تست اقتصاد دولت و اقتصاد

به این نوشته امتیاز دهید

تست اقتصاد دولت و اقتصادبرای دانش آموزان رشته انسانی سال دهم میباشد. شما میتوانید با حل تست ها خود را به چالش بکشید و بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم اکو جزوات و تست های بیشتری را در اختیار خود داشته باشید. تیم مشاوره مهندس حاج کرم در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام خود پادکست های انگیزشی و هر مطالبی مربوط به کنکور را در اختیار دانش آموزان قرار میدهند.

دانلود تست اقتصاد دولت و اقتصاد

تست اقتصاد و دولت اقتصاد دارای پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ها جواب های خود را با پاسخنامه کلیدی چک کنید همچنین شما میتوانید اگر در سوالی ایراد داشتید با مراجعه کردن به پاسخنامه تشریحی میتوانید ایرادات خود را برطرف کنید. تست اقتصاد دولت و اقتصاد دارای 150 سوال میباشد و این تست ها علاوه بر این که به شما در اکتحان نهایی کمک میکند باعث میشود تا برای کنکور هم گام مثبت بردارید.

برای دریافت لینک تست اقتصاد دولت اقتصاد به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

اقتصاد دولت

در این بخش توضیحاتی مربوط به اقتصاد دولت میگوییم .

  • نقش دولت ها در گذشته: 1. دولت ها در گذشته وظایف محدود و نسبتا مشخصی داشتند که شامل حفظ نظم جامعه و مقابله با تجاوز دشمنان داخلی و خارجی بود 2.با گذشت زمان، دولت به محدوده اقتصاد جامعه نیز نفوذ کردند و روابط مالی خود را با شهروندان گسترش دادند.
  • روابط اقتصادی دولت و مردم: 1.اخذ مالیات و خراج از مردم 2.هزینه کردن این مالیات ها
  • نقش دولت ها در جهان امروز: امروزه دولت ها در عرصه اقتصاد ، فعالیت بسیار گسترده ای دارند و حضورشان را در اقتصاد جامعه نمی توان نادیده گرفت.
  • اهداف اقتصادی دولت: 1- اشتغال کامل:  به وضعیتی گفته می شود که در آن همه عوامل تولید ، امکان شرکت در فرایند تولید را دارند و هیچ نهادی ناخواسته ، بلااستفاده یا غیرمولد نمانده باشد. 2-ثبات قیمت ها: به معنای جلوگیری از افزایش بی رویه و نوسانات قیمت ها است. 3- رشد و پیشرفت اقتصادی: دولت ها سعی می کنند با افزایش ظرفیت های تولیدی و امکانات کشور رونق اقتصادی و رفاه مردم را نسبت به گذشته بیشتر کنند و همچنین در رقابت های جهانی از کشورهای دیگر عقب نمانند. 4- بهبود وضعیت درآمد: از اهداف مهم دولت ها ، ((تقسیم برابر فرصت ها)) ، ((توزیع عادلانه ثروت و درآمد)) و ((مقابله با فقر و ارتقای سطح زندگی اقشار کم درآمد)) است.
  • محورهای دخالت دولت در حوزه اقتصاد: 1- عرضه کالاها و خدمات: دولت می تواند با سرمایه گذاری در بازار بعضی کالاها و خدمات وارد شود و به تولید و عرضه و فروش آن ها بپردازد و دولت با تاسیس شرکت ها و موسسات مختلف که به نام شرکت های دولتی شناخته می شوند ، در محور عرضه کالاها و خدمات فعالیت می کند.2- وضع مقررات ، سیاست گذاری و حکمرانی در اقتصاد: دولت برای هدایت اقتصاد در مسیر مطلوب و مورد نظر خود و با هدف ایجاد نظم و انضباط در عرصه فعالیت های اقتصادی و تامین مصالح جامعه ، مقرراتی را وضع ، سیاست هایی را طراحی و با اجرای قوانین و راهبردهای کلان کشور ، حکمرانی می کند.
  • انواع سیاست های تثبیت اقتصادی: سیاست های پولی: به سیاست هایی که دولت از طریق بانک مرکزی برای کنترل حجم پول و حفظ ارزش آن اعمال می کند ، می گویند.
  • انواع سیاست های پولی: سیاست های پولی انقباضی و سیاست های پولی انبساطی

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم این سوال را در اختیار شما قرار گذاشته اند تا شما بوانید تسلط کافی را روی درس پیدا کنید همچنین شما میتوانید با مشاوران اکو هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری مشاوره داشته باشید.

تحلیل درس اقتصاد
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
دولت اقتصاد
پایه :
دهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
150
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا