تیزهوشان

بهترین کلاس هوش تیزهوشان در کرج کجاست؟

کلاس هوش نهم و ششم تیزهوشان

تماس با ما تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

دانش آموزان علاقمند به قبولی در آزمون های تیزهوشان باید هم از نظر دررسی در سطح متوسط رو به بالا قرار داشته باشند و هم از نظر استعداد تحلیل که مباحث مربوط به هوش و استعداد ها و ضریب هوشی دانش آموزان می شود، تمرین کافی را داشته باشند. خب از اسم مدارس پرورش استعداد های درخشان مشخص است که دانش آموزان باید ویژگی خاصی داشته باشند تا بتوانند در این مدارس اقدام به تحصیل کنند. معمولا در شهرهای بزرگ حداقل 3 یا چهار شعبه از مدارس سمپاد در سطح شهر قرار دارد که دانش آموزان باتوجه به نتیجه نهایی آزمون میتوانند در یکی از این مدارس ثبت نام کنند.

هوش یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین عوامل در قبولی آزمون تیزهوشان است به همین دلیل دانش آموزان در کلاس هوش تیزهوشان شرکت میکنند. کلاس هوش نهم تیزهوشان و کلاس هوش ششم تیزهوشان و به طور کلی کلاس های آمادگی تیزهوشان به صورت تخصصی برای هر پایه در آموزشگاه تقویتی و کنکور پرسا برگزار میشود. برای برقراری ارتباط با کارشناسان ما همین حالا 02633408944 را شماره گیری نمایید.

کلاس تیزهوشان نهم و ششم در کرج

انواع هوش در کلاس هوش تیزهوشان

در کلاس هوش تیزهوشان بیشتر مباحثی تدریس میشود که مربوط به هوش طبیعی  یا کلی است. البته در کلاس هوش نهم تیزهوشان بسیاری از مباحث نیز مربوط به هوش های تجربی یا چندگانه میشود. هوش منطقی و ریاضی نیز در کلاس های هوش ششم تیزهوشان به صورت ویژه باید در برنامه کار قرار بگیرد. درباره انواع هوش و نحوه تاثیر کلاس هوش و استعداد در قبولی آزمون ورودی تیزهوشان در ادامه بیشتر صحبت میکنیم.

هوش طبیعی یا همان General intelligence بخشی از هوش انسان است که تحت تاثیر آموزش و یادگیری و ژنتیک است و میشود به کمک آموزش و تمرین های موثر پرورش پیدا کند. به صورت کلی قبولی در آزمون تیزهوشان نیاز به هوش بالا دارد که برای آماده کردن ذهن دانش آموزان در این برهه زمانی میتوانید از کلاس های هوش تیزهوشان استفاده نمایید. کلاس هوش و استعداد یکی از مهمترین فاکتور های کلاس آمادگی تیزهوشان است.

هوش چندگانه (Multiple intelligences) در کلاس تیزهوشان :هوش چندگانه هوشی را بیان می کند که ارتباط چند بخش مختلف ذهن و ارتباط گیری انواع هوش های موجود برای به نتیجه رسیدن و داشتن بهترین عملکرد مورد استفاده است. بالا بودن هوش چندگانه یکی از مهمترین نکاتی است که برای قبولی در آزمون های تیزهوشان وجود دارد. بالا بودن هوش چندگانه به شما کمک میکند در آزمون بین مطالب خوانده شده و سوالات مطرح شده ارتباط برقرار کنید، بتوانید راه حل درست را تشخیص دهید و در زمان معقول پاسخ را پیدا کنید. هوش چندگانه برای کسب رتبه بالا در کنکور سراسری نیز بسیار موثر است!

هوش تحلیلی در کلاس هوش تیزهوشان: این هوش در حوزه ی استدلال و منطق انتزاعی را در بر می گیرد . کسایی که با سرعت بالا مطلبی را می خوانند و به سرعت تجزیه و تحلیل می کنند و در سخن گفتن هم از دایره لغات بیشتر و دقیق تر استفاده می کنند، هوش تحلیلی بالاتری دارند. هوش تحلیلی برای قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اهمیت چندانی ندارد و هوش تحلیل و ریاضی و هوش طبیعی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

هوش عملی و تجربی: هوش عملی یعنی استفاده از هوش برای به کار گرفتن و انجام دادن کارهای روزمره به عبارتی دیگر همان عقل و تفکرات انسان می باشد. و هوش تجربی هوشی است که شخص در مواجهه با مشکلات و مسائل جدید و مواردی که در گذشته تجربه حل و فصل آن را نداشته است با توجه به تجربیات و در کنار هم قرار دادن مسائل به حل مسئله بپردازد. این نوع هوش در زندگی روزمره انسانها تاثیر بسزایی دارد.

هوش منظق ینوعی از هوش تجربی است به تصمیم گیری صحیح و منطقی براساس واقعیت های موجود و نه براساس امیال و آرزوها و خواسته ها و ایده آل ها گفته می شود. این نوع هوش نیز در زندگی روزمره موثر است اما برای آمادگی آزمون تیزهوشان و کلاس تیزهوشان اهمیت چندانی نخواهد داشت.

 کلاس هوش و استعداد تیزهوشان

هوش مکانیکی : هوش استفاده از ابزارها و بکار گیری آنها است که در بسیاری از انسانها به صورت ذاتی وجود دارد. در پسران این هوش عملکرد بهتری نسبت به دختران دارد و به همین دلیل است که پسران در رشته های پر درآمد فنی و حتی رانندگی موفق تر عمل میکنند.

کلاس هوش و استعداد تحصیلی در کرج

هوش کلامی یا زبانی به هوشی گفته می شود به هوشی گفته می شود فرد توانایی سخنوری و استفاده از کلمات برای صحبت کردن و برقرای ارتباط را دارد . این اشخاص بیشتر در شغل هایی مانند شاعر، روزنامه نگار، نویسنده، معلم، وکیل، سیاستمدار، مترجم و مجربی برنامه های تلویزیونی موفق خواهند شد. دانش آموزانی با هوش کلامی بالا بهتر است در انتخاب رشته نهم به دهم، رشته انسانی را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب کنند.

هوش منطق ریاضی (Logical / Mathematical) نوعی از هوش است که در دانشمندان، حسابداران و فیزیکدانان که بیشتر از همه با اعداد سر و کار دارند قابل مشاهده است. تقویت هوش منطقی ریاضی برای دانش آموزانی که به دنبال قبولی در رشته ریاضی و فیزیک در آزمون تیزهوشان هستند اهمیت دارد. پس اگر کلاس تیزهوشان نهم را ثبت نام میکنید، درباره کلاس های ریاضی این مجموعه تحقیق کنید.

 افرادی که دارای این هوش هستند بیشتر در شغل هایی مانند دانشمند، مهندس، برنامه نویس کامپیوتر، پژوهشگر، حسابدار، ریاضی‌دان فعالیت دارند و رشته ریاضی مناسب آنهاست. افراد دارای هوش ریاضی بالا در ارتباط برقرار کردن اشکال فضایی و اعداد و محاسبات علاقه زیادی دارند و ذهنشان آماده ی پذیرش محاسبات است .

در پکیج های کلاس آمادگی تیزهوشان مجموعه پرسا، علاوه بر کلاس هوش و استعداد و کلاس های درس به درس ریاضی و ادبیات و علوم، مشاوره تحصیلی برای برنامه ریزی تخصصی مطالعه تخصصی دانش آموزان برگزار میشود.

هوش دیداری – فضایی (Visual / Spatial) : به توانایی درک اطلاعات و آمار فضایی و دیداری و ساخت تصویرهای ذهنی بدون هیچ گونه محرک آماده و پیش ساخته ای و فرض اجسام در دو و سه بعد با جزئیات هوش دیداری فضایی گویند. شغل های مناسب افرادی که در این هوش ضریب بالاتری دارند عبارت است از  دریانورد، مجسمه‌سازی، هنرمند تجسمی، مخترع، کاشف، معمار، طراح داخلی، مکانیک، مهندسی ساخت و تولید و … است. البته به نظر میرسد این نوع از هوش برای همه مشاغل کم و بیش لازم است و برای پیش بینی موانع و خطرهای مسیر موفقیت ضروری طلقی میشود.

کلاس هوش تیزهوشان به تقویت و آمادگی ذهنی دانش آموزان برای سوالات هوش دیداری در آزمون تیزهوشان نیز میپردازد. مثلا اشکال هندسی که شرایط متحرک دارند و داوطلب باید موقعیت بعدی جسم را حدس بزند و تمرین های کاربردی به هوش دیداری فضایی دانش آموزان برای پاسخ به این سوالات کمک میکند. درباره شرایط مدارس تیزهوشان بعد از قبولی در آزمون بخوانید.

کلاس هوش ششم

آزمون تیزهوشان در پایه ششم به صورت تلفیقی از دو دفترچه می باشد. دفترچه اول شامل 60 سوال چهارگزینه ای می باشد و زمان پاسخگویی به آن 75 دقیقه می باشد . دفترچه اول آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مربوط به سوالات استعداد تحصیلی می باشد . در کلاس هوش ششم تیزهوشان باید برای پاسخگویی به سوالات این دفترچه آماده شوید و سرعت عمل و آمادگی شما برای رویا وریی با سوالات این بخش افزایش یابد .

دفترچه ی دوم شامل 60 سوال می باشد که زمان پاسخ گویی به آن 25 دقیقه می باشد . سوالات این دفترچه در مورد استعداد تحصیلی می باشد. پس شرکت در کلاس هوش و استعداد تحصیلی برای ششم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دروسی مثل ریاضی و علوم  و … در این آزمون اهمیتی ندارد.

کلاس تیزهوشان ششم

کلاس آمادگی تیزهوشان نهم

منابع آزمون تیزهوشان در پایه نهم به دهم به صورت ترکیبی است و سوالات به دو دسته تقسیم می شوند . این دو دسته سوالات استعداد تحصیلی و سوالات استعداد تحلیلی می باشند که داوطلب میبایست برای آن آماده باشد و  50 دقیقه زمان آزمون را برای پاسخگویی به 50 سوال مربوط به استعداد تحلیلی اختصاص دهد و برای برای پاسخگویی به این 50 سوال 50 دقیقه وقت اختصاص دارد . علاوه بر سوالات هوش و استعداد تحصیلی ، سوالات اختصاصی نیز از کتاب درسی پایه های هشتم و نهم دوره اول متوسطه طرح می شوند که 70 دقیقه برای پاسخگویی به 50 سوال از مباحث تحصیلی مطرح شده است.  منابع درسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به شرح زیر ست.

  • ریاضیات 10 سوال دارد. ضریب درس ریاضی برای قبولی در رشته ریاضی فیزیک 4 و برای رشته های علوم تجربی و علوم انسانی 2 است. ضریب سمپاد مهارتی این درس برای قبولی در آزمون تیزهوشان 3 است.
  • علوم تجربی 10 سوال دارد و ضریب درس علوم تجربی برای رشته ی ریاضی فیزیک 2، برای رشته ی علوم تجربی 4 و برای رشته ی علوم انسانی 2 است. ضریب سمپاد مهارتی درس علوم 3 است.
  • قرآن و پیام های آسمانی 10 سوال در آزمون قبولی تیزهوشان نهم به دهم دارد و ضریب آن هم برای همه رشته ها و سمپاد مهارتی 1 است.
  • درس مطالعات اجتماعی 10 سوال دارد و مثل درس پیام های آسمانی در همه رشته ها ضریب 1 دارد.
  • درس زبان و ادبیان فارسی 10 سوال دارد و ضریب تاثیر ادبیات تیزهوشان برای انتخاب رشته ریاضی و تجربی 2 و در رشته انسانی ضریب 4 دارد.ضریب سمپاد مهارتی این درس 2 است.

در مقطع متوسطه دوم، در مدارس سمپاد، کلاس های تقویتی کنکور برای دانش آموزان برگزار میشود و البته هزینه کلاس های کنکور تیزهوشان نیز به نسبت برای خانواده های سطح پایین میتواند بالا باشد. پس پیش از شرکت در آزمون های تیزهوشان بهتر است درباره شرایط مدارس تیزهوشان اطلاعات کافی داشته باشید.

کلاس آمادگی تیزهوشان نهم

کلاس هوش و استعداد در آموزشگاه پرسا

کلاس هوش و استعداد برای علاقه مندان به قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان ضروری است. از آنجا که آموزشگاه کنکور و تقویتی پرسا به عنوان بهترین آموزشگاه کنکور در کرج، به اولین بودن در ارائه خدمات اعتقاد قلبی دارد و در این راستا تلاش میکند. به همین جهت کلاس هوش تیزهوشان را برای دانش آموزان پایه نهم و ششم برگزار میکنیم و اطلاعات کامل را در پیج اینستاگرام آموزشگاه کنکور آکو برای شما عزیزان قرار داده ایم.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا