خبر

کنکور سراسری 1403 هوشمند می شود

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مجله خبری آکو از خبر کنکور سراسری 1403 هوشمند می شود می گوید. دکتر پورعباس گفت: همه آزمون‌های سراسری از جمله کنکور تا سه سال آینده به صورت هوشمند و الکترونیکی برگزار می‌شود. معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سازمان سنجش در مسیر توسعه آزمون‌های مدرن در حال برنامه ریزی است تا همه آزمون‌ها از جمله کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی و هوشمند برگزار شود. وی افزود: داوطلبان کنکور از سال ۱۴۰۳ به بعد دیگر از کاغذ و سیستم‌های کاغذی استفاده نخواهند کرد.

بر اساس سیستم هوشمندی که طراحی شده و اکنون در آزمون‌های زبان در حال اجرا است داوطلبان پشت دستگاه‌هایی که در مراکز جامع آزمون تعبیه می‌شود آزمون خود را برگزار خواهند کرد و بلافاصله نیز نتایج آزمون اعلام می‌شود.

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور کنکور سال ۱۴۰۱ تغیرات شکلی زیادی دارد از جمله اینکه

  • برای آرامش داوطلبان و افزایش امنیت آزمون تعداد سوالات تغییر کرده است.
  • دفترچه‌های آزمون و پاسخ نامه‌ها از یک و دو دفترچه به تعداد بیشتری افزایش یافته است تا داوطلبان بتوانند با آرامش بیشتری زمان آزمون را تقسیم کنند و یک مرتبه با حجم وسیعی از سوالات مواجه نشوند.

نام نویسی آزمون سراسری از دهم بهمن تا ۲۰ بهمن انجام شد و بیش از یک ملیون و ۴۰۰ هزار نفر در کنکور سال ۱۴۰۱ ثبت نام کردند.

سازمان سنجش اعلام کرد: سامانه ثبت نام کنکور سراسری از اول اسفند تا ۴ اسفند برای جاماندگان یا کسانی که سوابق تحصیلی خود را ارائه نداده اند باز خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی کرد: تعداد افرادی که در کنکور سال ۱۴۰۱ با هم رقابت خواهند کرد به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ روز‌های ۸ تا ۱۱ تیر ماه برگزار می‌شود.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر کنکور سراسری 1403 هوشمند می شود سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا