تست تاریخ 1 درس 3

3/5 - (25 امتیاز)

تست تاریخ 1 درس 3 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید. تست تاریخ 1 درس 3 علاوه بر این که به شما کمک میکند تا امتحانات خود را با نمرات بالا بدهید این کمک را هم به شما میکند تا در کنکور از پس سوالات بر بیایید. شما میتوانید با دنبال کردن ما تیم مشاوره تحصیلی اکو در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام تست های بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست تاریخ دهم درس 3

تست تاریخ 1 درس 3 دارای پاسخنامه تشریحی و کلیدی مییباشد و شما میتوانید بعد از حل تست 1 درس 3 به پاسخنامه کلیدی مراجعه کرده و درصد خود را حساب کننید همچنین میتوانید اگر در سوالی ایراد داشتید بعد از حل تست ها به پاسخنامه تشریحی مراجعه کرده و ایرادات خود را با توضیحات پاسخنامه بر طرف کند. تیم مشاوره تحصیلی اکو اینجا کنار شماست تا به شما کمک کند تا در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید.

برای دریافت لینک تست تاریخ 1 درس 3 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

تاریخ دهم درس 3

در این بخش نکاتی مربوط به تست تاریخ 1 درس 3 را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

 • باستان شناسی: علمی هست که آثار باستانی و تاریخی رابه منظور شناخت فرهنگ و شیوه زندگی انسانها و جوامع گذشته ،مطالعه و بررسی میکند. بنابرین باستان شناسی علم شناخت انسان و پژوهش در فرهنگ اوست.
 • باستان شناس:کسی است که بر اساس آثار باقی مانده از بشر گذشته انسانها به ویژه تغیرات فرهنگی  آنهارا در طول زمان برسی و تحلیل می کند.
 • آثار باستانی وتاریخی: به تمام اشیاء ،ابزارهاوبناها و مکان های گفته میشود که ساخته دست بشر و محصول اندیشه اوست.
 • مکان یا محوطه باستانی: به جاهای که باستانشناسان درآنجا آثار باستانی و تاریخی را مطالعه و در مواردی کشف میکنند می گویند.
 • تفاوت مکانهای باستانی: از نظر شکل و وسعت آنها 1. برخی از نظر از آنها سکونت گاهای شهری یا روستایی بوده اند مانند شهر سوخته وپمپئی در ایتالیا 2. غارها، گورستانها و آرمگاها مانند غار لاسکو فرانسه و آرمگاه توتنخامون فرعون مصر 3.آثار کنده شده برسینه کوهها و صخره ها مانند همدان کرمانشاه فارس 4.تپه های باستانی لایه های باستانی به شکل متناوب در دوره های مختلف
 • شناسایی و کشف: 1.آثاری که در سطح زمین قرار دارندمانند تخت جمشید وطاق بستان 2.آثاری که در زیر خاک در کف دریاها ورودخانها قرار گرفته اند.
 • روشهای باستانشناسی برای تعین سن آثار باستانی: 1. رادیو کربن 2. پتاسیم آرگون (در این روش از دانش شیمی فیزیک گیاه شناسی و زمین شناسی استفاده می کنند.)
 • موزه ها: مهم ترین مکان گرد اوری  نگهداری مرمت  مطالعه ونمایش آثار باستانی می باشد.
 • آثار باستانی ایران در موزه های جهان: 1. موزه لورو پاریس 2. بریتانیا لندن 3. ارمیتاژسن پترزبورگ روسیه 4. متروپو لیتین نیویورک
 • ارتباط باستان شناسی با تاریخ :1.باستان شناس از نوشته های مورخان برای شناسایی مکان های باستانی بهره می برد ازسوی دیگر نتایج تحقیقات باستانشناسان منبع ارزشمندی برای تحقیقات مورخان هست 2.باستان شناسی کمک شایانی به مطالعه دوره تاریخی کرده است.
 • نکته: به طور کلی باستان شناس علاوه برکشف میراث فرهنگی بشرنقش مهمی در مرمت ونگهداری این میراث گران بها دارد.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم این سوال را در اختیار ما عزیزان قرار داده اند تا شما بتوانید با حل این سوالات تسلط کافی را نسبت به درس پیدا کنید. شما میتوانید هم به صورت آنلاین و هم به حضوری با تیم مشاوره تحصیلی اکو در ارتباط باشید و با برنامه هایی که به شما میدهند آینده خود را بسازید و در دانشگاه های برتر ایران تحصیل کنید.

مشخصات
اطلاعات
نام درس:
تاریخ درس 3
پایه :
دهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
109
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا