تست تاریخ دوازدهم درس 4

3/5 - (5 امتیاز)

تست تاریخ دوازدهم درس 4 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد. این تست ها دارای 85 سوال به همراه پاسخنامه تشریحی و کلیدی است و شما میتوانید بعد از حل تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کرده و درصد خود را حساب کنید همچنین اگر در سوالی ایراد داشتید میتوانید به پاسخنامه تشریحی مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف کنید. شما میتوانید با دنبال کرردن ما در پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره اکو در ارتباط باشید و تست ها جزوات بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست تاریخ دوازدهم درس 4

تست تاریخ دوازدهم درس 4 به شما کمک میکند تا شما بتوانید خود را به چالش بکشید و ایرادات خود برا برطرف کنید همچنین این تست ها باعث میشود تا تسلط کافی را نسبت به درس پیدا کنید. همانطور که میدانید این تست ها به شما کمک میکنند تا شما بتوانید یک گام مثبت به سمت کنکور خود بردارید و علاوه بر این تست تاریخ دوازدهم درس 4 به شما کمک میکند تا در امتحان نهایی هم بتوانید از پس سوالات بر بیایید.

برای دریافت لینک تست تاریخ دوازدهم درس 4 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

تاریخ دوازدهم درس 4

در این بخش توضیحاتی مربوط به نکات تست تاریخ دوازدهم درس 4 را به شما عزیزان میدهیم.

  •  آرمان و هدف انقلاب مشروطه: آزادی و برابری را در کشور برقرار سازد و با تدوین و اجرای قانون اساسی و برپایی مجلس شورای ملی، حکومت مستبد، ناکارآمد و ناسالم قاجار را به حکومتی قانونمند و کارآمد تبدیل کند.
  • انقلاب مشروطه خواهان: خواهان تغییر شیوه ی اداره ی کشور شدند و در صدد برآمدند حکومت خود کامه ی شاه قاجار و زیردستان مستبد او را به سلطنتی مشروطه، در چارچوب قانون و تحت نظارت نمایندگان خویش در مجلس شورای ملی در آورند.
  • زمینه ها و علل انقلاب مشروطه: 1.سیاسی 2.اقتصادی 3. فکری و فرهنگی
  • عملکرد حکومت قاجار در بعد داخلی چگونه منجر به انقلاب مشروطه: حکومت قاجار به دلیل فقدان تشکیلات منسجم و کار آمد اداری با مشکلات زیادی در اداره ی امور کشور مواجه بود. علاوه بر آن رفتار مستبدانه ی شاه و زیر دستان اغلب نالایق او که توأم با بی عدالتی و زیاده ستانی از مردم بود، بر کاستی های موجود افزود. از سوی دیگر ناکام ماندن اقدام هایی که برخی از صدراعظم های نو گرا مانند میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی، میرزا تقی خان امیر کبیر و میرزا حسین خان سپه سالار برای اصلاح روش کشورداری و نوسازی نهادهای حکومتی آغاز کردند، باعث سرخوردگی بیشتر ایرانیان و ناخرسندی آنان از خاندان حاکم شد.
  • زمینه ها و علل فکری و فرهنگی انقلاب مشروطه: آموزه های عدالت خواهانه و ظلم ستیزانه ی دین اسلام، ترویج اندیشه های نو درباره ی حکومت و نشر آثار انتقادی
  • نقش مسافران ایرانی به اروپا در رواج اندیشه های مشروطه خواهی در ایران: برخی از اینان پس از بازگشت به ایران، دیده ها و شنیده های خود را از پیشرفت ها و ترقیات تمدنی اروپاییان به ویژه اصول حکومت داری آنان برای هموطنان خود بازگو کردند و به مرور اندیشه ی مشروطه خواهی را رواج دادند.
  • مشهورترین روشنفکران عصر قاجار : میرزا صالح شیرازی، میرزا ابوالحسن خان ایلچی، مستشارالدوله، ملکم خان، میرزا فتحعلی آخوندزاده و میرزا عبدالرحیم طالبوف.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم اینجا کنار شما قرار دارند تا به شما کمک کنند در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید و بتوانید گام های مثبتی به سمت کنکور خود بردارید. تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری مشاوره دارند.

مرکز آکو در این مقاله به بودجه بندی کنکور انسانی 1401 می پردازد، همچنین بودجه بندی دروس عمومی را نیز می توانید در این مقاله مطالعه کنید.
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
تاریخ درس 4
پایه :
دوازدهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
85
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا