خبر

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲

چه تغییراتی بر روی آزمون سراسری سال 1402 اعمال می شود؟

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای اعلام داشت دروس عمومی از کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده است، تا سال ۱۴۰۱ کنکور سراسری با ۴ درس عمومی (ادبیات فارسی – عربی – دین و زندگی – زبان انگلیسی) شروع می شد اما بنا به تغییراتی که در آزمون سراسری ۱۴۰۲ اعمال شده است این دروس از آزمون سراسری به طور قطع حذف شده اند، در ادامه این خبر با تیم مشاوره آکو همراه باشید.

نحوه برگزاری کنکور 1402

در عصر روز ۲۲ شهریور در آیین تجلیل از برترین رتبه های کنکور ۱۴۰۱ استان کرمانشاه دکتر زارعی از تغییراتی که بر روی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ اعمال می شود خبر داد، در ادامه با تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۲ اعمال می شود آشنا خواهید شد:

یکی از تغییراتی که بر روی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اعمال می شود حذف دروس عمومی می باشد، داوطلبان توجه داشته باشند دروس عمومی تنها برای آزمون سراسری حذف شده است و دانش آموزان موظف به شرکت در امتحانات نهایی این دروس می باشند.

از دیگر تغییرات کنکور می توان به تاثیر مستقیم ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی بر روی رتبه خبر داد، تا پیش از این سوابق داوطلبان به صورت مثبت بر روی رتبه تاثیر می گذاشت.

یکی دیگر از تغییرات، برگزاری آزمون سراسری دو بار در سال می باشد، یعنی کنکور یکبار در دی ماه و بار دیگر در تیر ماه برگزار خواهد شد و نتایج آن نیز تا ۲ سال برای داوطلبان حفظ  می شود.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا