دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234
مشاور من

یک هفته مانده به کنکور چکار کنم

موفقیت در کنکور هفته آخر

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

سلام به رفقای جان ، امیدوارم حال تک تکتون خیلی خوب باشه یه خسته نباشید. یک هفته مانده به کنکور و جانانه بهتون میگم بابت تمام زحماتی که تو این 12 سال تحصیلی کشیدید تنها 7 روز باقی مانده تا برگزاری کنکور. همان غول مرحله ی آخر، خب خیلی ها تو این روزای باقی مانده استرس دارید و خیلی های دیگر هم با خیال راحت و هیجان زیاد منتظر روز موعد هستند و حتی عده ای هم وجود دارند که در بی خیال ترین حالت ممکن روزاشونو سپری میکنند و یه گوشه لم دادند و پاهاشون روی هم انداختند.اما سوال اصلی اینجاست که برای موفقیت باید هفته آخر قبل از کنکور را چکار کنیم؟ با وبسایت تخصصی مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو در کرج همراه باشید.

ولی با توجه به زمانی که تا به امروز هر داوطلبی داشته است مسلما اکثریت از استراتژی های مخصوص خود استفاده کردند. عده ای نتیجه گرفتند و عده ای دیگر هم خیر! در هر صورت اگر دنبال موفقیت میگردید باید بدونید هفته آخر قبل از کنکور وقت مطالعه جدید نیست. باید فقط خلاصه نویسی هارو به صورت تورق مطالعه کرد. در ادامه با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو در کرج همراه باشید تا باهم تکرار کنیم یک هفته مانده به کنکور چکار کنیم.

مشاوره تخصصی کنکور برای موفقیت در هفته آخر کنکور

یک هفته مانده به کنکور برای داوطلبان

هر داوطلب تا به امروز هر طوری که دوست داشته و توی هر شرایطی که بوده مطالعه خود را داشته چه کم چه زیاد اما این 7 روز فرصت بیرون رفتن و خوش گذرونی نیست. درسته همه چیز را نباید فدای یک چیز کرد اما گاهی لازمه  برای رسیدن به خواسته ای که ارزش بیشتری از بین تمام خواسته ها دارد ، بی وقفه تلاش کنیم .

منظور از بی وقفه تلاش کردن این نیست که 7روزی را که هر روزش 24 ساعته را بی وقفه مطالعه کنیم و منتظر یه اتفاق خارق العاده باشیم. نیازه که هر داوطلب چه نظام جدید چه نظام قدیم در محیطی آرام و به دور از حواشی،حرف های دیگران،سروصدا قرارداشته باشد.ساعت خواب داوطلبان یک هفته مانده به کنکور باید تنظیم باشد زیرا این دوران تایم شب زنده داری نیست. همینطور باید تغذیه مناسب باشد تا مغز بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

باید ها و نباید های هفته آخر کنکور برای موفقیت

  • داشتن اعتماد به نفس بالا : اعتماد به نفس بالا کمک می کند تا این باور در ذهن شما پرورش پیدا کند که شما میتوانید،و این سبب جلوگیری از خیلی از نا امیدی ها می شود.
  • داشتن تمرکز: داشتن تمرکز باعث میشود از افکار پوچ و بیهوده فاصله بگیرید و نزارید اون افکار بهتون غلبه کند زیرا این افکار بیهوده باعث میشود توان سازماندهی داده های این چند سال اخیر را نداشته باشید.
  • خواب منظم: باعث میشود سیستم های عصبی مغز استراحت کافی خود را داشته باشند تا بتوانند تامین کننده ی سلامت روح و جسم باشند.
  • حفظ آرامش: ارامش و دوری از اضطراب در هفته آخر کنکور میتواند موفقیت را به شما نزدیک تر کنکد.
  • تغذیه ی مناسب علاوه بر تغدیه ورزش هم خیلی در آرامش روح و آمادگی جسمی برای کنکور تاثیر دارد که باعث کاهش خوابالودگی ، تقویت حافظه ، کاهش خستگی میشود
  • مرور تمامی مطالب: باید از خلاصه نویسی های موجود استفاده کافی را کرد و مطالعه تورق مانند باید انجام داده شود و  فقط آزمون های آزمایشی دوره های اخیر را باید کامل تحلیل کند برای تورق سریع نباید اجازه بدهیم که زمان طولانی از ما گرفته شود زیرا نیاز داریم فقط مطالب یه نگاه کوچک بندازیم نباید مثل وقتایی که مطالعه را تازه شروع میکنیم حساسیت و وسواس نشون بدیم.
  • مشاوره تخصصی کنکور: مشاوره تخصصی کنکور میتواند اضطراب شما را به مراتب کمتر کند. برای تماس با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو کرج کلیک کنید.

هفته آخر کنکور چکار کنیم

يکي از راهکار های بسیار مهم که باید تمامی داوطلبان کنکور سراسری به آن عمل کنند و بهش دقت کنند اینه که بخشي از برنامه مطالعاتي تخصص بدهند به  مرور و دوره است. توصیه میشود هر شب( کلمات فارسی و عربی و زبان حتما باید به صورت روزنامه وار دوره شود، آیه های کلیدی درس دینی حتما باید مجدد مورد مطالعه قرار بگیرند ، به تست زدن مکرر در حیطه قرابت معنایی و کلوز تست توجه ویژه شود) خیلی از ماها مخصوصا کنکوری های سال پیش از اهمیت بالای دوران جمع بندي در سال کنکور اطلاع داریم ؛ و میدانیم از مراحل بسیار مهم و ضروری و سرنوشت ساز می باشد. و برای داشتن یه جمع بندی حرفه ای و بی نقص از یه مشاورکاربلد باید کمک بگیریم.

مشاوری که در طول سال کمک میکند با برنامه های روزانه یا هفتگی تمام مباحث را حداقل دو بار تماما مرور و دوره کرده چه بسا این به توانایی خود دانش آموز هم بستگی دارد.

هفته آخر کنکور چکار کنیم ؟ مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو در کرج

تست زنی در هفته آخر کنکور

موقع تست زدن نیاز است یه کرنومتر حتما کنارمان باشد و تست هارو زماندار با سرعت عمل بالا بزنیم، الویت با تست های است که قبلا اشتباه زده شده یا نیاز به تمرین و مطالعه بیشتر داشته تا درست زده شود و در آخر نوبت به تست هایی میرسد که قدم اول درست زده شده.

این راهکار باعث میشود در اون شرایطی که تمامی داوطلبان بهت زده اند تست های بسیار شبیه به قبل جلوی چشم شان نمایان شود زیرا همین تست زدن باعث میشود ترس و هراسی که در روز کنکور ممکن است سراغ داوطلب بیاید از بین برود و خیلی خوب میشود اگر یک تست ها به صورت جامع شبیه به کنکور های آزمایشی باشد و دو اینکه بهتر از همه ی اینها این است که تست ها در بازه ی زمان طولانی زده شود تا شرایط دقیقا همانند روز کنکور مهیا شود.

بیشتر بخوانید: شرکت در همایش های نکته و تست هفته آخر کنکور

استراحت یک هفته مانده به کنکور

یک هفته مانده به کنکور چکار کنیم؟ منطقی به نظر می رسد دیر دور باقی مانده به کنکور مخصوصا شب قبل کنکور هیچ مطالعه ای نداشتیه باشیم زیرا مطالعه مکرر باعث فراری اطلاعات از مغزمان میشود پس عقلانی ترین تصمیم این است که دو روز آخر را به استراحت و رفتن به پیک نیک اختصاص دهیم. همچنان اگر روز قبل آزمون سراسری به محیطی که قراره آزمون بدیم یه سری بزنیم تا میزان ترافیک ، شلوغی و دوری راه بسنجیم که روز کنکور مشکلی پیش نیاد خیلی موثر خواهد بود.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو کرج میگوید هفته آخر را چکار کنیم

سعی کنید صبح تا قبل ظهر مشروط بر داشتن استرس به طور سطحی به مطالعه ای داشته باشید. اما دیگر هنگام ظهر مطالعه را کاملا متوقف کرده و کمی به حال و احوال خود برسید. موزیک بگذارید (موزیک های شاد و آرامش بخش)، یوگا کنید(یوگا به آرامش وجودی شما خیلی کمک میکند باعث میشود چند دقیقه ای از اون حال و هوای پر اضطراب دور باشید بدون هیچ فکر و خیالی، با کسایی که حالتون خوب میکنه صحبتی داشته باشید.

به عنوان مشاور متخصص کنکور میگوییم موقع شام غذا مفید حتما باید میل کرد. یه غذای قوی ولی سبک که راحت بتوانید بخوابید. حتما باید تمام وسایل مورد نیاز (مخصوصا کارت ورود به جلسه ، ساعت مچی یا کونرمتر، مداد نرم و پاک کن و تراش) را آماده کرده و ساعت را برای بیداری خود تنظیم کنید و شب را زود بخوابید تا روز آزمون خیلی شاداب و پر انرزی دیده شوید.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی کنکور 

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین