معرفی دانشگاه

معرفی دانشگاه های سراسری استان گیلان

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در این مقاله به معرفی دانشگاه های سراسری استان گیلان خواهیم پرداخت. قبولی در دانشگاه های سراسری استان گیلان که یکی از مهم‌ترین مقاصد برای دانشجویان بومی و استان‌های هم جوار است. دانشگاهی که به واسطه موقعیت دانش و همچنین موضوع آب و هوا از محبوب‌ترین گزینه‌ها است. در ادامه درباره رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری گیلان و انتخاب رشته صحیح برای قبولی کنکور بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

معرفی دانشگاه‌های سراسری استان گیلان

اگر بخواهیم در مورد رتبه و شرایط قبولی در دانشگاه های سراسری گیلان صحبت کنیم، باید بیان کرد که چند علت در اهمیت این موضوع قرار دارد. اولین موضوع بحث قبول شدن خواهد بود. سپس باید تعیین کنید که با توجه به ویژگی‌ها قصد دارید که در این دانشگاه درس بخوانید یا خیر.

البته قبل از آن بگذارید یک نکته مهم را برایتان باز کنیم. این که اصلاً گیلان درس بخوانیم یا خیر. در حقیقت شما باید ببینید آیا توان حضور در چنین شهری را دارید؟ اگر بچه رشت باشید یا در استان‌های شمالی نزدیک در حال زندگی باشید یا دوست داشته باشید که در چنین شهری زندگی کنید، کار برایتان آسان خواهد بود و با آب و هوا می‌توانید کنار بیایید.

رتبه و شرایط قبولی در دانشگاه های سراسری گیلان

در حقیقت تحمل هوای شرجی یک فاکتور بسیار مهم خواهد بود. در طول بهار عموماً هوا چنین حالتی دارد و توان زندگی در این شرایط را دارید؟ عموماً افرادی که در مناطق خشک یا سردسیر زندگی می‌کنند، سخت‌تر با چنین شرایطی کنار خواهند آمد و باید به فکر مکانی دیگر برای تحصیل باشند.

مورد دومی که اهمیت خواهد داشت، مسافت خواهد بود. در حقیقت دیگر شما در منزل حضور نخواهید داشت. البته اگر دانشجو گیلان باشید، قضیه متفاوت است. این نکته را پس در نظر بگیرید که مانند دانشگاه شهر خود نخواهد بود و باید به زندگی خوابگاهی نیز فکر کنید. این مسئله موارد خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید: معرفی دانشگاه های سراسری و آزاد

قبولی در دانشگاه سراسری گیلان

اولین مورد در معرفی دانشگاه‌های سراسری استان گیلان، دانشگاه گیلان است که رتبه 16 در بین دانشگاه‌های کشور به طور کلی دارد، به عنوان یکی از مراکز خوب در کشور شناخته می‌شود. این دانشگاه از نظر رشته‌های برق و مکانیک به عنوان یکی از سرآمدها شناخته می‌شود. در حقیقت این دانشگاه همواره توانسته در این باره از پیش‌گامان باشد.

دانشگاه گیلان دارای دانشکده های مختلفی خواهد بود. این دانشگاه دارای دپارتمان های مهندسی، رشته‌های انسانی و حتی زبان است. هیئت علمی دانشکده های علمی دانشگاه سراسری گیلان بسیار قوی در هر رشته است و از این بابت نگرانی خاصی نخواهید داشت. فضای کلاس‌ها به قدر کافی وجود دارد و از نظر آزمایشگاه‌های عمومی و تخصصی خیالتان راحت خواهد بود. در حقیقت این مرکز علمی دارای بودجه تحقیقاتی نسبتاً خوبی است و می‌توانید نیم نگاهی به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشته باشید.

رتبه قبولی در رشته های برتر دانشگاه سراسری گیلان بدون شک در هر سه گروه آزمایشی زیر 20000 خواهد بود. اما با انتخاب رشته درست میتوانید با رتبه های بالاتر نیز در رشته خوبی در دانشگاه سراسری گیلان قبول شوید. مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور آکو برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه تان همراه شماست.

امکانات دانشگاه گیلان

باید در بخشی از دیگر ویژگی‌های مثبت قبولی در دانشگاه سراسری استان گیلان، به امکانات ثانویه این مرکز آموزش عالی اشاره کرد. دانشگاه گیلان یکی از بهترین مراکز برای رشته‌های مرتبط با محیط زیست خواهد بود که با توجه به اقلیم، تعامل خوبی برای کار عملی دانشجویان می‌تواند ایجاد سازد.

در این دانشگاه خدمات رفاهی تا حد زیادی برآورده شده است. از وجود زمین چمن مصنوعی تا سالن برای دانشجویان وجود دارد. همچنین نمی‌توان از فاکتور غذا که یکی از بهترین سلف‌های غذا خوری را در بین دانشگاه‌های کشور دارد.

معرفی دانشگاه سراسری گیلان

از نظر دسترسی باید بیان کرد که این دانشگاه  در شهر است و با اتوبوس، تاکسی یا حتی ماشین شخصی به راحتی قادر به رسیدن خواهید بود. در مورد مواردی نظیر خدمات کامپیوتری، نگرانی نخواهید داشت. زیرا هم در خود دانشگاه این موضوع وجود دارد و هم در اطراف دانشگاه است. البته توصیه می‌کنیم که از داخل دانشگاه استفاده کنید که به نسبت کم هزینه تر خواهد بود.

رتبه و تراز قبولی در دانشگاه گیلان

برای قبولی در دانشگاه سراسری گیلان بعد از کسب رتبه قابل قبول، باید انتخاب رشته درست داشت. اما به طور کلی با ترازی حدود 4000 تا 5000 به راحتی قادر خواهید بود در رشته مکانیک و برق این دانشگاه قبول شوید. این دو رشته بالاترین رنکینگ را خواهد داشت و قبولی در آن سخت‌تر از بقیه موارد است.

در مجموع می‌توان گفت که رتبه زیر 12000 کشوری می‌تواند باعث قبولی در این دانشگاه در رشته های ریاضی شود. برای رشته های انسانی باید حداکثر رتبه ای حدود 14000 برای قبولی در دانشگاه سراسری گیلان داشته باشید.

پس از این که رتبه بیان شده در رشته مد نظر به دست آورید، کافی است که در انتخاب رشته، کد این رشته را وارد کرده و سپس بعد از اعلام نتایج، اقدام به ثبت نام در روزهای خاص خود کنید.

دانشگاه سراسری علوم پزشکی رشت

درست است که رشته های معمولی گروه آزمایشی تجربی در دانشگاه سراسری گیلان ارائه میشود، اما برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه علوم پزشکی اگیلان را کسب کنید. دانشگاه سراسری علوم پزشکی گیلان در شهر رشت قرار دارد.

دانشگاه علوم پزشکی رشت یکی از بهترین مراکز در حوزه رشته های تجربی این دانشگاه خواهد بود. از نظر رشته جالب است بدانید که این دانشگاه، کامل خواهد بود و به هیچ وجه کسری بابت رشته‌های تجربی ندارد. درباره کیفیت برنامه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی نیز باید بیان کرد که آزمایشگاه‌ها به صورت کامل تجهیز است و اساتید همگی از افراد با سابقه و باتجربه هستند. از نظر فضای آموزشی، استانداردها رعایت شده و به بروز ترین امکانت مجهز است.

معرفی دانشگاه های سراسری استان گیلان و رتبه و شرایط قبولی در آنها

قبولی در چنین مرکزی، کاملاً متناسب با رشته‌های تجربی بوده و برای مواردی نظیر دندان پزشکی باید زیر 1000 و رشته‌های پیرا پزشکی چیزی معادل 4000 داشته باشید تا بتوانید به تحصیل بپردازید.

خوابگاه دانشگاه های سراسری گیلان

یکی از مهم‌ترین مسائل برای دانشجویانی که در دانشگاه های سراسری استان های همجوار درس میخوانند، موضوع خوابگاه خواهد بود. در دانشگاه پیام نور عموماً این موضوع وجود ندارد و باید برای اقامت، اقدام به اجاره خانه کنید. اما در مورد قبولی در دانشگاه سراسری گیلان باید بیان کرد که خوابگاه دولتی وجود دارد که با آوردن حد نصاب که هر ساله بسته به متقاضیان خواهد داشت، تعیین خواهد شد.

همچنین در صورتی که نتوانید خوابگاه دولتی بگیرید، می‌توانید از دو گزینه اجاره منزل و همچنین خوابگاه خصوصی بهره مند شوید. در مورد دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز شرایط همانند دانشگاه گیلان خواهد بود. در این حالت نیز موارد خصوصی و منزل وجود خواهد داشت.

دانشگاه های پیام نور گیلان

یکی از مراکز ثانویه که در معرفی دانشگاه های سراسری استان گیلان، جای خواهد گرفت، دانشگاه های پیام نور خواهد بود که تعداد آن قابل شمارش نیست. در حقیقت می‌توان گفت که در هر شهر می‌توانید نسبت به تحصیل در این مراکز اقدام کنید. بهترین دانشگاه های سراسری پیام نور استان گیلان در بین شهر های ای استان لنگرود، لاهیجان و ماسال خواهد بود. همچنین ظرفیت این مراکز بالا و عموماً در قالب تمام رشته‌ها، اما با تمرکز بر رشته‌های علوم پایه مانند ریاضی محض و رشته‌های انسانی خواهد بود.

دانشگاه پیام نور از نظر امکانات همانند مراکز سراسری نخواهد بود. دارای تعدادی کلاس هستند، اما دارای اساتید با کیفیت خواهند بود. از طرفی سالن و مراکز تفریحی تا حد بالایی محدود خواهد بود. از نظر قبولی عموماً با حداکثر رتبه 60000 کشوری، امکان ثبت نام وجود دارد.

مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور درباره دانشگاه های سراسری گیلان میگوید

1 1 3

قبولی در دانشگاه های سراسری و علوم پزشکی گیلان به همین جا ختم نخواهد شد و اگر علاقه دارید که در این مراکز درس بخوانید بهتر است که رشته مد نظر را انتخاب و سپس نسبت به رتبه آن در سال گذشته برنامه ریزی کنید. تنوع رشته و دانشگاه، دو عامل مهم در گیلان خواهد بود. با مشاوره انتخاب رشته کنکور رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی و پزشکی دانشگاه های سراسری استان گیلان را کسب کنید.

رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری گیلان چند است؟

رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری گیلان باتوجه به رشته و دانشگاه از 20000 تا زیر هزار متفاوت است. برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان رتبه زیر 5000 لازمه اما بازم بستگی به انتخاب رشته داره.

برای قبولی در دانشگاه سراسری علوم پزشکی گیلان چط.ر درس بخوانم؟

برنامه ریزی و برنامه ریزی و برنامه ریزی تمام آن چیزی است که برای قبولی در دانشگاه های سراسری به آن نیاز دارید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین