تست زمین شناسی ایران

تلگرام
فیسبوک
واتساپ
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
زمین شناسی فصل 7
پایه :
یازدهم
رشته:
ریاضی و تجربی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
100
مرجع سوالات:
تیم مشاور تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
5/5 - (1 امتیاز)

دانلود تست زمین شناسی ایران برای دانش آموزان رشته تجربی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تمام ایرادات خود را برطرف کنید و همچنین بفهمید چقدر نسبت به درس تسلط دارید. تیم مشاوره تحصیلی اکو این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل این تست ها گام های مثبتی به سمت کنکور خود بردارید. شما میتوانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود قرار دهید.

دانلو تست زمین شناسی ایران

تست زمین شناسی ایران دارای 100 تست به همراه پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کنید و بفهمید چقدر نسبت به درس تسلط دارید همچنین اگر تسلط کافی نسبت به سوالات نداشتید میتوانید با خوانش توضیحات تشریحی تمام ایرادات خود را برطرف کنید. این تست ها به شما کمک میکند تا بتوانید آشنایی لازم را هم در کنکور و هم در امتحان نهایی بدست اورید.

شناسی 8

برای دریافت لینک تست زمین شناسی ایران به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

تست زمین شناسی فصل 7

در این قسمت توضیحاتی مربوط به تست زمین شناسی فصل 7 را به شما عزیزان میدهیم همچنین نکات مهمی در مورد فصل 7 را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

  • تاریخچه زمین شناسی ایران: بخش های مختلفی که اکنون ایران زمین را تشکیل می دهند، در دوره های مختلف زمین شناسی، بخش هایی از ابرقاره گندوانا و لورازیا بوده اند. تعیین سن سنگ های مناطق مختلف ایران نشان میدهد که قدیمی ترین سنگ ها، سنی بین 660 تا 6660 میلیون سال دارند که در مقایسه با سنگ های قدیمی یافت شده در آمریکای شمالی، آفریقا، هند، سیبری، استرالیا و عربستان جوان تر هستند.
  • اشتوکلین: اشتوکلین، از پیشگامان مطالعات نوین زمین شناسی در ایران است. برای نخستین باراشتوکلین، ایران را به چند بخش جداگانه تقسیم بندی کرد.
  • رتبه ایران از نظردارا بودن منابع نفت و گاز در جهان: برخی از میدان های مهم نفت ایران در جدول ارائه شده است. ایران با دارا بودن حدود 60 درصد از نفت جهان، در رده چهارم و از نظر ذخایرگاز، در رده دوم جهان قرار دارد.
  • بزرگ ترین میدان نفتی ایران: بزرگ ترین میدان نفتی ایران، میدان اهواز است که در رده سومین میدان های نفتی عظیم جهان قرار دارد.
  • مهم ترین کوه های آتشفشانی ایران: مهم ترین کوه های آتشفشانی ایران، دماوند، تفتان، بزمان، سهند و سبلان هستند.
  • ویژگی های کوه آتشفشانی دماوند: دماوند، بلندترین قله آتشفشانی ایران، در چند میلیون سال پیش فعال بوده و آثار فعالیت های آن هنوز به صورت خروج گازهای گوگردی در دامنه های نزدیک دهانه آتشفشان دیده می شود .
  • میراث زمین شناختی: گروهی از پدیده های زمین شناختی مانند غارها، گل فشان ها، آبشارها و.. که ارزش بالایی از نظرعلمی و آموزشی یا زیبایی ویژه داشته و یا بسیار کمیاب هستند، به عنوان میراث زمین شناختی معرفی می شوند.
  • هدف از ایجاد ژئوپارک: برای حفاظت از جاذبه های میراث زمین شناختی در یک محدوده و بهره برداری درست از آنهاایجاد می شود . مانند ژئوپارک جزیره قشم که به ثبت جهانی رسیده است.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم به شما کمک میکنند تا شما بتوانید در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید همچنین این تست ها به شما کمک میکدن تا آمادگی های لازم را برای سوالات کنکور پیدا کنید. شما میتوانید با تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین مشاوره داشته باشید و تمام ایرادات خود را برطرف کنید.

آکو، بهترین مشاوره تحصیلی کنکور برای داوطلبان کنکور شرایط ویژه مشاوره تحصیلی تجربی و ریاضی و انسانی درنظر گرفته است. 02633408944

به اشتراک بگذارید

سهیل حاج کرم

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نمونه سوالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا