ وجه سراغ زبان تخصصی نروید، مگر اینکه زبان عمومی را تا حد مطلوبی مطالعه کرده باشید. ریدینگ یکی از مواردی خواهد بود که همانند سکو عمل می‌کند. نحوه متن خوانی و یافتن پاسخ سوالات اهمیت بالایی دارد. این کار نیاز به دانش زبانی بالا نخواهد بود. بلکه یک تکنیک است که باید رعایت کنید.

سرمایه گذاری در کنکور زبان، با توجه به میزان پاسخگویی افراد به متن، بسیار سودمند خواهد بود. آزمون زبان شاید یک آپشن را کنار آزمون‌های اصلی شما باشد، اما اگر قصد شرکت در آن را دارید، با تمام قوا به پیش بروید. برای ارتباط با مشاوره متخصص کنکور آکو در مهرشهر کرج به صورت حضوری در کنارتان هستیم. برای ارتباط آنلاین و یا مشاوره تحصیلی تلفنی با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس: 02633408944

تلفن تماس: 02633405075

مشاوره تخصصی کنکور آکو در اینستاگرام

مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان در کرج کجاست؟

اولین و بهترین مرکز مشاوره کنکور تخصصی زبان مرکز مشاوره تخصصی آکو در مهرشهر کرج است.

چطور برای کنکور زبان برنامه ریزی کنم؟

برای برنامه ریزی کامل و کاربردی کنکور تخصصی زبان اول از همه باید منابع را بشناسید و سپس هر هفته حداقل 4 ساعت برای مطالعه زبان اختصاصی و خارج از کتاب درس بگذارید.

برای قبولی در کنکور زبان چیکار کنم؟

پیش از هرچیز باید هدف خود را برای آینده مشخص کنید. آیا میخواهید فقط بر کنکور زبان سرمایه گذاری کنید؟ یا اینکه کنکور زبان برنامه پشتیبان برای یکی از کنکور های رشته نظری است؟ مشاوره تخصصی کنکور برای تصمیم گیری نقش بزرگی دارد.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین