دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234

تست جامعه شناسی 1 فصل 4

5/5 - (1 امتیاز)

تست جامعه شناسی 1 فصل 4 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید همچنین این تست ها به شما کمک میکنند تا شما بتوانید تسلط کافی را روی درس پیدا کنید و گام های مثبتی به سمت کنکور بردارید. شما میتوانید با دنبال کردن اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها و جزوات درسی بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست جامعه شناسی دهم فصل 4

تست جامعه شناسی 1 فصل 4 دارای 250 سوال به همراه پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کرده و بفهمید چقدر روی درس تسلط داشتید هنین اگر در سوالاتی ایراد داشتید میتوانید با مراجعه کردن به پاسخنامه تشریحی و خوانش مطالب آن ایرادات خود را برطرف کنید. شما میتوانید در قسمت نظرات با تیم مشاوره تحصیلی اکو در ارتباط باشید و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای دریافت لینک تست جامعه شناسی 1 فصل 4 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

جامعه شناسی دهم فصل 4

در این قسمت توصیحاتی مربوط به تست جامعه شناسی 1 فصل 4 را به شما عزیزان میدهیم.

  •  اجزای جهان اجتماعی: جهان اجتماعی از لایه های عمیق مانند  فرهنگ،آرمان اجتماعی،عقاید وارزشهای اجتماعی ولایه های سطحی مانند نمادها وهنجارهاومدها تشکیل شده  است همچنین ازمنظری دیگر دارای ابعاد خردیاکالن ،ابعاد ذهنی وعینی است.
  • لایه های جهان اجتماعی: 1.لایه های عمیق و بنیادی جهان اجتماعی:لایه هایی هستند که در سطح کل جهان اجتماعی تأثیرگذار هستند و تأثیرشان 34 بسیار مهم و تعیین کننده است مانند نظام خانواده ، نظام تعیم و تربیت ، اصول دین 2.لایه های سطحی جهان اجتماعی:لایه هایی هستند که نقش حیاتی و اساسی ندارند و امکان تغییر بیشتری دارند و در صورت تغییر یا حذف آنان تغییر عمده ای در  جامعه به وجود نمی آید مانند آداب ازدواج ، مراسم به خاک سپاری مردگان ، لهجه ها و آداب محلی ، بازی های گروهی ،  مراسم جشن تولد و … 
  • چند نماد که در چند دهه ی اخیر در جامعه ی ایران: نمادهای گفتاری ونوشتاری مانند گیرداده ، کیلیک کرده ، سه شده ، تابلو شده ، قزمیت ، پاچه خواری ، اشاره ی انگشت  شصت،الیک و
  • پدیده ها اجتماعی از نظر هویت: عینی که محسوس و قابل دریافت حسی است مانند جنگ ، تصادف ، معماری ، لباس پوشیدن ، هدیه دادن و …2-پدیده  های ذهنی که بیشتر جنبه ی نامحسوس و درونی دارد مانند قانون ، عقاید ، آرمان ها ، ارزش ها ، فرهنگ و…البته برخی از  پدیده های اجتماعی بین این دو هستند یعنی هم جنبه های ذهنی و هم عینی دارند مانند اینترنت ،فرهنگ،قوانین رقابت ،  فناوری ، مد و صلح فرهنگ به دلیل میانه دهنی وعینی قرارداردکه بسیاری ازمصادیق آن مانندشیوه های معماری،پوشش  وتغذیه و… مستقیما قابل رویت هستند وبرخی مانند ارزش ها وعقاید وآرمان ها قابل دریافت عینی نیستند وکامال دهنی هستند.
  • نهادهای اجتماعی مهم هرجامعه: خانواده،آموزش،سیاست،اقتصاد
  • نهاداجتماعی: مجموعه ای ازعقاید،ارزش ها،هنجارها ونمادهایی که برای رفع  نیازهای معینی ازافرادوجهان اجتماعی باشیوه قابل قبولی به وجودمی آید.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی کو با مدیریت مهندس حاج کرم این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما تسلط کافی را روی درس پیدا کنید و بتوانید با گام های مثبت به سمت کنکور سرنوست خود را به بهترین شکل ممکن بسازید. شما میتوانید هم به ورت آنلاین و هم به صورت حضوری با تیم مشاوره تحصیلی اکو مشاوره داشته باشید و برنامه های درسی را دریافت کنید.

مشاوره رتبه های برتر کنکور انسانی
طرح های مشاوره ا ی آنلاین
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
جامعه شناسی فصل 4
پایه :
دهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
250
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
تلگرام
فیسبوک
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین

حذفیات امتحانات نهایی 1403 مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد