70 تست فیزیک فصل یک یازدهم

2.2/5 - (4 امتیاز)

70 تست فیزیک فصل یک یازدهم برای دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی، شما میتوانید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید و تسلط خود را نسبت به این درس پیدا کنید همچنین شما میتوانید با دنبال کردن اینستاگرام تیم اکو و تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها، فایل های انگیزشی و هر گونه اطلاعاتی مربوط به کنکور را در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست فیزیک فصل یک یازدهم

همانطور میدانید درس فیزیک برای دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی بسیار درس مهمی است زیرا جزء دروس تخصصی بچه های رشته ریاضی و تجربی است و باید در کنکور از پس آن بر بیایند بنابراین تست فیزیک فصل یک یازدهم به شما کمک میکند تا شما بتوانید یک گام به سمت کنکور بردارید و سرعت عمل، تسلط خود را بالا ببرید.

2 5

فیزیک فصل یک یازدهم

در این بخش نکاتی مربوط به تست فیزیک فصل یک یازدهم میگوییم که شامل الکتریسیته، الکتریسینه ساکن، بار الکتریکی، تاختار اتم، الکتروسکوپ، تریبوالکتریک،پایستگی باز، قانون کولن، برایند نیروی الکتریکیف میدان الکتریکی،پتانسیل الکتریککی و….. صحبت میکنیم

  • الکتریسیته: واژه ای یونانی است و از کلمه الکترون گرفته شده است ککه به معنای کهربا می باشد.
  • الکتریسیته ساکن: مباحثی از قبیل مطالعه بارهای ساکن، چگونگی ایجاد بار الکتریکی در یک جسم، نیروی بین دو بار الکتریکی، میدان الکتریکی، انرژی پتانسیل الکتریکی و اختلاف پتانسیل الکتریکی، توزیع بار در اجسام رسانا و کاربرد های خازن در حیطه الکتریسیته ساکن بررسی میشود.
  • بار الکتریکی: دو نوع بار الکتریکی در طبیعت وجود دارد، بار الکتریکی مثبت و بار الکتریکی منفی.
  • ساختار اتم: اتم دارای یک هسته در مرکز بوده و الکترون ها در اطراف هسته می چرخند. داخل هسته ذرات پروتون و نوتروون وجود دارد. بار الکتریکی منفی و بار پروتون مثبت است اما نوترون از لحاظ الکتریکی خنثی می باشد.
  • الکتروسکوپ: وسیله ای است که به کمک آ میتنوانیم مقدار و نوع بار الکتریکی اجسام را اندازه بگیریم.
  • بار دار شدن جسم: در حالت عادی تعداد بارهای مثبت و منفی در اجسام یکسان است، اما اگر جسم الکترون از دست بدهد یا الکترون دریافت کند آنگاه جسم باردار خواهد بود.
  • قانون کولن: نرویی که بین دوبار الکتریکی ثابت ایجاد می شود را نیرویی الکتروستاتیکی می نامند اندازه این نیرو توسط قانون کولن به صورت زیر بیان میشود: اندازه نیروی الکتریکی بین دو بار نقطه ای که در راستای خط واصل آن ها اثر می کند، با اصل ضرب بزرگی آن ها متناسب است و با مربع فاصله بین آن ها نسبت وارون دارد.
  • میدان الکتریکی: خاصیتی از فضا است که توسط بار های الکتریکی ایجاد می شود و اگر بار دیگری در آن فضا قرار گیرد به آن نیرو ورد می شود.
  • میدان الکتریکی یکنواخت: به میدان الکتریکی که در آن بردار یدان در تمام نقاط بین دو صفحه هم اندازه و هم جهت باشد میدان الکتریکی یکنواخت می گویند.

بودجه بندی فیزیک کنکور به صورت زیر است

شما در کنکور فیزیک 30 سوال دارید با زمان 37 دقیقه ای که یکی از بخش های الکتریسیته ساکن است که از آن 3 سوال می آید.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره اکو با مدیریت مهندس حاج کرم تست فیزیک فصل یک یازدهم را در اختیار شما قرار داده اند تا شما تسلط کافی را روی آن بدست بیاورید و یک گام به سمت موفقیت در کنکور بردارید.

فیزیک کنکور تجربی 1401 درسی شاخص برای رتبه های برتر کنکور 1401 است که در مرکز مشاوره کنکور 1402 آکو به تحلیل سوالات و بودجه بندی فیزیک کنکور 1401 میپردازیم.
طرح های مشاوره ا ی آنلاین
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
فیزیک
پایه :
یازدهم
رشته:
تجربی و یاضی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
70
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
تلگرام
فیسبوک
واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین