خبر

ورودی‌های جدید دانشگاه شریف مهر به دانشگاه نمی‌روند

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

ریاست دانشگاه شرف در ابلاغیه‌ای اعلام کرد که ورودی‌های جدید دانشگاه شریف مهر به دانشگاه نمی‌روند و اولویت با دانشجویان قدیمی است.

به گزارش مجله خبری آکو

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ در مهرماه به دانشگاه نخواهند آمد و اولویت با دانشجویان قدیمی است.

محمود فتوحی فیروزآبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد:

هم‌اکنون اغلب دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به‌خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها و دانشگاه به‌صورت حضوری فعالیت دارند.

او افزود: در جلسه وزارت بهداشت تأکید کرده‌ایم که همه دانشگاه‌ها با اندیشیدن تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم به سمتی حرکت کنند. تا از مهرماه شاهد حضور گسترده دانشجویان در دانشگاه باشیم. به‌خصوص اینکه در حال حاضر بعضی دانشجویان به‌ویژه مقاطع کارشناسی ارشد ورودی‌های سال ۹۸ و ۹۹ ممکن است بدون دیدن دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند.

فتوحی تصریح کرد: مطابق تأکیدات انجام شده در جلسه وزارت بهداشت. به این نتیجه دست یافتیم که حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل هستند. حدود ۸۷ هزار استاد و ۱۰۰ هزار فارغ‌التحصیل در کشور داریم. که به این صورت امکان ورودی‌های جدید دانشگاه شریف مهر به دانشگاه نمی‌روند. بنابراین افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها بدون تزریق واکسن میسر نخواهد بود.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: وزارت بهداشت تأکید کرده تا شهریورماه همه استادان کارمندان دانشگاه‌ها واکسینه خواهند شد. چراکه هر دانشجویی از مهرماه به هر تعدادی در دانشگاه حضور داشته باشد باید همه اساتید و کارمندان واکسینه شوند. علاوه‌برآن تا آخر شهریورماه حدود ۵۰۰ هزار دانشجو واکسینه خواهند شد. باید دو وزارت علوم و بهداشت هماهنگی داشته باشند. تا مشخص شود تا چه سطحی از این دانشجویان واکسینه خواهند شد.

او تأکید کرد: پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا دانشجویان کارشناسی و سپس دانشجویان تحصیلات تکمیلی واکسینه شوند. گفتنی است که تا دی‌ماه یک میلیون نفر دانشجو و در آبان و آذر نیز هر ماه یک میلیون دانشجو واکسینه می‌شوند. تا پایان پاییز تمامی جامعه دانشگاهی واکسیناسیون خواهند شد.

فتوحی تصریح کرد:

در مهرماه سال ۱۴۰۰ یعنی در ترم تحصیلی جدید تنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه حضور می‌یابند. اما از بهمن‌ماه یعنی ترم دوم سال تحصیلی جدید تمامی دانشجویان می‌توانند به‌صورت حضوری آموزش ببینند.

فتوحی اضافه کرد: تزریق واکسن برای دانشجویان، استادان و کارکنان در داخل دانشگاه‌ها انجام می‌شود. دانشجویان شهرستانی هم می‌توانند به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: در حال حاضر تاکنون ۶۰ درصد دانشجویان وزارت بهداشت واکسینه شده‌اند. بقیه محصلان جزو ۳ میلیون ۲۰۰ دانشجویی هستند که تا آخر پاییز واکسیناسیون خواهند شد.

او در پایان یادآوری کرد:

پیشنهاد ما این بود تا دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در ابتدا به‌صورت فیزیکی در دانشگاه حاضر شوند. یعنی آغاز حضور فیزیکی دانشجویان از مقطع تحصیلات تکمیلی آغاز شود. بنابراین به‌احتمال بسیار زیاد نمی‌توانیم به پذیرش ورودی‌های ۱۴۰۰ از مهرماه در دانشگاه اقدام کنیم. چراکه تزریق واکسن ابتدا از افرادی آغاز می‌شود که دانشجو خواهند بود.

نمایش بیشتر

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا