دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234

تست ادبیات دوازدهم درس 9

به این نوشته امتیاز دهید

تست ادبیات دوازدهم درس 9 برای دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی و انسانی میباشد. شما میتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید و همچنین بفهمید چقدر روی درس مسلط هستید همچنین شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره اکو در ارتباط باشد و سوالات و تست های دیگری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست ادبیات دوازدهم درس 9

تست ادبیات دوازدهم درس 9 علاوه بر این که در کنکور به شما کمک میکند به شما برای آمادگی در کنکور هم کمک میکند. همچنین این تست ها دارای پاسخنامه کلیدی و تشریحی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ادبیات دوازدهم درس 9 جواب های خود را با پاسخنامه کلیدی چک کنید همچنین میتوانید ایرادات خود را با خوانش پاسخنامه تشریحی برطرف کنید.

برای دریافت لینک تست ادبیات دوازدهم درس 9 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

ادبیات دوازدهم درس 9

در این بخش در مورد انواع وابسته های وابسته

 • صفتِ صفت:((اسم + ــِـ + صفت + ـِـ + صفت)) برخی از صفت‌ها، صفت‌های همراه خود را بیشتر معرّفی می‌کنند و دربارهٔ ویژگی‌های آنها توضیح می‌دهند؛ این صفت با صفت همراه خود، یک جا وابستهٔ هسته می‌شود. مانند:پیراهنِ (هسته) آبیِ (صفت)  روشن (صفت)
 • قید صفت: کلمه‌ای است که دربارهٔ اندازه و درجهٔ صفت پس از خود توضیح می‌دهد؛ مانند: دوستِ (هسته) بسیار (قید)  مهربان (صفت)
 • گروه‌‌های اسمی: آن (صفت اشاره) شب (هسته)                     روی (هسته) بام (مضاف‌الیه) خانه (مضاف‌الیه مضاف‌الیه)
 • درک و دریافت درس: ۱- نویسنده در این متن، از زبان طنز بهره گرفته است؛ دو نمونه از آن را در متن بیابید. ۱- پدرم مرد مهمّی نبود؛ اشتباهاً تبعید شد. مادرم هم زن مهمّی نبود؛ او هم اشتباهاً تبعید شد. دار و ندار ما هم اشتباهاً به دست حضرات دولتی و ملّتی به یغما رفت. ۲- بیچاره خبر نداشت که بانک از آن همه اسکناس فقط هزینهٔ هفته‌ای از ماهم را می‌داد و بقیهٔ مخارج را از همان گوسفندانی فراهم می‌کردم که در دو قدمی او می‌چریدند.
 • با توجّه به جملهٔ: «نامهٔ برادر با من همان کرد که شعر و چنگ رودکی با امیر سامانی!» الف) چرا نویسنده با خواندن نامهٔ برادر خود، داستان تاریخی امیر سامانی را به یاد می‌آورد؟ زیرا همانگونه که شعر و چنگ رودکی سبب حرکت امیر سامانی از هرات به وطن اصلی خود، یعنی بخارا شد، نامهٔ برادر نیز باعث شد که نویسنده ترقی در تهران را رها کرده و به وطن اصلی خود یعنی عشیره و قبیلهٔ خود بازگردد.

ب) اشاره به شعر و چنگ رودکی، بیانگر کدام ویژگی «شعر» است؟ تلمیح

بودجه بندی ادبیات دوازدهم درس 9 به صورت زیر میباشد.

 • لغات: دارای 3 سوال
 • زبان فارسی: دارای 5 سوال
 • تاریخ ادبیات: دارای 1 سوال
 • قرابت معنایی: دارای 9 سوال
 • آرایه های ادبی: دارای 4 سوال
 • املا: دارای 3 سوال میباشد.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم اینجا کنار شماست تا به شما کمک کند در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید و بتوانید از پس درس ها به بهترین شکل ممکن بر بیایید. تیم مشاوره تحصیلی اکو با برنامه هایی که به شما میدهد باعث میشوند تا شما بتوانید با گام های مثبت به سمت کنکور موفقیت های لازم را بدست آورید.

تحلیل ادبیات کنکور ۱۴۰۰ تجربی از لحاظ آماری
طرح های مشاوره ا ی آنلاین
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
ادبیات درس 9
پایه :
دوازدهم
رشته:
ریاضی و تجربی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
140
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی
تلگرام
فیسبوک
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین

حذفیات امتحانات نهایی 1403 مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد