پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

برای کنکور انسانی چطوری برنامه ریزی کنیم؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

کنکور انسانی 1401 یکی از کنکور های نسبتا سخت برای متقاضیان کنکور انسانی بود. درواقع می توان گفت که کنکورهای سال های قبلی سطح متوسطی داشتند اما دانش آموزان در کنکور دی ماه 1401 با سوالات سخت تری نسبت به سال قبل مواجه بودند.

بنابراین مشخص نیست که کنکور هر سال به چه شکلی برگزار می شود و سطح سوالات چگونه است. افرادی هستند که کنکور سال بعد را تخمین می زنند اما این تخمینات خیلی قابل اعتماد نیستند. پس بهترین راه داشتن یک برنامه ریزی مناسب و سفت و سخت است تا تحت هر شرایطی که قرار گرفتید بتوانید با موفقیت از پس کنکور و سوالات آن بربیایید.

ریزی 1

داشتن برنامه ریزی مناسب در سال کنکور در موفقیت افراد بسیار موثر است و می تواند مسیر آنها را تغییر دهد و حتی افراد را به هدفشان نزدیک تر کند. پذیرش در دانشگاه های مطرح کشور هم هدفی است که بدون داشتن برنامه ریزی مناسب نمیتوان به آن رسید.

خیلی از متقاضیان در سال کنکور نمی توانند برنامه مناسبی برای خود در نظر بگیرند و همین مسئله باعث دور شدن این افراد از هدفشان می شود. هر فرد باید تلاش کند تا با توجه به شرایط خود و اهداف خود برنامه منظمی در نظر گرفته و به سمت آن حرکت کند.

در این بین دانش آموزان رشته انسانی همواره با این چالش مواجه هستند که ممکن است نرسند تمام کتاب ها را بخوانند و برنامه خود را به درستی انجام دهند. در این مقاله قصد داریم به بیان نکاتی بپردازیم که دانش آموزان رشته انسانی را در رسیدن به هدفشان کمک کند تا بتوانند برنامه مناسب شخصی سازی شده ای داشته باشند.

کنکور سراسری انسانی

با توجه به تغییرات کلی که در برگزاری کنکور سراسری در همه رشته ها داریم نیاز است تا مروری بر نحوه برگزاری کنکور انسانی داشته باشیم. در سال 1402 کنکور سراسری با تاثیر 40 درصد قطعی معدل همراه است این درحالی است که خبر ها حاکی از آن است که در سال 1403 این تاثیر به 50 درصد افزایش خواهد داشت.

کنکور دی ماه انسانی با 180 سوال از دروس تخصصی رشته انسانی و مجموعا 165 دقیقه زمان برگزار گردید که تعداد سوالات آن به شرح زیر میباشد:

  • ریاضی : 20 سوال
  • اقتصاد : 15 سوال
  • زبان و ادبیات فارسی : 30 سوال
  • زبان عربی : 20 سوال
  • تاریخ و جغرافیا : 30 سوال
  • علوم اجتماعی : 20 سوال
  • فلسفه و منطق : 25 سوال
  • روان شناسی : 20 سوال

برنامه ریزی کنکور انسانی

با توجه به اینکه تنوع دروس انسانی بالاست بنابراین نیاز است که دانش آموزان زمان خود را به درستی بین دروس تقسیم کنند و مطالعه را با توجه به ضریب هر درس پیش ببرند. بهتر است در برنامه ریزی هفتگی هر فرد دروسی به شکل روتین قرار گیرد و مدام مرور انجام شود تا دروس به خوبی در حافظه افراد قرار گیرد.

برای برنامه ریزی کنکور انسانی, بهتر است دانش آموزان کنکوری از تابستان برنامه ریزی کنکور 1402و مطالعه دروس خود را آغاز کنند و مطالعه دروس تحلیلی را هر چه سریع تر آغاز کنند زیرا درک این دروس اهمیت بالایی دارد.

8

در برنامه ریزی شخصی نیز باید توجه داشته باشید دروس متنوعی را در طول روز برای مطالعه قرار دهید. با توجه به بالا بودن دروس اختصاصی در رشته انسانی باید حداقل 5 درس در یک روز مطالعه شود و دو درس سنگین را هم پشت سر هم مطالعه نکنید چون اینکار باعث خستگی و پایین آمدن راندمان کاریتان می شود.

برای متقاضیان کنکور انسانی تایم مطالعه و وعده های مطالعاتی باید بین 60 تا 90 دقیقه بسته به سختی درس باشد و بین هر وعده 15 دقیقه استراحت هم برای ذهن مناسب و مفید است.

مشاوره تحصیلی آکو

شاید برایتان سوال باشد که آیا برنامه ریزی برای کنکور رشته های مختلف متفاوت است؟ در جواب باید بگوییم که بله. درواقع برنامه ریزی و نحوه برنامه ریزی به مولفه های زیادی بستگی دارد که یکی از آن ها هم کنکور انسانی است. با توجه یه سطح ذرسی دانش آموز و دروسی که باید مطالعه کند و خیلی دیگر از مسائل مهم برنامه ریزی انجام می شود.

برای این که با یک مشاوره کنکور انسانی که در کار خود حرفه ای و باتجربه است بتوانید مشورت کرده و برنامه ریزی مختص خودتان را داشته باشید می توانید با شماره تلفن 02633408944 تماس گرفته و وقت مشاوره بگیرید.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

رومینا

رومینا ابوالحسنی هستم عضو تیم تولید محتوای سایت آکو، امیدوار هستم که همیشه بتونم جواب سوالاتتون رو به بهترین شیوه ممکن بدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا