تست تاریخ دوازدهم درس 6

به این نوشته امتیاز دهید

تست تاریخ دوازدهم درس 6 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید و بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین شما میتوانید با دنبال کردن ما در اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو در ارتباط باشید و تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست تاریخ دوازدهم درس 6

تست تاریخ دوازدهم درس 6 به شما کمک میکند تا شما یک گام مثبت به سمت کنکور خود بردارید. این تست ها دارای باسخنام تشریحی و کلیدی میباشد و شما میبتوانید بعد از حل تست تاریخ دوازدهم درس 6 به پاسخنامه کلیدی یا تشریحی مراجعه کنید همچنین پاسخنامه تتشریحی به شما کمک میکند تا با مطالبی که توضیح میدهد بتوانید ایرادات خود را برطرف کنید و پاسخنامه کلیدی به شمل کمک میکند تا شما بتوانید بفعمید چقدر روی درس تسلط دارید.

برای دریافت لینک تست تاریخ دوازدهم درس به جدول پایین صفحه مراجعه کنید .

تاریخ دوازدهم درس 6

در این بخش تووضیحاتی مربوط به تست تارخ دوازدهم درس 6 را به شما عزیزان میدهیم.

  • چگونگی وحدت ایتالیا: تا حدود اواسط قرن ۱۹ م، ایتالیا کشوری چندپاره بود که بر هر قسمت آن خاندان های مختلف، پاپ ها و یا کشورهای همسایه (اتریش و فرانسه) حکومت می کردند. در نیمه ی دوم این قرن، ملی گرایان ایتالیایی به رهبری کاوور و گاریبالدی قیام کردند و با استفاده از رقابتی که میان اتریش و فرانسه وجود داشت، موفق شدند ایتالیا را متحد کنند و تحت حاکمیت حکومت ملی و مستقلی در آورند.
  • مهم ترین علل شروع جنگ جهانی اول: اختلافات مرزی و دشمنی شدید آلمان و فرانسه، مسابقه تسلیحاتی، رقابت بر سر مستعمرات، اقدام برای توسعه ی نفوذ و دخالت در منطقه ی شبه جزیره ی بالکان.
  • شروع جنگ جهانی اول: در پی قتل ولیعهد اتریش و همسرش به دست یک صرب ملی گرا در شهر سارایوو، مر کز بوسنی، اتریش به حکومت صربستان مستقل اعلان جنگ کرد. طولی نکشید که کشورهای عضو اتحاد مثلث با کشورهای اتفاق مثلث وارد جنگ شدند.
  •  باور به خدا در بین یونانیان:یونانیان به خدایان متعددی اعتقاد داشتند. مهم ترین این خدایان، دوازده خدایی بودند که در کوه المپ جای داشتند و در رأس آنان زئوس خدای آسمان و آذرخش بود. مردم هر دولت – شهر یکی از خدایان مستقر در المپ را به عنوان خدایی محافظ شهر خود ستایش می کردند. مثلا آتنا خدا بانوی خرد، محافظ شهر آتن بشمار میرفت.
  • اعتقادات دینی مردم یونان باستان: آنان ضمن پرستش خدایان متعدد، دارای معابد و پرستش گاههایی بودند. نیایش غالبا با تقدیم هدیه و قربانی به خدایان انجام می گرفت. در یونان باستان، نفوذ و قدرت کاهنان به مراتب کمتر از مصر و بین النهرین بود. یونانیان به احترام خدایان و برای بزرگداشت قهرمانان خویش، جشن ها و مسابقه های مختلفی را برگزار میکردند.
  • شکل انتخابات در نظام مردم سالار شهر آتن: در آنجا فقط مردان بالغی که از پدر و مادری آتنی به دنیا آمده بودند و شهروند آنجا محسوب می شدند، حق رأی داشتند و می توانستند در اداره امور دولت – شهر مشارکت کنند. زنان، بردگان و بیگانگان مقیم آتن که اکثریت جمعیت آن دولت – شهر را تشکیل می دادند، از حق رأی و شرکت در اداره امور سیاسی محروم بودند.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده اند تا شما بفتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید وو بفهمید چقدر نسبت به درس تسلط دارید. شما میتوانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری با تیم مشاوره تحصیلی اکو مشاوره داشته باشید وو با برنامه هایی که به شما میدهند بتوانید سرنوشت خود را بسازید.

مشاوره کنکور انسانی کرج
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
تاریخ درس 6
پایه :
دوازدهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
61
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا