خبر

پشت کنکوری ها از کی شروع کنند

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در موضوع پشت کنکوری ها از کی شروع کنند با مجله آکو همراه باشید. کنکور برای دانش‌آموزان بسیار مهم است. دانش‌آموزان بعد از گذراندن سال‌های تحصیلی‌شان در انتظار موفقیت در آزمونی به نام کنکور هستند. برای موفقیت در کنکور باید برنامه‌ریزی کرد. اگر شما هم حداقل یک‌بار تجربه کنکور سراسری را دارید احتمالاً به نقاط ضعف خود آگاه هستید و می‌خواهید این بار با قدرت و یک برنامه مشخص به پیشواز کنکور بروید. با توجه به این توضیحات، پشت کنکوری ها از کی باید شروع کنند؟

یک تصمیم جدی بگیرید

پشت کنکوری ها از کی شروع کنند! واقعیت این است که برای موفقیت در کنکور ابتدا باید یک تصمیم جدی بگیرید. اینکه هدف شما چیست و چرا می‌خواهید دوباره آزمون بدهید. سپس باید تصمیم بگیرید که آیا به‌صورت خودخوان ادامه می‌دهید یا با شرکت در آزمون‌های آزمایشی موسسات معتبر پیش می‌روید. مواردی نظیر خرید کتاب و برنامه ریزی را نیز باید در نظر بگیرید. زمان شروع همان روزی است که دوباره تصمیم گرفته‌اید که کنکور دهید. حالا راند دوم آغاز شده است و چرایی کنکور دادن‌تان مشخص است در ادامه همراه ما باشید تا چگونگی درس خواندن برای کنکور را بیشتر بررسی کنیم.

اگر برای بار دوم می‌خواهید در کنکور شرکت کنید، باید تا حدی با کنکور آشنایی داشته باشید. سوالات کنکور اغلب طبق بودجه‌بندی خاصی مطرح می‌شوند.

  • اولین قدم بررسی بودجه‌بندی سوالات کنکور سال‌های پیش است. باید بدانید از هر بخش کتاب چه تعداد سوالاتی مطرح می‌شود.
  • دومین قدم شناسایی نقاط ضعف و قوت است. باید بدانید که برای چه دروسی نیاز به آموزش بیشتر دارید. در کدام درس قوی هستید و سبک خواندن شما چه ایرادات و اشکالاتی دارد. برای این کار ممکن است به یک مشاور تحصیلی مجرب نیاز داشته باشید.
  • سومین قدم خرید کتاب مناسب با سطح شماست. که در این مورد و موارد دیگر می توانید از مشاور تحصیلی خود کمک بگیرید تا دیگر زمام را از دست ندهید.

سبک مطالعاتی

پشت کنکوری ها از کی شروع کنند! دانش‌آموزان پشت کنکوری با کتاب‌های متوسطه و سوالات کنکور آشنایی دارند. اما در خصوص روش خواندن خود باید یک بازبینی داشته باشند. اگر دانش‌آموزی در درسی مشکل دارد باید هر چه سریع‌تر با دوره، کتاب کمک درسی یا دی وی دی مشکل خود را رفع کند. کتاب‌های پیش نیاز را اولویت قرار دهید. استفاده از کتاب کمک آموزشی استاندارد و معتبر می‌تواند در درک مفاهیم به شما کمک کند. کتاب و منابعی که استفاده می‌کنید باید مطابق با سطح و توانایی‌های شما باشد.

بعد از اینکه کتاب درسی را با استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی فرا گرفتید باید میزان یادگیری خود را با سوالات کنکور و تالیفی بسنجید. به همین دلیل ضروری است که برای هر درس از کتاب تستی معتبری استفاده کنید.

از تجربیات پشت کنکوری ها بهره بگیرید

سعی کنید با دانش‌آموزان پشت کنکوری دیگر ارتباط بگیرید. دانش‌آموزانی پشت کنکوری نسبت به موفقیت در آزمون سراسری حساس‌تر هستند و نمی‌خواهند فرصت را از دست بدهند. چراکه تمام تمرکز خود را برای قبولی در کنکور آتی خواهند گذاشت. حتما بررسی کنید که آیا توصیه‌های آن ها با سبک و سیاق شما همسو هست یا نه. در ادامه باید تصمیم بگیرید با تجربیاتی که به دست می‌آورید چه کنید. می‌توانید روش‌ها و تکنیک‌هایی که فکر می‌کنید با سبک شما هم راستا هستند را به مدت محدودی تست کنید. سپس اگر خروجی مثمر ثمری گرفتید آن را ادامه دهید تا بهره‌وری خود را بالا ببرید.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر پشت کنکوری ها از کی شروع کنند سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا