تست روانشناسی انگیزه و نگرش

1/5 - (1 امتیاز)

تست روانشناسی انگیزه و نگرش برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تسلط خود را نسبت به درس به چالش بکشید. این تست ها به شما کمک میکند تا آمادگی لازم را برای سوالات کنکور و امتحان نهایی بدست آورید. شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود قرار دهید.

دانلود تست روانشناسی انگیزه و نگرش

تست رواننشناسی انگیزه و نگرش دارای پاسخنامه تشریحی و کلدی میباشد به همراه 200 تست است. شما میتوانید بعد از حل تست روانشناسی انگیزه و نگرش به پاسخنامه کلیدی مراجعه کنید و بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین میتوانید اگر تسلط کافی در تست ها ندارید با مراجعه کردن به پسخنامه تشریی و خوان توضیحات آن تمام ایرادات خود را برطرف کنید. تیم مشاره تحصیلی اکو این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل این تست ها تمام ایرادات خود را برطرف کنید و تسلط لازم را از درس روانشناسی بدست آورید.

برای دریافت لینک تست روانشناسی انگیزه و نگرش به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

انگیزه و نگرش روانشناسی

در این قسمت توضیحاتی مربوط به روانشناسی یازدهم به شما عزیزان میدهیم همچنین نکات مهمی درباره انگیزه و نگرش را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

  • انگیزه: عاملی که ما را بر می انگیزد، به حرکت وا می دارد و به سوی رفتاری معین سوق می دهد، انگیزه نام دارد.انگیزه چیزی است که ما را به حرکت در آورده و مسیری که باید طی شود را معین می سازد. انگیزه ها می توانند از نظر شدت و جهت ، در افراد متفاوت باشند.
  • انگیزه های درونی و بیرونی: در انگیزه بیرونی ، عامل خارجی فرد را به انجام دادن کاری خاص بر می انگیزد مانند علاقه به ورزش به دلیل جایزه مسابقات در انگیزه درونی ، فرد کار یا فعالیت را به خاطر خود آن چیز انجام می دهد زیرا به آن کار علاقه دارد و برایش جالب و جذاب است مانند درس خواندن از روی علاقه با وجود خستگی منبع انگیزش بیرونی در پاداش و لذت خارج از فرد قرار دارد در حالی که در انگیزش درونی ، منبع لذت در خود تکلیف است.
  • باورها و نظام ارزشی فرد: اعتقاد قوی به چیزی که از آن شناخت داریم، نظام باورهای ما را شکل می دهد. باور عبارت است از « اعتقاد راسخ و واقعی به بودن یا نبودن چیزی یا انجام پذیر بودن یا انجام ناپذیر بودن کاری» نظام باورهای هر فرد و جامعه ، موتور محرکه قوی جهت دستیابی به هدف های فردی و جمعی است.
  •  اراده: با توجه به مثال « نیک وی آچیچ » افرادی که با وجود محدودیت های جسمانی، اجتماعی، کمبود امکانات جهت رسیدن به هدف خود و غیره تمامی تلاش خود را به خدمت می گیرند، از اراده بالایی برخوردار هستند. اراده نشان دهنده تلاش برای رسیدن به هدف با وجود سختی های فراوان است.
  • هدفمندی و انتخاب هدف: هدف هر چیزی است که انسان سعی دارد به آن برسد و فکر می کند برای او موثر و مفید است. انتخاب هدف ، علاوه بر ایجاد توانمندی ، باعث انسجام در رفتار می شود. هدف معین ، فرد را از بیراهه رفتن و اتلاف منابع انرژی خود مصون می دارد. حرکت در مسیر دستیابی به هدف ، نوعی موفقیت محسوب می شود و در نتیجه فرد تحت تاثیر موانع زودگذر و عواملی چون خستگی قرار نمی گیرد. انتخاب هدف ، امید به موفقیت را به همراه می آورد.
  • ناهماهنگی شناختی: یکی از عوامل بروز رفتار در افراد این است که رفتار و باور هماهنگ نباشد و  فرد دچار ناهماهنگی ذهنی شود که به آن « ناهماهنگی شناختی » می گویند.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت ممندس حاج کرم این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل این تست ها تسلط کافی را در درس پیدا کنید. شما میتوانید با تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین مشاوره داشته باشید.

مشخصات
اطلاعات
نام درس:
پایه :
رشته:
نوع سوالات:
تعداد سوالات :
مرجع سوالات:
طراح:
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا