500 تست عربی 3 درس 3

به این نوشته امتیاز دهید

500 تست عربی دوازدهم درس 3 برای دانش آموزن رشته ریاضی و تجربی و همچنین رشته انسانی، این درس برای رشته انسانی در کنکور بسیار اهمیت دارد و برای رشته ریاضی و تجربی در امتحان نهایی کاربرد دارد. شما میتوانید برای سوالات بیشتر با اینستاگرام تیم مشاوره اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو را دنبال کنید. در ادامه در مورد بودجه بندی عربی دوازدهم صحبت میکنیم

دانلود تست عربی دوازدهم درس 3

تست عربی دوازدهم درس 3 دارای 500 است و پاسخنامه تشریحی و کلیدی دارد، شما میتوانید بعد از حل تست عربی دوازدهم درس 3 جواب خود را با پاسخنامه کلیدی و چک کنید و درصد خود را بفهمید. همچنین میتوانید اگر در سوالی ایراد دارید با نگاه کردن به پاسخنامه تشریحی ایراد خود را برطرف کنید.

3 1

برای دریافت لینک به پایین صفحه مراجعه کنید.

بودجه بندی عربی دوازدهم در کنکور

قبل از این که در مورد بودجه بندی کنکور انسانی صحبت کنیم ابتدا در مورد تعداد سوالات و زمان سوالات صحبت میکنیم.

 • تعداد سوالات در کنکور انسانی 20 سوال است با مدت زمان 20 دقیقه ای و هر سوال حدود 60 ثانیه زمان دارد
 • منابع کنکور عربی از پای دهم، یازدهم و دوازدهم است

بودجه بندی عربی در کنکور انسانی نظام جدید بر اساس پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است. و این بدین معنا است که دانش آموزان باید هر سه پایه را بخوانند و مسلط باشند. در عربی ما 4 بخش داریم که ازش سوال می آید و این بخش ها به صورت زیر است.

 1. بخش ترجمه که دارای 8 سوال است و جز مهم ترین بخش ها است.
 2. بخش تحلیل صرفی که دارای 3 سوال است.
 3. بخش ضبط حرکات دارای یک سوال است.
 4. بخش قواعد دارای 7 سوال و قواعد هم جز بخش های مهم است.
 5. در اخر بخش مفهوم که دارای یک سوال است.

بخش ترجمه

 • اولین و مهم ترین بخش عربی در کنکور انسانی است. این بخش نسبت به سایر بخش های دیگر بسیار ساده است و داوطلبان به سوالات این بخش به راحتی میتوانند پاسخ دهند، این بخش در کنکور دارای 40 رصد میباشد.

بخش تحلیل صرفی

 • این بخش دارای سه سوال و تراز 15 درصد است و اگر شما بتوانید تسلط خود را روی بخش تحلیل صرفی بالا ببرید باعث میشود 15 درصد را در کنکور مال خود کنید.

بخش ظبت حرکات

 • این بخش ارای تراز 5 درصد است داوطلبان با مطالعه دقیق می توانند به سوال این بخش پاسخ دهند اگر شما تست عربی دوازدهم درس 3 را به خوبی پاسخ دهید باعث میشود تسلط خود را نسبت به این بخش پیدا کنید.

بخش قواعد

 • این بخش که دارای 7 سوال است یکی از مهم ترین بخش ها در کنکور و تست عربی دوازدهم درس 3 است زیرا اگر ترجمه هم بلد باشید ولی روی قواعد تسلط نداشته باشید ممکن است اشتباه کنید. پس از بخش ترجمه بخش قواعد از اهمیت زیادی برخوردار است همچنین این بخش در کنکور دارای تراز 35 درصدی است.

بخش مفهوم

 • این بخش در کنکور تنها دارای یک سوال است و در حالت کلی 5 درصد دارد.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو اینجا کنار شماست تا به شما کمک کنند تا در این مبحث و مباحث دیگر تسلط کافی را پیدا کنید شما میتوانید با تیم مشاوره تحصیلی اکو هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری مشاوره داشته باشید و با برنامه هایی که میدهند کمک کنند تا به تمام آرمان ها و آرزوهایتان برسید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور و مشاوره انتخاب دانشگاه
طرح های مشاوره ا ی آنلاین
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
عربی درس 3
پایه :
دوازدهم
رشته:
رشته ریاضی و انسانی و تجربی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
500
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی آموزشگاه اکو
طراح:
تالیفی
تلگرام
فیسبوک
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین