تست روانشناسی درس 1

3.6/5 - (16 امتیاز)

تست روانشناسی درس 1 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تسلط خود را نسبت به درس به چالش بکشید. این تست ها باعث میشود علاوه بر این که در امتحان نهایی با سوالات اشنایی پیدا کنید با سوالات کنکور نیز آشنا شوید. شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود قرار دهید.

دانلود تست روانشناسی درسی 1

تست روانشناسی درس 1 دارای پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کنید و بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین میتوانید اگر تسلط کافی روی تست ها نداشتید ببا مراجعه کردن پاسخنامه تشریحی و خوانش توضیحات آن تمام ایرادات خود را برطرف کنید. تیم مشاوره تحصیلی اکو این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل آنها تسلط کافی را روی تست ها بدست آورید.

برای دریافت لینک تست روانشناسی درس 1 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

روانشناسی درس 1

در این قسمت توضیحاتی مربوط به روانشناسی یازدهم و تست روانشناسی درس 1 را به شما عزیزان میدهیم.

  • منظور از واژه موقعیت نامعین در تعریف روش علمی: موقعیت هایی که مبهم هستند وپژوهشگر با انجام روش علمی درصدد روشن ساختن وشفاف سازی آن است تا ابهامات زدوده شوند.
  • منظور از تعریف عملیاتی درروش های علمی: متغییرهای به کار رفته در فرضیه ها و فرایند جستجوی علمی به طوردقیق وبه دور ابهام بیان شوند مثال اگر در پژوهشی مفروض شود بین پایگاه اقتصادی افراد و گرایش به پرخاشگری در نوجوانان رابطه وجود دارد، باید مشخص شود که منظور از پایگاه اقتصادی دقیقا چیست. چه نوع رفتارهایی پرخاشگری محسوب می شوندوکدام دامنه سنی نوجوان نامیده می شود.
  • منظور از واژه متغییر در روش های علمی: خصوصیت وصفتی که نسبی است وازموقعیتی به موقعیت دیگر تفاوت دارد.مثال سن یک متغییر است که از فردی به فرد دیگر و از زمان ومکانی به زمان ومکان دیگر متفاوت است.
  • هدف علم روان شناسی: توصیف، تبیین، پیش بینی و کنترل رفتار و فرایندهای ذهنی انسان
  • منظور از توصیف در علوم تجربی: بیان دقیق و روشن ویژگی های مفهوم مورد نظر درجریان پژوهش) بیان خصوصیات و چیستی مفاهیم و واژه های به کار رفته درفرایندپژوهش)
  • نظریه: مجموعه ای ازقوانین علمی مرتبط باهم یک نظریه را به وجودمی آورند.نظریه های علوم تجربی رابراساس سودمندی وکاربردپذیری می سنجند.
  • رابطه بین مسئله و فرضیه: رابطه ای دو سویه است یعنی از یک سو فرضیه پاسخی است درخصوص مسئله طرح شده و از سوی دیگر خود ممکن است سوالات و مسائل جدیدی را به وجودآورد.
  • فرضیه: جمله ای خبری در پاسخ به پرسش، به صورت خردمندانه و مبتنی بردانش و تجربه که میزان صحت یا عدم صحت آن نامشخص است.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو به شما کمک میکند تا شما بتوانید در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید. شما میتوانید با تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت حضوری و ههم به صورت آنلاین مشاوره داشته باشید و با برنامه های درسی که دریافت میکنید آینده تحصیلی خود را بسازید.

مشاوره آنلاین کنکور سراسری
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
پایه :
رشته:
نوع سوالات:
تعداد سوالات :
مرجع سوالات:
طراح:
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا