تست روانشناسی درس 4

1.8/5 - (5 امتیاز)

تست روانشناسی درس 4 برای دانش آموزان رشته انسانی سال یازدهم میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تسلط خود را نسبت به درس 4 به چالش بکشید. تیم مشاوره تحصیلی اکو این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل این تست ها گام های مثبتی به سمت کنکور خود بردارد. شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیمم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو در ارتباط باشید و تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست روانشناسی درس 4

تست روانشناسی درس 4 دارای 200 سوال به همراه پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل این تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کنید و بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین میتوانید اگر تسلط کافی روی درس ندارید با مراجعه کردن به پاسخنامه تشریحی و خوانش توضیحات آن تمام ایرادات خود را برطرف کنید. این تست ها به شما کمک میکند تا شما بتوانید تسلط کافی را هم در امتحان نهایی و هم در کنکور بدست آورید.

برای دریافت لینک تست روانشناسی درس 4 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

روانشناسی درس 4

در این قسمت تویحاتی مربوط به تست روانشناسی درس 4 به شما عزیزان میدهیم و شما میتوانید قبل از پسخ دادن به تست ها به این مطالب یک نگاه سطحی بیندازید.

  • مراحل شکل گیری حافظه: مرحله اول:رمزگردانی (به حافظه سپردن)، مرحله دوم اندوزش (ذخیره سازی ونگهداری اطالعات درطول زمان)، مرحله سوم بازیابی (به خاطرآوردن اطالعات ذخیره شده )
  • حافظه چیست: به توانایی و دریافت، نگهداری و بازنمایی اطالعات گفته می شود، مراحل آن 1 -به حافظه سپردن یا رمزگردانی، -ذخیره سازی اطلاعات، بازیابی(به خاطر آوردن)
  • انواع رمز گردانی در حافظه: 1.-شنیداری که جنبه ی صوتی دارد 2.دیداری که با کمک تصاویر اطلاعات به خاطر سپرده می شود 3.معنایی که به کمک ارتباط با معانی نزدیک به اطالعات قبلی، اطالعات به خاطر سپرده می شود.
  • فراموشی: ناتوانی در یادآوری و بازشناسی اطالعات که قبال در حافظه وجود داشته.
  • تداخل اطالعات در فراموشی و یادگیری: استراحت بین مطالعات می تواند به تثبیت یادگیری کمک کند ولی مطالعه ی مطالب شبیه به هم و پشت سر هم فراموشی می آورد.
  • بازیابی حافظه: فراخواندن اطلاعات از حافظه بازیابی است و هر چه تمرین و تکرار و معنادهی به آن بیشتر باشد بازیابی بهتر است(پدیده ی نوک زبانی نشان دهنده ی ضعف بازیابی حافظه است.)
  • مقایسه انواع حافظه ی حسی، کوتاه مدت(کاری) و حافظه ی بلند مدت: حافظه حسی: مربوط به کلیه ی تحریکات حسی است و ظرفیت نامحدودی دارد و سریعا بازیابی می شود، حافظه کوتاه مدت(کاری): توجه نسبت به حافظه ی حسی است و ظرفیت آن بین 5 تا 9 مفهوم است،  حافظه بلند مدت: حافظه ای است که به اطالعات معنا داده و بین این معانی ارتباط به وجود آورده بنابراین ظرفیت آن نامحدود است و تا آخر عمر ادامه دارد.)به تعداد 5 تا 9 مفهوم  یا لغت به یاد مانده فراخنای ارقام می گویند.)
  • ارتباط حافظه با تفکر: تا حافظه ای نباشد تفکری شکل نمی گیرد زیرا حافظه ابزار (اطلاعات ومواد) مورد نیاز برای تفسیر، تجزیه و تحلیل، قضاوت، اداراک و توجه را فراهم میکند وبه عبارت دیگرحافظه ابزاری برای گذر از شناخت پایه به شناخت  عالی است.
  • منظور از حافظه کاذب: وقتی حافظه به غلط رویدادی که اتفاق نیفتاده را ارائه کند.
  • تاثیر گذشت زمان در فراموشی: بیشترین فراموشی در اولین ساعات یادگیری صورت می گیرد وبه تدریج از شدت فراموشی کاسته می شود.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم به شما کمک میکنند تا در این درس و دورس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید. شما میتوانید با تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین مشاوره داشته باشید و با برنامه های درسی که دریافت میکنید تمام ایرادات خود را برطرف کنید. همچنین تیم مشاوره تحصیلی اکو در زمینه های انتخاب رشته و مهاجرت تحصیلی هم کمک های بسیار زیادی میتواند به شما بکند.

مشخصات
اطلاعات
نام درس:
روانشناسی درس 4
پایه :
یازدهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
200
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا